מליסה גיבסון מקנטקי פעילה כבר לא מעט זמן לקידום דימוי גוף חיובי. כבלוגרית במידה גדולה, היא נוהגת לעלות תמונות של עצמה כשלצדן מסרים חזקים שמעצימים נשים בכל המידות ומבני הגוף. אבל דווקא תמונה רגילה ושגרתית שלה, מהסוג שכמעט כל הצעירות מעלות, הצליחה לעורר סערה.

כאמור, כמו הרבה צעירות אחרות, מליסה העלתה לעמוד האינסטגרם תמונה שלה ושל בן זוגה מבלים בערב השנה החדשה. מרבית האנשים החמיאו לשניים ואיחלו להם שנה טובה, אבל היו גם לא מעט תגובות אכזריות, שבחרו להרים גבה - או יותר נכון: להקיש על המקלדת - על כך שג'ונתן, בן זוגה, רזה ממנה בלא מעט קילוגרמים.

הערות של המגיבים נעו בין "נשמות טובות" שהביעו את דאגתם לבריאותה של מליסה, לבין כאלו שאמרו שלבחור רזה אין מה לחפש עם אישה שמנה, אלא אם יש לו פטיש לבחורות "מהסוג הזה", ולכן לא מדובר באהבה אמתית.

מליסה היא לא מסוג הבחורות שישובות בצד ואוכלות את הלב, לכן היא העלתה מיד תמונה נוספת שלהם וכתבה: "רק אנחנו יכולים להרוס את זה. רק אנחנו יכולים לעשות את זה מדהים. האהבה שלנו היא מהסוג שמרגיש נכון בגלל ששנינו נוכחים בה, ישרים ונרגשים. סוג האהבה שזורם משני אנשים שמאוהבים. שני אנשים שמעריכים את הרגע ואת המסע".

אך כנראה שזה לא עזר למליסה להניח בצד את תגובות הנאצה, ולכן יומיים אחר כך היא שוב העלתה תמונה מאותו ערב, כשלצדה היא כתבה: "את מעלה תמונה שלך בשמלה נוצצת ליד הגבר שאת אוהבת וזה מיד גורם לאנשים להעיר על הגוף שלך, לפקפק במערכת היחסים שלך ולשפוט את הרגשות שלך כלפיך. היחסים שלנו הם פוליטיים, למרות ששנינו יודעים כמה הם מרגישים טבעיים ונכונים. וכל עוד העולם לא יניח לנו, אנחנו נמשיך להילחם על האהבה שלנו, על המרחב שלנו, על הזכות שלנו להראות ושיקבלו אותנו בלי שאלות, ולחגוג". עוד היא הוסיפה "אנחנו בדיוק כפי שהשני רוצה, והגוף שלנו הוא חלק מזה. זה לא עניין חריג או פטיש. זה פשוט טבעי. אז בזמן שאתם מתעקשים לצעוק את חוסר הביטחון שלכם ואת הקנאות, תבינו שאני לא משחקת יותר במשחק שאתם משחקים בו. אני לא משחקת לפי הכללים שלכם. וזה באמת עצוב שאתם עדיין משחקים בו. 2018 היא שנת האהבה שאינה מוגדרת לפי משקל, גיל, יכולת, איברים ומיניות. אהבה שלא מוגדרת על ידי גזע או מוצא אתני או דת. בדרך הזו אנחנו הרבה יותר נהנים".

When taking a picture in a sparkly dress next to the man you love makes people comment about your body, question your relationship, make judgements about him for loving you. Our relationship is political. Even though we both know how natural and right it feels. And if the world won’t just let us be, we will keep fighting for our love, for our space, for our right to be seen, accepted without question, and celebrated. In all honesty it’s silly to think it bothers people so much, but when privileged people base their value on attraction and relationships, it results in the plethora of relationships that look like mine being erased and delegitimized. Like somehow I don’t deserve him or our love isn’t real. We are exactly what each other wants, and guess what, our bodies are a part of that. It’s not a abnormal or a fetish. It’s simply natural. So while you insist on yelling your insecurities and bigotry at me, realize I’m not playing the game you play any longer. I’m not playing by your rules. And it’s honestly sad you still are. 2018 is the year for Love that is not defined by weight, age, ability, genitals, gender, sexuality. Not defined by race or ethnicity or religion. We’re having more fun this way anyway ;). #love #bf #relationshipgoals #fatbabe #visiblewomen #louisville #newyearseve #2018 #nye #debshops .......... ALSO THIS DRESS IS FROM @debshops FOR ALL THOSE THAT ASKED. Remember I always tag where I got my clothing in the picture.

A post shared by Melissa Gibson (@yourstruelymelly) on

בראיון לאתר cafemom אמרה מליסה: "אני חושבת שאנשים מרגישים שהם רשאים להעיר בגלל ההנחה שמשיכה קשורה רק לגופים שמתאימים לתבנית מסוימת, כזו שהגוף שלי לא מתאים אליה, אבל הגוף של בן זוגי כן". עוד היא אמרה: "הם מגדירים את הערך של האדם לפי מבנה הגוף שלו, ובנוסף גם שקועים בתוך הנחות שגויות לגבי למי מגיע להיות נאהב ולמי לא.

"המציאות אומרת שהמשיכה לא שייכת רק לאנשים רזים, ומי שמכחיש את זה שולל את האהבה האמיתית והיפה שקיימת בין זוגות שהם לכאורה לא מתאימים. ההגדרות של היופי הן לא כאלו צרות".

במטרה להעצים אנשים אחרים שמקבלים ביקורות דומות, ביקשה מליסה מזוגות נוספים שלא בדיוק עומדים בסטנדרטים הרגילים של החברה, לשלוח תמונות שלהם. מהר מאוד הגיעו אליה מאות תמונות של זוגות כאלו. אבל כמובן שמליסה לא היתה הראשונה שעשתה את זה. רק לפני כמה שבועות, נכתב פה על רובי טריפ, שכתב פוסט על אשתו השמנה וזכה לתגובות נלהבות, וכבר שנים שהבלוגרית זוהר וסילויצקי כותבת על הערות שהיא ובן זוגה הרזה מקבלים. ובכל זאת עדיין יש כאלו שמתקשים לקבל את העובדה שאהבה זה לא רק עניין של משקל, או שבכלל צריך להיות עניין עם זוגות שלא לובשים את אותה מידת מכנסיים. אבל כמו שמליסה כתבה – אנחנו ב-2018, הגיע הזמן להפסיק עם החוקים וההגדרות האלו, ופשוט לאהוב.