אמא

אי אפשר לדבר על טעמים של חורף מבלי לדבר על מרקים, והרי ידוע כבר לכולם שגם מרקים וגם קובה אוכלים רק אצל אמא, אז לא באמת חשבתם שנדבר על אוכל חורפי בירושלים מבי להזכיר את מסעדת 'אמא', נכון? כשבחוץ קריר, כל מה שאתם צריכים זה את מנת החורף המדויקת- מרק קובה חמוסטה של 'אמא', בהבטחה.

מרק קובה מוסטה

לרכישת הסדנה להכנת המרק של 'אמא' לחצו כאן

גטסבי

אלכוהול מאז ומתמיד מהווה דרך להתחמם, הרבה לפני שהמציאו את המזגן, הקמין או תנור הספירלות. אז אם אתם מחפשים טוב "להתחמם" בו, זה רק גטסבי. בר הקוקטיילים השווה מציע מבחר אדיר של אלכוהול ומבטיח שכל אחד ואחת ימצאו לעצמם משקה מועדף, והעיצוב והאווירה הם רק תוספת מושלמת לדרינק טוב שיחמם אתכם.

קוקטייל

לרכישת הסדנה להכנת הקוקטייל של 'גטסבי' לחצו כאן

דינה ברנדווין

בין אם אתם קוראים לזה חמין או קוגל, אתם בוודיא יודעים שזאת מנה לשבת חורפית. אז שנייה לפני שאתם יוצאים מהבירה, תעצרו אצל דינה ברנדווין, אשת האדמו"ר של חסידות סטראטין שמכינה את הקוגל הירושלמי הכי מפורסם בבירה, ותצטיידו בקוגל לשבת. המתכון שעובר במשך דורות במשפחתה, יעשה לכם את השבת הכי מנחמת ונעימה שיש.

קוגל ירושלמי

לרכישת הסדנה להכנת הקוגל של דינה ברנדווין לחצו כאן

שמאלץ

אם כבר במתוקים עסקינן, אחד התענוגות הכי שווים בחורף זה עוגת שמרים טובה לצד כוס תה רותחת. עוגת שמרים מושחתת ושווה, כזאת שלאכול רק חתיכה אחת ממנה זה משימה בלתי אפשרית. כזו בדיוק היא הבבקה שוקולד של 'שמאלץ', הוא ה-מקום לאכול בו אוכל יהודי אירופי אותנטי ולטעום את יהדות אשכנז. עוגת שמרים שעוברת מדור לדור ביהדות אשכנז, היא הקינוח המושלם והיא תמיד מנצחת. כמה פשוטה, ככה מושלמת.

בבקה שוקולד

לרכישת הסדנה להכנת הבבקה שוקולד של 'שמאלץ' לחצו כאן

שושנת עין כרם

לפעמים כל מה שצריך כדי להרגיש געגוע זה חתיכת לחם טרייה וריבת ביתית ומלאה בטעמים, כמו הריבה שאפשר למצוא רק אצל שושנה קרבסי בירושלים. הריבות של שושנה עשויות חומרי גלם איכותיים ועשירות בטעמים של בית. את מבחר הריבות, שעומד על למעלה מ-100 טעמים, מכינה שושנה בבקתה קטנה בגינת ביתה העתיק, וטעמן- כמו מהאגדות ממש. לא משנה באיזה טעם תבחרו, תקחו גם את ריבת הגעגועים. ואם בא לכם אותה כבר עכשיו, אתם יכולים גם להכין אותה בעצמכם!

ריבת געגועים

לרכישת הסדנה להכנת הריבה של שושנת עין כרם לחצו כאן