מנות ראשונות:

קרפצ'יו חצילים - ארקדיה

למנה ראשונה בחרנו במנה שתמיד מנצחת – קרפצ'יו חצילים. ועל הקרפצ'יו חצילים האייקוני של שף עזרא קדם מארקדיה, הסועדים שלכם לא יפסיקו לדבר. הגרסה של ארקדיה לקרפצ'יו חצילים היא לא רק קלה להכנה וטעימה להפליא, היא גם תמצית המטבח הישראלי הטוב, והיא מתאימה בול לשולחן ראש השנה.

לרכישת הסדנה להכנת המנה של ארקדיה לחצו כאן

כבד קצוץ – שמיל הולנד

עוד מנה ראשונה שעובדת בכל שולחן היא כבד קצוץ. זו מנה שיש לה אלפי גרסאות, ובכל משפחה יש מתכון מסורתי, אך תרשו לנו להציע את המתכון המנצח של השף שמיל הולנד. הולנד הוא לא רק שף מומחה במטבח היהודי המסורתי, הוא גם היסטוריון, והשילוב בין שני התחומים הללו הוליד מנות ייחודיות שמגיעות מהמטבח היהודי השורשי עם טוויסטים מפתיעים במיוחד, בדוק כמו מנת הכבד הקצוץ שלו.

לרכישת הסדנה להכנת המנה של שמיל הולנד לחצו כאן

עיקריות:

חריימה – המוציא

מנת החריימה של השף אבי לוי היא כבר מזמן סלב בפני עצמה, ועל שולחן ראש שנה שלכם היא תככב בגדול. לוי, הבעלים והשף של מסעדה המוציא, שדרג את מנת החריימה הקלאסית, ובאמצעות ימוש בדג סלמון וזיתי קלמטה יצר שילוב מטריף חושים שיקטוף מחמאות מהסועדים.

לרכישת הסדנה להכנת המנה של המוציא לחצו כאן

אוסובוקו – דוויני פיתה בר

אצל דוויני אוכלים הכל בפיתה, אבל זה לא אומר שאי אפשר להכין את האוסובוקו מושלם שלה ולהגיש אותו בערב ראש השנה. ההפך, אנחנו אומרים שקערת הגשה ריחנית ומבעבעת של אוסובוקו רך ומפוצץ טעמים היא הדבר הכי מפנק שתוכלו להגיש לסועדים שלכם, ובעיקר לעצמכם.

לרכישת הסדנה להכנת המנה של דוויני לחצו כאן

מקלובה – אקליפטוס

בתפריט של מסעדת אקליפטוס של השף משה בסון תמצאו מנות שלוקחות את המטבח המסורתי ומחיות אותו, ומעל כולן, תמצאו את המנה שלוקחת את המטבח הביתי לאקסטרים - המקלובה. הגרסה של אקליפטוס למקלובה שעוברת במטבחים העממיים במשך דורות נותנת קריצה עכשווית וכבוד רב למורשת, ומעל הכל היא פשוט יפה להגשה.

לרכישת הסדנה להכנת המנה של אקליפטוס לחצו כאן

קינוחים:

פאי שוקולד – אבו סייר פטיסרי

הפטיסרי של שף אבו סייר הוא בית לקינוחים למעלה מ-20 שנה, אז תסמכו עליו בכל מה שקשור לארוחות חג. המתכון המנצח שלו לפאי שוקולד מושחת הוא הקינוח מדויק לערב ראש השנה, הוא יגרום לילדים ולמבוגרים כאחד ללקק את האצבעות, ואפילו לבקש חתיכה נוספת.

לרכישת הסדנה להכנת המנה של אבו סייר פטיסרי לחצו כאן

בבקה שוקולד – שמאלץ

כבר אמרנו ששוקולד זה הכוכב שלכם לארוחת ראש השנה? אז קבלו את הקינוח המושחת בגרסה הכשרה – בבקה שוקולד פרווה מבית שמאלץ של השף אפרים גרינבלט באה טוב ביחד עם קנקן של תה עם נענע בסוף הארוחה. היא טעימה, מושחתת וכדאי שתכינו כמות כפולה כי בטוח תרצו ממנה גם לבוקר שאחרי

לרכישת הסדנה להכנת המנה של שמאלץ לחצו כאן