"יש לה שיער"

"האימא הזו היתה בשבוע 27 בהריון כשאובחנה כחולה בשלב ה-3 בסרטן שד דלקתי (סרטן נדיר ומאוד אגרסיבי). לאחר שעברה הקרנות ואיבדה את שיערה, תגובתה הראשונה לתינוקת היתה: "יש לה שיער?" 

*סטודיו לצילום "הלו בייבי"

 

מפגש ראשון של האבא עם התינוק שלו

"ראיתי וצילמתי לא מעט רגעים מרגשים. אבל התמונה היא אחת הלידות הראשונות שצילמתי – אחרי 24 שעות עם המשפחה הזו, הגיח התינוק לעולם והאבא הורשה בפעם הראשונה לנגוע בו. הרמתי את המצלמה וצילמתי ברצף את התמונות האלה".

*אשלי מרסטון

 

הקלה טהורה על הפנים

 

"השתתפתי בלידה הבית הזו זה בתחילת קיץ 2015. ארין, האמא, עבדה במשך כל הלילה והבוקר, עם בן הזוג אוהב אותה ג'ס, על ידי הצד שלה. לידה היא אחת החוויות החזקות והיפות שראיתי בחיי. אין מספיק מילות כדי להעביר את הכוח, את השמחה ואת הכניעה שהלידה דורשת. נכחתי ביותר מחמישים לידות והתמונה הספציפית הזאת מרגשת אותי כל פעם מחדש. היא מעבירה כל כך טוב מה הלידה דורשת ואיזה גמול ענק היא מציעה. אני אוהבת את הפיזיות של התמונה - חבל הטבור המפותל בצורה מושלמת ומונח על בטן האם לאחר הלידה. אני גם אוהבת את ההקלה הטהורה על הפנים שלה. אלה הבזקים של יופי וכוח שסמויים מעניינו בדרך כלל"

*מונה ניקול

 

החיים הם נס

 

"התמונה הזו הפכה אותי למפורסמת, לפחות לזמן קצר. הלידה של הלקוחה שלי הייתה כל כך מהירה והיא בכלל לא הספיקה להגיע לבית החולים וילדה את התינוקת שלה ממש מחוץ לדלתות בית החולים. הלידה הייתה בטוחה, הכל הלך בצורה חלקה והמיילדת הגיעה בדיוק ברגע שהיו זקוקים לה. הסצינה המדהימה הזו חרוטה על פניו של ג'ו, שהיה עד ללידה של בתו השנייה ממש שם, בכניסה לבית החולים. החיים הם נס ורואים את זה בצורה מושלמת על פניו של ג'ו"

אמילי רובינסון 

 

עוצמה במיטבה

 

"כשהיא מתכוננת ללידתה, הלקוחה שלי, קורנליה, שיתפה אותי בתמונה אישית מהלידה הראשונה שלה שמראה את הטראומה על פניה. הצטרפתי אליה ללידה השנייה שלה בתקווה שתהיה אחרת. חלק מהניתוחים הקיסרים נחוצים ומצילי חיים, לעומת זאת, חלקם מיותרים ולעתים קרובות משאירים פצעים פיזיים ונפשיים ושאלות בלתי פתורות עמוקות. קורנליה הייתה נחושה שהפעם הזו תהיה שונה.

 

כשהיא משכה את בנה מהמים לחזה שלה הייתה לי צמרמורת. זה היה חזק ומדהים ובעיקר יפיפה. זה אנטי-תזה ללידה הראשונה שלה. כשהראיתי את התמונה הזו לאנשים הם הביעו חשש שזו לא תמונה להראות לעולם כי זה לא "יפה". הרגשתי בדיוק את ההיפך. יש תמונות רבות מדי של נשים "שנראות יפה". ועדיין לא מעצימות בעליל. זוהי עוצמה במיטבה. היופי הוא כאשר אנחנו אמיצות, כאשר אנחנו נלחמות על מה שטוב, כאשר אנחנו אוהבות ללא גבולות, כאשר אנחנו מקבלות את עצמנו ולא מחפשות להיות מושלמות"

מריסול בלומרוס

 

רגע ראשון של רוגע מוחלט

 

"התיידדתי עם קלי לאחר לידת הבן השני שלי. הלידה הייתה חוויה טראומטית עבורי ולה היה סיפור לידה דומה שנה קודם לכן עם בנה. היא הייתה אחת הנשים היחידות שבאמת הבינו אותי והרגשתי נוח לבכות לידה. כאשר קלי נכנסה להריון עם הילד השני שלה, היא ביקשה ממני לצלם. 

 

היא התקשרה אליי מוקדם בבוקר ביום שהיא נכנסה לידה. היא אמרה שהדברים מתקדמים מהר מעבר למצופה. הגעתי לשם תוך שעה והיא הייתה בעיצומו של תהליך הלידה. המיילדת עדיין לא הגיעה. היינו שם רק אני, הדולה שלה ובעלה. תפסתי במהירות את המצלמה שלי והתחלתי לצלם, ובמקביל דיברתי בטלפון עם המיילדת שנתנה לדולה הוראות. התינוק יצא במהירות והיה בריא ויפה!

 

התמונה הזו צולמה כשעה לאחר הלידה. זה היה הרגע הראשון של רוגע מוחלט. כשנהגתי הביתה באותו בוקר, בכיתי. הייתי כל כך שמחה בשבילה וכל כך אסירת תודה להיות עדה ללידה המושלמת הזו"

סברינה רקסינג

 

להתענג על הרגע

 

"לאחר שנאבקה בבעיות פוריות במשך שבע שנים, הלקוחה שלי ילדה תינוקת ג'ינג'ית יפהפייה. כשהונחה על החזה של האבא שלה בפעם הראשונה והוא התענג על הרגע המרגש הזה. התיעוד של הלידה הזו הזכיר לי למה עד כמה תיעוד של לידה זה חשוב. אין באמת אפשרות לחזור לנקודה הזו שמשנה את חייך לנצח"

מייגן בוואן, צילום סנאפ-לייף

 

כל כך יפה וכל כך נדיר

 

"צילמתי תמונה נדירה של תינוק שנולד לגמרי בשליה. זה מתרחש בלידה אחת על כל 80,000 לידות. מה שעוד יותר מדהים בתמונה הזו הוא שהתינוק היה הילד השני מזוג תאומים שנולדו בבית. זה הרגע שהכי מגדיר אותי כצלמת לידות. התאום שלו נולד כל כך מהר שפספסתי את זה בכמה שניות. רצתי לחדר השינה האחורי בו האמא שכבה וצילמתי עוד תמונה ועוד תמונה. הכל קרה כל כך מהר ולא היה לי זמן אפילו לראות את זה בעיניים שלי! מאוחר יותר עברתי על התמונות וזו הייתה הפעם הראשונה שבאמת ראיתי בעיניים מה שהעדשה שלי תפסה והתחלתי לבכות. זה היה כל כך יפה וכל כך נדיר והרגשתי מבורכת על שהייתי עדה לכך, גם אם רק דרך העדשה שלי"

לילאני רוג'רס

 

דרך וילון שקוף

 

"נשים שעוברות ניתוח קיסרי כמעט תמיד מקופחות בכל כך הרבה דברים, כוללים הבאת צלמת לידה מקצועית כדי לתעד את רגע הגעתו לעולם של התינוק שלהם. לרוב האמהות שעברו ניתוח קיסרי יש זיכרון מעורפל מהרגעים האלה על שולחן הניתוחים. הרגע הזה הוא מיוחד לי כצלמת לידה כי האמא במקרה כזה רואה את התינוק שלה נולד דרך וילון ואני הייתי שם כדי ללכוד את תגובתה ואת כל הרגעים המיוחדים לאחר מכן"

סופיה קוסטה

 

קדוש וחסר תחליף

 

"לא רק שהלידה הזו הייתה מדהימה ומוצלחת במיוחד, היא גם הניבה את האוצר הזה - תינוק קטנטן, בריא וחזק. כשאני מציצה בגלרית התמונות, התמונה הזו תמיד תופסת את עיניי. רואים בה את הרגיעה, את השקט שאחרי הסערה. הכוח של הלידה הוא קדוש וחסר תחליף"

סיינה ברגלאוד, "בייבימון שירותי לידה"