מנערות בנות 16 ועד בנות 70, הנשים בישראל פיתחו אובססיה חדשה (ישנה) לזרועות הידיים שלהן, וליתר דיוק, לחלק האחורי של הזרוע, זה שרובנו מתייחסות אליו בשנאה כ"זרועות מלח-פלפל", "דורדעלעך" ובעיקר, "ה-מידלדל".

בדיוק אותו חלק של הזרוע שנראה על מדונה כמו שריר אחד מוצק, גורם לנו להסס ולחשוב פעמיים אם לבזוק תבלינים על אוכל, מהידיעה הברורה כי כל נענוע של היד יעורר גלים. תרתי משמע.

הבשורות הטובות הן כי לא רק אנחנו בטרפת אחר הניסיון לחטב את הזרועות, כל נשות העולם מחפשות פתרונות לדלדלת, והוכחה מוצקה לכך היא הביקוש העצום לניתוחים קוסמטיים להרמת וחיטוב הזרועות שגדל בעשור האחרון מ-300 ניתוחים ב-2002 ועד לעשרות אלפים כיום (אחראיות לכך בעיקר הזרועות של מישל אובמה וג'ניפר אניסטון).

אז לכל אותן הנשים שממש לא מתכוונות לפגוש את סכין המנתחים בקרוב, ולא מוצאות את הזמן (או הכסף) לעבוד עם מאמן כושר פרטי, אספנו כמה טיפים ופתרונות לבוש שיעניקו לכל זרוע מראה חטוב ואסוף יותר, מבלי להתאמץ יותר מדי ובעיקר - בלי כאבים.

השרוולים המושלמים

אין כמו שרוולים מחמיאים שיטשטשו את עודפי הזרועות. שרוולים מחמיאים הם שרוולים שלא צמודים ועוטפים את הזרועות, אלא רופפים מעט, והם אלו שעושים את העבודה הכי טוב.

חשוב גם להקפיד על אורך השרוולים: שרוולים שמסתיימים בחלק הרחב ביותר בזרוע, מדגישים את הרוחב ואת העודפים, ואילו חצאי שרוולים קטנטנים או שרוולי 3/4 ושרוולים עד למרפקים, מטשטשים את העודפים ויוצרים אשליה של זרועות מחוטבות ואסופות.

שרוולים קטנטנים מחמיאים יותר לזרוע. מקטלוג הקיץ של TNT

גם אם את לא נראית כמו גל גדות, שרוולי חצי מטשטשים את עובי הזרוע

מתוך הקטלוג של קסטרו

ונא להתעלם מהאורך הזה של שרוולים:

חולצת שרוולים צמודה שמגיעים לחלק הכי רחב של הזרוע. חולצה: מאוזנר

מיתוס הגופיות

נשים שלא אוהבות את הזרועות שלהן נמנעות פעמים רבות מחולצות ללא שרוולים, אבל דווקא בגדים עם כתפיות רחבות וללא שרוולים, הולמים יותר זרועות מדולדלות מאשר שרוולים קצרים רגילים.

בגדים נטולי שרוולים מעניקים לזרועות מראה ארוך יותר, ובכך יוצרים אשליה שהזרועות צרות יותר. ביחרו בקפידה את סגנון ורוחב הכתפייה, שכן כתפיות דקות כגון גופיות ספגטי מדגישות את הזרועות המרקדות. כמו כן, בחרו בבגדים שקו התפר יושב בסוף הכתפיים (ממש בחיבור עם הזרוע).

שמלה ללא שרוולים שמחמיאה יותר משמלת T. מתוך pipafashion.co.il

כתפיות רחבות יחטבו את הזרועות. מתוך הוניגמן 2013

ורק אם זה לא היה ברור, אז מהגופיות הבאות בבקשה להתעלם:

גופיות ספגטי לא יעשו לכן טוב. מימין: גופייה של פומה ומשמאל: גופיה של LEE 

גנבו את ההצגה

לא רוצות שיסתכלו לכן על הזרועות? הסיטו את תשומת הלב למרכז החזה. איך? בעזרת הדפס מיוחד במרכז החולצה, כפתורים מיוחדים, מחשוף, שרשרת ארוכה וכו'. כמובן שטוטאל לוק מוקפד ומטופח יגנוב את ההצגה מהזרועות, החל בתסרוקת הולמת, איפור מחמיא, משקפי שמש מיוחדים, חגורה נהדרת וכו'.

חולצה עם הדפס שמושכת את כל תשומת הלב. טוניקה של SQ1

חתיכת תיק

יש להימנע מתיקים קצרים או מהחזקת התיק מתחת לבית השחי. כל נפח או מרקם שתוסיפי באזור צידי החזה ימשוך את תשומת הלב וידגיש את הזרועות. תנו עדיפות לתיקים עם ידית ארוכה יותר, שמגיעים לפחות עד אמצע הבטן, או קלאץ' שנישא בכף היד ולא "נח" מתחת לזרועות.

הדרך הנכונה להחזיק קלאץ': ביד, לא מתחת לזרוע. מתוך הקטלוג של מדוזה

תיק עם רצועת יד ארוכה שיגיע עד לבטן. מתוך: כיסים

השתזפי בחוכמה

כל אחת יכולה להעניק לזרועות שלה מראה אסוף ומחוטב יותר בעזרת שיזוף עצמי בבית (בעזרת קרם או מגבונים). כל שעלייך לעשות הוא לשזף את הזרוע האחורית מעט יותר (בדגש על מעט!) מהחלק הקידמי של הזרוע, וכך בעזרת משחקי צל ואור תעניקי לעצמך מראה צר ומחוטב יותר.