עוד בשנים קודמות הבנו שלסופגניות המטורפות והיצירתיות פרי ידיהן של המאפיות הטובות ביותר בארץ, מצטרפות חברות חדשות בפורים - אוזני ההמן. החגיגות השנתיות בחנוכה, בהן חיכינו בציפייה לראות את הרעיונות הכי משוגעים הופכים לסופגניות עסיסיות, הפכו לחגיגות דו שנתיות, כשהחג הכי שמח ומבדח מצליח לתת לחנוכה פייט לא רע בכלל. משולש הבצק הקשיח כבר מזמן לא ממולא רק בפרג, לא שובר את השיניים ולא מייצר סכנת חנק כבעבר. אזני ההמן גרסת 2022 הפכו ליצירות אומנות בפני עצמן, והם מגיעות בגרסאות מלוחות, מתוקות, קטנות, גדולות ומפתיעות. מאוד

ביסקוטי

האריזה של משלוח המנות של ביסקוטי שבתה אותנו מיד. אריזות קטנות וקומפקטיות שאפשר לעשות בהן שימוש חוזר, עטופות בסרט כתום יפיפה. כבר בשלב הזה, אנחנו משוחדות. לביסקוטי יש אזני המן במילוי פרלינה לוז, שוקולד בלגי, פרג והדרים, חמאת בוטנים וריבת תות, חלבה עם פיסטוקים. לכל אחת במערכת היה מועדפת אחרת. הבצק עצמו פריך במידה, הגודל כזה שלא גורם לך לשבור את הדיאטה ואפשר לשלב טעמים. 

ביסקוטי, פורם 2022

טאטי & אילנס

מאפיית טאטי& אילנס לא מתהדרת באריזות נוצצות או בצבעי פסטל שימשכו את העין. אצלם מה שחשוב הוא הטעם והוא נימוח בפה עם טעמים עשירים. נסו את אלו עם במילוי אגוזים ותבלינים או אלו במילוי תמרים ואגוזים ותחושו שאתם במשתה המלך בפרס.  

אוזני המן טאטי & אילנ'ס פורים 2022 צילום אנה ברדיבקוב

בוטיק סנטרל

אמנם אזני ההמן מגיעים בקופסאות של משלוחי מנות מעוצבים, ויש גם גימיק בדמות בדיחה סטייל בזוקה בצמוד לכל אחד מאזני ההמן עטופי השוקולד אבל הטעם מותאם רק למי שממש אוהב מילוי מסטיק. הילדים שלי התלהבו מהאריזה ומראה אזן ההמן אבל הספיקה לכל אחת מהם פינה אחת בלבד כדי לוותר על החגיגה הזו. הקלאסיקות שעשויות מבצק חמאתי בטעמי שוקולד, פרג, ותמרים אגוזים מזכירות את הטעמים המוכרים והאהובים. 

בוטיק סנטרל, פורים 22, צילום טל סיון ציפורין

מאפיית ג'ייקובס 

בגי'יקובס לא משנה המילוי כי הם עושים אזני המן טעימות במיוחד והבצק שלהם הנימוח מכולם.ואחרי שאמרנו את זה בכל זאת אזן עם מילוי נוטלה וחמאת בוטנים או פרסבורגר דובדבנים יתירו רושם על כל מי שיקבל אותם. השוס הגדול זו השנה השנייה היא ערכה לאפייה עצמית של אזני המן לילדים DIY שמאפשרת להם למלא, לאפות ולקשט אזני המן. הערכה המתוקה גם קלה לביצוע, גם מעסיקה את הילדים לשעה לפחות ובסוף יוצאות אזני המן טעימות יותר מכל מה שמכינים הקונדיטורים ולו רק בגלל שהאופים הצעירים הכינו אותן בעצמם. 

מאפיות ג'ייקובס ערכת הכנת אוזני המן צילום יעל בונפיס

שמחנו והתרגשנו לקבל למערכת את המארזים המושקעים של המאפיות הנבחרות, שגרמו לנו להחליף למשך שבוע את העוגיות שליד הקפה, באוזני המן מעולות ובל נשכח שבניגוד לסופגניות - כאן רגשות האשמה הרבה פחות גדולים. חג שמח!

תודה למערכת און לייף על חוות הדעת המקצועיות וחירוף הנפש בטעימת עשרות סוגי אוזני המן