אנחנו כבר די מצפים מדורין אטיאס ללשון מושחזת והערות שרחוקות מלהיות פוליטקלי קורקט. למעשה, על זה בדיוק היא בנתה את הקריירה שלה. אבל מדי פעם אפילו היא מצליחה לעבור את הגבולות של עצמה ולהותיר אותנו המומים במקרה הטוב ומעוצבנים במקרה הרע.

 

עוד באון לייף: 

אמל אלמודין, הפרקליטה שמתחתנת עם ג'ורג' קלוני

ליאת אשורי ודורין אטיאס מפחדות משמנות

מלימור ועד דנית: הנשים המזרחיות הנלעגות

 

רק לפני כמה שבועות היא הצליחה לעצבן לא מעט נשים בראיון שהעניקה ל"לאישה" (ושעליו תוכלו לקרוא כאן) וכעת היא שוב מזכה אותנו בהערה שבהחלט היתה עדיפה שלא תאמר.

 

לפני כמה ימים, בפינתה שבתוכנית "ערב טוב עם גיא פינס" (דקה 1:22), החליטה אטיאס לשלוף ציפורניים נגד אמאל אלמודין. "עם כל הכבוד לתואר המפונפן במשפטים, הדיי ג'וב היוקרתי באום והחלטורה כמיסס קלוני, בסוף יצא ממנה ה'אמל אלמודין'", אמרה אטיאס, כשאת שמה של אלמודין ביטאה במבטא ערבי למען הסר ספק מה היתה הכוונה שלה. אז המשיכה אטיאס לעלוב בשמלת הזהב של אלמודין, בצורה שמסבירה שלאטיאס יש בעיה עם טעמה ה'ערבי' של עורכת הדין. 

 

המשפט הקצר של אטיאס הספיק לנגוע בשלוש הנחות בסיסיות מיושנות וגזעניות להכאיב:

1. לא משנה עם יש לך "תואר מפונפן" במשפטים (אותו קיבלת בהווארד ובאוניברסיטת ניו יורק) או 'דיי ג'וב' באו"ם (כיועצת של קופי אנאן לשעבר), אם תלבשי שמלת זהב מיד תצא הערבייה שבך.

2. הדבר האחרון שאת רוצה לעשות זה להוציא את הערבייה שבך, כי למרות שאת באמת ערבייה (אלמודין היא ממוצא לבנוני), את משום מה עדיין צריכה להתייחס לזה כקללה ולא כמוצא לגיטימי. אחרי הכל, ככה בישראל של 2015 בוחרים להתייחס לזה (ע"ע סרטון השוקולד והציטוט הבלתי נשכח "מה, היא ערביה?").

3. טעם ערבי הוא מונח נרדף לטעם גרוע.

 

תמונה: Shutterstock

 

אמל אלמודין היא עורכת דין מצליחה, שעובדת באו"ם והצליחה לגרום לאחד הרווקים המושבעים והמבוקשים בעולם ליפול שדוד לרגליה הארוכות. אה, כן, והיא גם ערביה. לעוד מישהו יש בעיה עם זה חוץ מלדורין אטיאס? ובכלל נראה שבזמן שאטיאס ואנחנו מתעסקים בשמלות מוזהבות של כוכבות מחו"ל, לאלמודין יש דברים טובים וחשובים יותר על הראש מכדי לתת להערות הללו להפריע לה. ככה זה כשאת לוחמת כדי להשיג זכויות אדם בכל העולם. ועוד ערביה!