כפי שיודעים רוב העוקבים אחרי הבלוג שלי, אני מאוד אוהבת לבוש צבעוני ושמח. לעתים קרובות אני מקבלת תגובות כמו "זה נראה מקסים עלייך, אבל אני בת 40/50/60 ובגילי זה כבר לא מתאים. בגילי אני צריכה להתלבש סולידי".

הפעם כוכבת המדור שלי, שבו אני מוכיחה שסטייל יכול לבוא בכל גיל ובכל מידה, מוכיחה שכל האמירות האלה מיושנות ופשוט לא נכונות. היא מתלבשת צבעוני ושיקי ללא גבול, ומראה שגם אחרי שחוגגים 60 אפשר להיראות נפלא ומעודכן.

 

אז חגית, ספרי לנו קצת על עצמך
"שמי חגית דנה, בת 63, גימלאית. אוהבת אסתטיקה במובן הרחב של המילה וצבעים תמיד משמחים אותי. אוהבת אופנה, נושמת אופנה. כל יום אני ממציאה את עצמי מחדש בלוקים שאני יוצרת ומתייחסת לזה ממש כאל יצירה".

מהי אופנה בשבילך?
"אופנה בשבילי היא שמחה ויצירה".

ואיך היית מגדירה את הסגנון שלך?
"בעיקר קז'ואלי"

חצאית - טליה; בלייזר - פריימרק; חולצה - ליאת-מירב; מגפונים - קלארקס; שרשרת -  דליה גילהר

האם גילית את עולם האופנה והלבוש בגיל מבוגר או שזה הולך איתך מאז ומתמיד?
"תמיד אהבתי אופנה. ינקתי אופנה מבית אימי, שהיתה סטייליסטית עוד לפני שהמציאו את המילה הזו. עד היום, בגיל 85, היא מקפידה על סטייל מהמם והתאמת צבעים מושלמת. היא המודל שלי".
איפה את הכי אוהבת לקנות? רשתות, מעצבים, אינטרנט?
"אני בדעה שניתן למצוא וללקט בכל מקום משהו יפה ולכן אין לי מקום אחד מסויים בו אני קונה את בגדי. אני קונה ברשתות כמו זארה, H&M, מנגו וגם בשווקים. לא התנסיתי עדיין ברכישות באינטרנט. אני אולד פאשן וחייבת למדוד ולמשש את הבד ולראות את הנפילה שלו עלי לפני שאני קונה. אבל אולי עוד אתחיל, אני רואה בנות שרוכשות באינטרנט בגדים נפלאים במחירים מצחיקים".
האם יש אייקון אופנה שאת אוהבת במיוחד?
"מאוד מתחברת ללוקים של השחקניות קרן מור ושל יובל שרף".
האם יש משהו שחשבת שלא תלבשי והיום את ממש אוהבת? ומה לא תלבשי לעולם?
"לעולם לא אלבש מכנסי שרוואל, שלדעתי לא מחמיאים לגוף האישה. עד לפני שנתיים חשבתי שלא אלבש חצאיות פעמון המדגישות את המותן. המהפך חל בעקבות קורס סטיילינג שעברתי ובו גיליתי את הגוף שלי מחדש. בעקבות הקורס הבנתי איזה גזרות  מחמיאות לי ואילו צבעים הולמים אותי".

בלייזר, מכנסיים וגופיה  - H&M; שרשרת - אילי גורן; תיק - מאיה שלו; נעליים - ביוטיפיל

האם את מושפעת מטרנדים או מעדיפה מלתחה קלאסית?
"אני מושפעת מטרנדים אבל מאמצת רק את מה שמחמיא לי. תמיד משלבת ישן עם חדש. משתדלת לא להיות קורבן אופנה אבל כן מעודכנת."
מה העדפות הקניות שלך: זול והרבה או יקר ומעט?
"אני לא נוהגת לקנות דברים יקרים. אני מאמינה שבגדים זולים בשילובים הנכונים ובתוספת אקססוריז יכולים להראות נפלא. אני מאמינה גדולה באקססוריז ותמיד תמיד משלבת אותם בלוקים שלי".
האם נושא הלבוש השפיע על דימוי הגוף שלך לאורך השנים? האם היית מתלבשת אחרת בגללו?
"יש לי רומן ארוך עם דימוי הגוף שלי. תמיד הייתי שמנמנה, ויש לי היסטוריה ארוכה של דיאטות, עליות וירידות במשקל. יחד עם זאת אהבתי לאופנה הפכה אותי ל'מומחית' באיך להתלבש לפי צו האופנה ולהסתיר או להבליט מה שצריך. היו שנים שהחלטתי שאסור לי ללבוש מכנסיים, או שאסור לי ללבוש חולצות ללא שרוול ועוד כל מיני איסורים כאלה ואחרים. היום אני חיה בשלום עם עצמי, ולובשת כמעט הכל (אלא אם זה לא קצר מדי או חשוף מדי)".
ולסיכום – מהו טיפ האופנה הכי חשוב שאת יכולה לתת לעוקבות אחרייך?
"טיפ האופנה שלי- לא לפחד מצבעים. לצאת מהשחור. ואם יורשה לי עוד טיפ: לא לוותר על אקססוריז".

מכנסיים וטוניקה - H&M; נעליים - מרשה בלרינה; שרשרת - דליה גילהר