איפה את עובדת באמת? אני עצמאית מאז 1998, בכמה כובעים: יועצת תקשורת, מאמנת ארגונית-מגדרית שמדריכה ארגונים בתהליכים של פריצת תקרות זכוכית, מנחת קבוצות, מרצה. טוענים אפילו שאני מרצה מעניינת.  ובעיקר, עובדת אצל הילדים שלי, שבזכותם הפכתי ממנהלת שיווק מעופפת בעולם, לעוסקת עצמאית. הם גם פינו לי מרחב והעניקו לי את הדרייב לאקטיביזם פמיניסטי מהבית, מהאינטרנט, מה שאני קוראת לו: סייבר אקטיביזם. בימים אלו אני בפרשת דרכים, כי הם גדלו ואני פנויה יותר לצאת החוצה. גם השוק שאני פועלת בו נעשה תחרותי יותר, וחוק חובת מכרזים, שהוא כאילו "נכון" רק שכרגיל, במדיניות הקפיטליסטית שיצרה אותו, נחקק בשרות החברות הגדולות שיכולות לעמוד בו, וזרק ממכרזי משרדי ממשלה וחברות ציבוריות המוני עוסקות קטנות כמוני, שמתקשות לעמוד בתנאיו. בקיצור, אני מחפשת פרויקטים חדשים או תפקיד חלומות אתגרי, אם תשמעו על משהו- תגידו. כעת אני בתהליך ראשוני של הקמת עמותה שתפעיל מנטורים למשפחות מצוקה, בייד עם נעמה לנסקי ואחרות/ים, על מנת למנוע הוצאת ילדים מהבית בעוון עוני.

 

כמה זמן ביום את בפייסבוק? אין זמן ביממה שאני לא בפייסבוק. כולל בחופשה בתאילנד, בקימה אקראית בלילה או בארוחה רומנטית לאור נרות.

 

האישה שלדעתך הכי שווה לעקוב אחריה: אחת? יש המון. אבל אם נאלצת לצמצם, אז למשל חברה שלי אושרית נברה שמוציאה בימים אלו רומן ביכורים, טל שניידר, הפוסטים המהממים של כרמלה כהן שלומי, נשים שמשתמשות בפלטפורמה כדי לעורר מודעות כמו אילנה שריג היוז, שכותבת הרבה על בתה הקסומה בעלת המוגבלויות וכמוה עדו סוקולובסקי (גבר, מותר לי?) שכותב על בנו האוטיסט, פעילות חברתיות גראס-רוטס כמו ריקי כהן בנלולו, עמיתות שלי בשדה הפמיניסטי כמו אראלה שדמי, דפנה הקר, רוני הלפרן (אני מתחילה ללמוד אצלה השנה - התנסות מעניינת ותרגיל מידות אישי שלי בענווה, הולכת ללמוד מ-א' דברים שאני מלמדת שנים, ולא בכדי בחרתי בה כמורה), אסתר הרצוג, נחמה דיכנה שפועלת לילות כימים למען נשים שהופרדו מילדיהן, רני חזון ויס שאני רואה בה ממנהיגות העתיד של כולנו, טלי מזרחי שהכרתי אישית רק לאחרונה ואיך שפגשתי אותה הבנתי מה זה אישיות ש"באה מאהבה", רוויטל מדר, אורלי נוי, נשים יוצרות (ביניהן הרבה צעירות מעוררות השראה), נשות הכותל, נשים עושות שלום, נשות תקשורת והמון נשים מכל קבוצות העם שמספרות את הסיפור האישי והפוליטי שלהן. ותסלחנה לי שאני לא מפרטת את כולן. מאות נשים יוצאות דופן. דעו, שכולכן חשובות בעיני.

פייסבוק גם חשף אותי מחדש לנפלאות שבחברותי בעבר וסייע לחידוש קשרים. ולא רק אתן - גם בנות משפחה, כמו דודתי האמריקאית, שקשרינו חודשו כך, ודרך פייסבוק גיליתי שהעיסוק בהעצמת נשים הוא בכלל גנטי ;)

 

הפנייה/תגובה שהכי רגשה אותך: יש לפחות אחת כזו כל יום.

 

הפנייה/תגובה שהכי עצבנה אותך: אני לא ממש מתעצבנת אישית ורגשית, זה יותר עקרוני ואידיאולוגי אצלי. אבל ביבי והשורה הסליזית, החמדנית, המיזוגנית והמושחתת של שריו ושרותיו מהימין הלאומני והדתי, בהחלט נמצאים ברשימה.

 

אם יחסמו את הפרופיל שלך בפייסבוק לצמיתות, מהי תכנית המגירה שלך? לחזור. אלא מה? בעיניי פייסבוק הוא פלטפורמה נהדרת להשפעה, השפעה, השפעה.

 

הדבר הכי טוב שרשתות חברתיות הביאו לעולם? מסלול עוקף הגמוניות וחסמים חברתיים. הרשת מאפשרת יותר ניראות לשקופים/ות ומושתקים/ות של העולם הזה, והיא כלי מצויין להשפעת הפרט על הכלל. השפעה פוליטית, צרכנית, השפעה על תאגידים.

 

הדבר הכי רע שרשתות חברתיות הביאו לעולם? אני לא מוצאת הרבה רע חדש, למרות הדמוניזציה הפופוליסטית בעיני, שעושים לרשתות החברתיות. אותה דמוניזציה עשו בעבר לטלפון ולטלויזיה. יש ברשת את הרע הרגיל, העתיק כימיה של החברה האנושית, עם אופציה ויראלית שגם היא איננה חדשה, רק מהירה יותר מבעבר.

 

רוב הסטטוסים שלי עוסקים ב: כולם, גם האישיים, הם למעשה פוליטים. אני כותבת על הבטים שונים של זכויות אדם, זכויות אדם של נשים, חירויות והפרתן, ביקורת, הוקעת מפירי זכויות וחירויות, מחאה והפעלת לחצים על מקבלי/ות החלטות.

הסטטוס הכי מצליח שלי: יש הרבה כאלו. אחת לרבעון בערך, יש פוסט אחד שתופס כותרות. בדיעבד, לא בכולם אני גאה, אגב.  אחד חשוב במיוחד היה אולי אולי זה שהסביר לציבור מה משמעותם הצינית של המסכנים-לכאורה שנתקעו ברעידת האדמה בנפאל, באמצע סחר פעיל בנשים לצרכי פונדקאות וסחר בתינוקות, פוסט שפתח שיח ציבורי ער בנושא בכל אמצעי התקשורת. כתבתי אותו בזעם אימפולסיבי שהתעורר מול השימוש בנשים כאינקובטור חי ליצירת ילדים עבור בעלי/ות כח רכישה, ונטישת היולדות מאחור. יש לא מעט פוסטים שלי שתפסו כותרות בכל הקשור באלימות מינית נגד נשים, בעיקר מצד בעלי שררה, כח וכסף, המנסים להשתיק את המתלוננות.

 

אני אעשה לך אנפרנד אם: תתגזעני נגד נשים, ערבים, להט"בים, נגדי וכל מי שהוא לא את. ואם תטרילי.