אולי גם אתם שמתם לב למגמה המבורכת שבמסגרתה יותר ויותר סלבריטאיות "יוצאות לאור", שוברות את הדימוי המושלם ומספרות באומץ על קשיים שעוברים עליהן, שהם בעצם זהים לקשיים שעוברות כולנו. רק לאחרונה התבשרנו שכריסי טיגן בהריון אחרי שהיא דיווחה על הקשיים שלה ושל בעלה להרות, וכעת זו היידן פנטייר הצעירה, שהוציאה הודעה רשמית על ההחלטה שלה להתאשפז בעקבות דיכאון שלאחר לידה.

 

עוד באון לייף: 

 

פנטייר, 26, ילדה בדצמבר האחרון את בתה, קיה. בהודעה ששוחררה מטעמה נמסר: "היא (פנטייר) מחפשת עזרה מקצועית מרצונה במרכז טיפולים, בגלל שהיא מתמודדת עם דיכאון שאחרי לידה. היא מבקשת מהתקשורת לכבד את הפרטיות שלה בזמן הזה".

 

באופן אירוני, גם הדמות אותה מגלמת פנטייר בסדרה "נאשוויל" סבלה מדיכאון דומה. בחודש שעבר, כשהתארחה בתוכנית Live! With Kelly and Michael נשאלה עד כמה היא מזדהה עם הדמות. באותו מעמד חשפה פנטייר שהיא בעצמה סובלת מדיכאון שלאחר לידה. "זה משהו שהרבה נשים חוות. כשאת שומעת על דיכאון לאחר לידה את חושבת שזה כולל רגשות שליליים כלפי הילד, או רצון לפגוע בו. לי אף פעם לא היו רגשות כאלו, אבל יש נשים שכן היו להן. אבל קשה להבין עד כמה רחב ספקטרום הרגשות שאפשר להרגיש לגבי זה. זה משהו שצריך לדבר עליו. נשים צריכות לדעת שהן לא לבד. ושבסוף זה עובר".

 

תמונה: Shutterstock

 

פנטייר הוסיפה ואמרה שיש הרבה אנשים שחושבים שזה לא קורה באמת "שזה משהו שקורה בראש שלנו. שזה בטח ההורמונים. הם מנסים להדחיק את זה, אבל זה משהו שהוא לגמרי לא נשלט. זה מאוד כואב ומאוד מפחיד והנשים צריכות שיתמכו בהן".

 

תמונה: Shutterstock

 

אין ספק שהלב נחמץ מהניסיון שעובר על פנטייר הצעירה, אבל ההחלטה האמיצה שלה שלא להסתתר ולשתף בכך את העולם עשויה לעזור למאות אלפי נשים שמתמודדות עם התופעה ובנוסף גם חיות בבושה ובתחושת אשם כבדה. כך שלפחות פנטייר יכולה להתנחם בעובדה שלמרות הכל היא הצליחה לעשות משהו טוב עם הדיכאון שלה.