כמה פעמים ירדתם במשקל והעלתם הכל בחזרה (ולפעמים גם יותר)? כמה פעמים התחלתם דיאטה חדשה? ואחריה שוב התחלתם דיאטה חדשה? תתכוננו לזרוק את המשקל לפח ויחד איתו גם הרבה מהדפוסים הישנים שגרמו לכם לא לאהוב את הגוף שלכם.

 

עוד באון לייף:

 

פריידי מרגלית, מובילה את הסדנאות "לרזות מהראש", יודעת על מה היא מדברת מגוף ראשון. "אני כבר ארבע שנים באותו משקל ואני אוהבת את הגוף שלי. זה הגיע אחרי שנים רבות של הפרעות אכילה", היא מספרת, "זה תמיד העיק עליי, זה תמיד היה שזור בחיים שלי, תמיד חשבתי ש'אם רק אני ארזה – אני אהיה מאושרת'. לפני ארבע שנים קיבלתי את התוכנית שאותה אני מכנה מתנה, ובעקבותיה התחלתי לאהוב את הגוף שלי. ידעתי שאני צריכה להנגיש את זה לעולם".

 

פריידי ערכה שינוי מהותי בחייה עוד לפני התוכנית "לרזות מהראש". לפני כחמש שנים היא עברה מהפך משמעותי בחייה ועזבה את תחום הנדל"ן והעסקים ועברה לעסוק בתודעה. "פיתחתי את שיטת המטא-פסיכולוגיה והבנתי שאפשר להיכנס בקלות לתת-המודע שלנו, לפענח אותו ובאמצעות כלים פרקטיים ופשוטים לשנות את המציאות שלנו", היא מסבירה, "גם קרל יונג אמר את זה לפני שנים. יש לנו עשרות סדנאות שרצות בכל רחבי הארץ, והסדנה 'לרזות מהראש' היא עוד רובד. היא עוסקת בהרזיה ובאהבת הגוף. הגוף הוא השתקפות של מה שקורה בתודעה שלנו. ככל שאנחנו לומדים לאהוב את עצמנו, הגוף מתחטב ומקבל צורה בהתאמה".

 

 

למי מתאימה הסדנה?

"לכל מי שהרזה והעלה שוב את הקילוגרמים, לכל מי שמנסה עוד דיאטה ועוד דיאטה, לכל מי שלא אוהב את הגוף שלו. חשוב להבין שעד שלא נשנה את התודעה שלנו, לא נשנה באמת את הדפוסים שלנו. חשוב להבין שהגוף הוא תוצר של המחשבות והרגשות שלנו. בסדנה אנחנו מתחילים לעבוד ולהציף את השורש האמיתי להשמנה, את הסיבות לאכילה הרגשית. זה לא קסם אלא תהליך עמוק של חקירה ופענוח. כשמזהים את המנגנונים שמפעילים אותנו, יכולים לתכנת מחדש, באמצעות פקודות שחודרות לתת-מודע וכך מגייסים את התת-מודע לעזרתנו. מגיעים אנשים שחוו ייאוש ותסכול. הם מנקים את הדפוסים הישנים של דחייה עצמית, של ביקורת בלתי פוסקת, של מעגל אשמה הרסני ואט אט הגוף משתנה בהתאמה. ב'לרזות מהראש' זורקים את המשקל מהבית  ולומדים שאין אסור או מותר, אין תפריט אחד שמתאים לכולם, לומדים לאכול מה שמתאים לגוף שלנו".

 

מה כולל התהליך?

"זו סדנה אינטרנטית הנמשכת שלושה חודשים וכוללת 12 פרקי וידאו המתעדים בלייב את חווית המשתתפים. כל פרק עוסק בנושא אחר. מניקוי הגוף ועד חיטוב באמצעות התודעה, מהבנה מה מזין את הגוף הספציפי שלנו, ועד הטמעת מד מידה פנימי, שיודע לעצור במידה המדויקת. שני השיעורים הראשונים מוענקים בחינם להתנסות ולהבנה במה מדובר, תוך הצצה לאנשים שעוברים את התהליך. זה רצף כרונולוגי שבו עוברים ביחד לפי הסדר עם כל המשתתפים. כולם צופים בשיעור בביתם, יש קיט שלם לכל שיעור ויש קבוצת תמיכה און ליין. התהליך כולל מדיטציות ועבודת תדרים, פקודות הנשתלות ישירות בתת המודע. זה מתאים גם לאנשים שמעולם לא עשו מדיטציה ומעולם לא התעסקו בתת-מודע".

 

מה משיגים המשתתפים?

"רבים אומרים שהם באו לחפש אתונות ומצאו מלוכה", אומרת פריידי, "כשהשומן שהגן עליהם מתנקה זה גורם להם לעוף גם בתחומים אחרים. זה לא רק עוסק בהרזיה אלא בפתיחת שערים להגשמת החזון בתחומים אחרים. לומדים לאהוב את עצמנו. מתחברים לילד הקטן או לילדה הקטנה שיש בכל אחד ואחת מאיתנו במטרה לייצר דימוי עצמי חיובי וגבוה".

 

פריידי מציינת שבדומה לתינוק שאוכל כשהוא רעב ומפסיק לאכול כשהוא שבע, כך לומדים המשתתפים למצוא את הנקודה שבה האוכל מהווה נחמה, בריחה וכדומה, ולהתמודד איתה, אולי לראשונה בחייהם. "לא מדברים על קלוריות, על נקודות, על משקל או על קילוגרמים, אלא מתחברים לילד הקטן שיש בכל אחד מאיתנו, מציפים את פצעי הילדות, במטרה לרפא ולעשות סוף לדימוי הנמוך. החזון שלי הוא לייצר מודל חדש ליופי, לאהבה עצמית. מודל של שלום פנימי עם כל חלקי הגוף, שכתוצאה ישירה ממנו, הגוף משחרר את כל העודפים", היא אומרת לסיכום. 

 

פרטים והרשמה לסדנה הקרובה-לחצו כאן