הכל התחיל לפני שנה, כשהפכתי להיות אמא. אחרי הלידה, ובחודשים שלאחר מכן, לא רק שהגזרה שלי השתנתה, כל אורח החיים שלי השתנה. פתאום מהבחורה ההיא במידה 24 בג׳ינס ״שהכל מתאים לה״ הפכתי להיות משהי אחרת, זו שמבזבזת שעות מול הארון וגם לא מעט כסף על בגדים שלא תואמים את הגזרה ואורח החיים החדש שלה כאמא. אז אני אור, לפני שנה הפכתי להיות האמא של ליב סוליי, ואופנה תמיד הייתה התשוקה שלי והדרך שלי לבטא את עצמי. לפני הלידה, כל כך חיכיתי לחזור למלתחה שלי ולבגדים שאני כל כך אוהבת, אלו שלבשתי לפני ההריון. חיכיתי רק לרגע שבו אוכל לחזור להיות ״עצמי״ - הבחורה הזו שאני מכירה.

אבל ציפיות לחוד ומציאות לחוד. גם לאחר שאיבדתי את משקל ההיריון, הגוף שלי לא חזר להיות מה שהיה, והג׳ינסים עדיין לא נסגרו. הייתי חוזרת מהקניון מבואסת, אני כבר לא מידה 24… ואפילו מידה 28 כבר לוחצת עלי ולא מרגישה בנוח. אבל לא רק שהמידה והמשקל היוו אתגר עבורי. כאמא מניקה שמסתובבת כל היום בחוץ בין סדנאות, פארקים ובתי קפה הייתי צריכה להתחשב בכל כך הרבה משתנים לפני שהייתי יוצאת מהבית. הייתי שואלת את עצמי - האם הבגד הזה מתאים להנקה? האם יהיה לי נח לשבת עם המכנסיים על הרצפה, בפארק או בסדנה? האם אין בבד שום דבר שעלול להיות לא נעים או אפילו מסוכן לעור העדין של הניו-בורנית שלי?

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mon Soleil (@monsoleil.il)

בקיצור, למצוא בגדים הפכה להיות חוויה מאתגרת ואפילו מתסכלת. החלטתי לקחת את התסכול ולהפוך אותו למטרה חיובית! למצוא בגדים יפים ונוחים שיעצימו את מי שאני עכשיו - אמא. כחולת אופנה מושבעת, שלמדה עיצוב בעברה, הפכתי את החיפוש אחר גזרות יפות ונוחות, כאלו שיענו על כל הדרישות החשובות של אמא טרייה  - לפרויקט שלי, לתשוקה שלי.

"הדבר האחרון שאישה צריכה לאחר לידה, זה להיות מתויגת בקטגוריה שאינה מתאימה לה"

בואו נדבר רגע על האופנה בארץ. על המותגים ״המגניבים״ האלו שלרוב מוצגים על גבי פרזנטוריות רזות ונטולות חזה, כאלו שקרוב וודאי הן בשנות ה-20 המוקדמות לחייהן, במקרה הטוב, ולרוב גם גבוהות בהרבה מהממוצע הישראלי. 1.61. בדקתי. אז נכון, הרבה מותגים היום גם מציגים דוגמנית ״פלאס סייז״, וכמובן שיש גם מותגים ייעודיים למידות גדולות, להנקה, לאמהות. אבל רוב האמהות הן לא זה ולא זה - הן באמצע. הן פשוט נשים רגילות, צעירות ומגניבות שהפכו להיות אמהות.  

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mon Soleil (@monsoleil.il)

הדבר האחרון שאישה צריכה לאחר לידה, זה להרגיש שהיא נאלצת להיות מתויגת בקטגוריה שאינה מתאימה לה ואינה משקפת את מי שהיא, מבפנים או מבחוץ. הרבה נשים לאחר הלידה נאלצות לעבור לקטלוג הפלאס סייז, או "להזדקן בעשר שנים" ולקנות אך ורק חולצות מעטפת ושמלות פרחוניות. כאמא את רוצה להרגיש סקסית ומגניבה, לא זקנה.

בעקבות כל אלו, החלטתי לקחת את ה"בעיה" שלי, ושל נשים רבות, והחלטתי למצוא פתרון - או מה שנקרא ״להתאים״ את הכפפה. הקמתי את "Mon Soleil", מותג אופנה שמטרתו היא להעצים אמהות צעירות ונשים אחרי לידה, או במשפט אחד - לגרום לאמא להרגיש הכי טוב עם עצמה! עם בגדים ״רגילים״, נוחים ומחמיאים, כאלו שעונים על כל הצרכים שלה כאמא וכאישה. שמתי לי כמטרה לייצר חוויית קניות חיובית לכל אמא לאחר לידה, כזו שתעצים אותה בתקופה המדהימה הזו עם בגדים שיענו על כל ״הדרישות״ - מבלי להתפשר על הסטייל.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mon Soleil (@monsoleil.il)

מאחורי כל בגד ישנה מחשבה על כך שיהיה נח ומתאים גם לאמא וגם לתינוק. היה לי חשוב לייצר בגדים שהם לא "זמניים", לכן כל הגזרות הן גמישות במידה, ואפילו בשתיים. גזרות שכולן יהיו מונגשות להנקה, אם זה חולצות עם כפתורים, וי עמוק, או למחמירות - חולצות עם פטנט הנקה מיוחד (ריצ׳ריצ׳ים בשני הצדדים). כל הבגדים עשויים מבדים איכותיים שנבחרו בקפידה ונתפרו בארץ, בייצור שהוא 100% כחול לבן, מבד נוח וגמיש לישיבה על הרצפה והתרוצצות אחרי הבייבי שלך. הבגדים גם מותאמים לניו-בורן שלנו, וכל הבדים שלנו נעימים למגע. לא תמצאי ריצ׳רצ׳ים בולטים, פנינים, ניטים או כל דבר שעלול לשרוט או לא להיות נעים לתינוק.

אני שמחה לשתף שהצלחתי להגשים את החלום שלי, לייצר בגדים איכותיים ומחמיאים שילוו אותך מההיריון, עד ללידה וכמובן גם לחזרה לעבודה. אני בטוחה שכל אמא מיועדת או טרייה תמצא את עצמה בקולקציה, ותרגיש הרבה טוב עם עצמה כשהיא תיגש לארון ותתלבש.