העיתונים בחו"ל חוגגים היום. לא, לא הגיע שלום עולמי וגם לא החתונה של קים קרדשיאן וקנייה ווסט, אלא כריסטי ברינקלי חוגגת יום הולדת 60. אבל למען הדיוק, גם זה לא מה שגרם לאתרי העולם לצהול, כי אם מה שהדוגמנית המיתולוגית עשתה במסגרת מהחגיגות: הצטלמה לשער המגזין "people" בבגד ים.

ברינקלי, עם בגד ים תכלכל, הציגה לעולם גוף שבכיף יכול לגרום גם לילדה בת 20 להתהלך בגאווה. צלוליט?הצחקתם אותה. עור רוטט? ממש לא בבית ספרה. ברינקלי נראית כאילו היא מעולם לא שמעה על עניינים פעוטים שכאלו והעולם, מצדו, מריע לה לפחות כאילו היא מצאה את הסוד לנעורים נצחיים.

אבל למעשה ברינקלי לא מצאה שום סוד. אם מישהו יטרח לקרוא גם את הריאיון שמלווה את התמונות, הוא ימצא בין השאר את המשטר הקפדני שברינקלי חיה בו, הכולל ספינינג, יוגה, הרמת משקולות, ריצה ואפילו "הרמות רגליים תוך כדי שאני מצחצחת שיניים". כריסטי גם מודה שהיא אף פעם לא אומרת אף פעם לניתוחים פלסטיים, אבל מעדיפה טיפולים פחות פולשניים. מהסיבה הזו היא הולכת לקוסמטיקאית שלה בערך פעם בחודש ל"טיפול פנים מיוחד". ולרגע אל תחשבו שמדובר רק בהוצאת שחורים ובמסכת הזנה, כי בהמשך מודה ברינקלי "אני אוהבת מכשירים טכנולוגיים מודרניים".

כריסטי ברינקלי אז והיום

קשה להביט בתמונה של ברינקלי מבלי לקנא, גם אם את לא בת 60 אלא אפילו עוד לא חגגת 30 להולדתך, אבל לא בטוח שהגוף הבלתי אפשרי הזה שווה את המחיר. איכשהו, כשאנחנו רואים את בר רפאלי בדרך לחדר כושר, זה נראה מוצדק, חלק בלתי נפרד מהעבודה שלה. אבל היינו רוצות להאמין שאחרי שעוברים איזשהו גיל, אפשר סוף סוף לכבות את הכפתור ולרדת מההליכון. אחרי שנים שבהן התאמצנו להשתחל לשמלת כלה, לא לעלות יותר מדי בזמן ההריון, לחזור למשקל שלפני ההריון, לא לישון ועדיין לשמור על עור פנים בורק ולצלוח את גלי החום של גיל המעבר - היינו רוצות להאמין שאפשר סוף סוף להפסיק את המרוץ ולהתחיל ליהנות מהחיים קצת. אבל נראה שטעינו, וגם בעשור השביעי לחייך את אמורה לנצל כל רגע ביום לחיטוב הגוף ושרירי ה"מלח-פלפל".

אבל כנראה שמה שעוד יותר מרגיז זו העובדה שגוף חטוב הוא הוא ההישג שיש לשאוף אליו. לא משנה כמה ילדים תעשי, כמה תארים תשיגי, כמה מעשים טובים יזקפו לזכותך, בסופם של חיים את נמדדת על פי איך שאת נראית בבגד הים.

משום מה, יש לי הרגשה שלו ברינקלי היתה מצטלמת בבגד קצת פחות חשוף, ומעניקה ציטוט כמו "סוף סוף למדתי לקבל את עצמי כפי שאני", היינו מצליחות להתרגש יותר מיום ההולדת שלה. אבל במקום, ברינקלי בחרה לתת את הציטוט "אני לא מאמינה שצריך לתת לגיל להגדיר אותי" ובזאת להוכיח עד כמה היא באמת עבד של הזמן.