ביסקוטי

הקונדיטוריה בחרה השנה ללכת על סמלי החג, בכל אופן מדובר במאפיה מבני ברק. קולקציית ראש השנה של ביסקוטי כוללת עוגת דבש מסורתית בשילובים מפתיעים ומרעננים, עוגיות, מאפים ברוח החג ועוגות מוס עשירות שמסתבר, שלשיטתם משתלבות טוב בחג הזה, ולשיטתנו השתלבו היטב בפה. .

המצטיינת: עוגת ירח הדבש -  זו עוגה שלא דומה בשום דבר לעוגות המסורתיות, יותר כמו עוגת שוקולד ליום הולדת אבל לגמרי עם טעמי החג. התחתית עשויה באטר קראסט פריכה, עליה  קרמו שוקולד ומוס דבש וציפוי גנאש רושה. אם אתם אוהבים מתוק זו העוגה שלכם אבל שימו לב- מי שלא אוהב מתוק מאוד, פחות יתחבר. התענוג יעלה 118 ש"ח לעוגה בינונית 

ירח דבש בביסקוטי. צילום בועז לביא

ירח דבש בביסקוטי. צילום בועז לביא

מאפיית ג'ייקובס 

המאפייה שמתהדרת בשני סניפים - רמת השרון וקריית אונו, החליטה לרגל חגי תשרי להתחדש בסדרת עוגות מגוונת של דבש ותפוחים והכל בעבודת יד והשקיעו הרבה מחשבה מאחורי כל יצירה. תמצאו אצלם עוגות בחושות קלאסיות, בבקות, מוסים וטארטים. מחירי עוגות: החל מ- 44 ₪.  

המצטיינת: אמנם יש להם תצוגת עוגות מרשימה אבל אצלם תמצאו גם חלות ולחמים שתגרום לאורחים שלכם ללקק את האצבעות. מבחינתנו חלת הבריוש המתוקה היא מאסט לחג הזה, ופייר לכל השנה. לא נשאר כאן פירור. 

מאפיות ג'ייקובס- מוס תפוחים וניל קרמל _צילום נטע ליבנה

מאפיות ג'ייקובס- מוס תפוחים וניל קרמל _צילום נטע ליבנה

Tatti Bakery

טאטי זו קודם כל חגיגה לעיניים. אם תגיעו למאפייה שלהם בגבעתיים ספק אם תצאו רק עם מאפה או עוגה אחת. לחג הזה הם הכינו לנו בהתאם לרוח החג עוגות, עוגיות ומאפים שהמוטיב הבולט בהם הוא הדבש אבל גם מקומם של התפוחים לא נפקד. 

המצטיינת: יכול שהשילוב דבש וריקוטה יישמע לכם מוזר, אבל ויש אבל גדול, מי שטעמה, לא עמדה בפני העוגה הזו. היא תעלה לכם 54 ש"ח אבל זה שווה כל שקל. זו עוגה נימוחה ומושלמת. 

עוגת בריוש ותפוחים מקולקציית המאפים של טאטי

עוגת בריוש ותפוחים מקולקציית המאפים של טאטי

 

בוטיק סנטרל

רשת הפטיסרי בוטיק סנטרל בעיקר נגישה לרבות ורבים מכם. ב-16 הסניפים של הרשת נערכו לראש השנה עם קלאסיקות דבש ותפוחים. עוגות הדבש על בסיס דבש משק טהור בטעמי שקדים, תפוזים ואגוזי לוז. גם מיני תפוחים שונים תמצאו כאן. יש אצלם אופציות לטבעונים, מנות אישיות של עוגות דבש נהדרות והמחיר אטרקטיבי. החל מ-16 ש"ח למיני בבקה דבש  עם קרם פטסייר ורימונים, דרך עוגות קלאסיות של פס במחיר 46 ש"ח ועד עוגות גדולות במחיר 120 שקלים. 

 

המצטיינת: אמנם יש לא מעט עוגות יפות ממנה אבל זו העוגה הקלאסית של פירות שתשמח לא מעט ילדים שאוהבים לראות מה הם אוכלים. העוגה הזו פתוחה ומזמינה לאכול עם האצבעות. 

בוטיק סנטרל, פאי תפוחים פתוח. צילום- טל סיון ציפוירן

בוטיק סנטרל, פאי תפוחים פתוח. צילום- טל סיון ציפוירן

מונייר 

מאפיית מונייר מתמחה בפינגרפוד ומגשי אירוח והמגש הזה שלהם עשה לנו את החג כולו. הכל היה טעים שם. כל אחת מצאה את הגילטי פלז'ר שלה. ממוס מיוחד לראש השנה עשוי צ'יזקייק ורימונים, דרך טארטלט תפוחי עץ ולבסוף המקרונים שבאמת היו ליגה. 

המצטיינת: הכל, אבל לצערנו אתם יכולים רק לחלום על זה או לתכנן רכישה לקראת הארוחה המפסקת של יום כיפור כי בפעם האחרונה שבדקנו באתר, ההזמנות לחג הזה כבר סגורות. 

מוס צ'יזקייק ורימונים של מאפיית מונייר

מוס צ'יזקייק ורימונים של מאפיית מונייר

 

חג שמח!