השחקנית איימי שומר עצבנית, ויש לה סיבה טובה. הקומיקאית נכללה במוסף מיוחד של מגזין Glamour שיועד לאופנת פלאס סייז. שומר מככבת לצד הדוגמנית העולה אשלי גרהאםאדל, מליסה מקארת'י ושומר בכתבה המרכזית שנשאה את הכותרת "הנשים שמעוררות בנו השראה". כיף, לא? רק ששומר טוענת שהמגזין שייך אותה למחלקת הפלאס סייז מבלי שתתן את אישורה, וגם לא בצדק.

עוד באון לייף: 

 

איימי שומר עירומה

זה נראה לכם כמו פלאס סייז? מתוך עמוד האינסטגרם של שומר

"אין שום דבר רע לדעתי בלהיות במידה גדולה, נשים יפהפיות ובריאות", שומר כתבה בעמוד האינסטגרם שלה. "בארה"ב, פלאס סייז נחשב מידה 16 ומעלה (46 באירופה – נ.ב). אני נמצאת איפשהו בין מידה 6-8 (36-38). מגזין גלאמור שם אותי בגיליון הפלאס סייז בלבד שלו מבלי לבקש רשות או ליידע אותי, וזה לא מרגיש לי נכון. בנות צעירות רואות את סוג הגוף שלי וחושבות שהוא במידה גדולה?".

המגזין מיהר להגיב להאשמות: "לפני הכל, אנחנו אוהבים את איימי, והקוראים שלנו גם – לכן שמנו אותה על השער של המגזין בשנה שעברה. הכותרת על השער של המוסף המיוחד הזה – שמכוון לנשים במידה 12 ומעלה (42) – היא פשוט 'נשים שמעוררות בנו השראה'. וזה משום שאנחנו מאמינים שהתשוקה שלה, והקול שהיא נותנת לדימוי גוף חיובי, הם באמת מעוררי השראה. כמו המסר של כל אחת מהנשים האחרות במוסף, בכל הגדלים. המוסף לא תיאר אותה כ"פלאס סייז". אנו מצטערים אם פגענו בה באופן כלשהו".

איימי שומר

מעוררת השראה? לגמרי. פלאס סייז? ממש לא. צילום: Shutterstock

אבל שומר לא עצרה שם. עצם ההגדרה "פלאס סייז" עלתה לה על העצבים. הפעם, היא בחרה דווקא בטוויטר כדי להעביר את המסר: "השורה התחתונה המתבקשת היא שנמאס לנו מההגדרות הלא נחוצות האלו, שנראה ששמורות לנשים בלבד".

והיא לא לבד. הרשימה של נשים שרוצות להיפטר מהגדרת המידות הגדולות הולכת ומתארכת, וכרגע כוללת בין השאר את אשלי גרהאם, אחת מדוגמניות ה"פלאס סייז" המצליחות בעולם, ואת השחקנית והקומיקאית מליסה מקארת'י – שתיהן כיכבו לצידה של שומר במוסף המושמץ. גם הזמרת מייגן טריינור כבר צוטטה באומרה ש"המילה 'פלאס סייז' צריכה להיעלם", וטיירה בנקס התנערה ממנו בעצמה כשאמרה: "אני לא רוצה להשתמש במונח הזה, כי מה זה לעזאזל? אין לזה שום קונוטציה חיובית. אני לא אוהבת את ההגדרה 'פלאס סייז' – אני קוראת לזה 'אמיתי במיוחד'".