אם הייתי אומרת לכם שצעירה פתחה חשבון אינסטגרם כדי לעלות תמונות שלה ושל חברותיה בבגדים מינימליים, סביר להניח שהייתם מדמיינים משהו בסגנון החבורה של טיילור סוויפט – צעירות מבלות במקומות לוהטים בבגדי מעצבים ועם הרבה הרבה ריטושים שגורמים לירכיים שלהן להראות עוד יותר צרות, לשיניים שלהן להראות יותר צחורות ולעור להראות עוד יותר מתוח. אבל החשבון שפתחה טיילור ג'יאבסיס הוא ממש לא כזה.

 

עוד באון לייף: 

 

ג'יאבסיס בת ה-18 נדהמה יום אחד לגלות שחברה שלה לא מרוצה מאיך שהיא נראית, אז היא החליטה לצלם אותה ולהראות לה שכמו כל בחורה מתבגרת, גם היא אוחזת בדימוי לא ממש אובייקטיבי של עצמה. החברה ראתה כי טוב וג'יאבסיס שמחה לגלות עד כמה תמונה פשוטה יכולה לשנות את כל הדימוי העצמי. "היא היתה כל כך מאושרת ממנה, אז חשבתי - למה שלא נעשה את זה לבחורות נוספות?", וכך החליטה ג'יאבסיס לפתוח חשבון אינסטגרם בשם The Naked Diaries ולעלות שם את התמונה הזו ותמונות נוספות של חברות שלה, אותן היא צילמה.

 

ג'יאבסיס (מימין) וחברה

 

כאמור, הרעיון היה לצלם את החברות בדיוק כפי שהן, ללא פילטרים ומבלי להסתיר ולטשטש את כל מה שנחשב ל"פגמים". "בהתחלה העליתי תמונות שאני צילמתי", סיפרה ג'יאבסיס לחדשות MTV, "אבל אז יותר ויותר נשים שלחו לי סיפורים שלהן, אז החלטתי לפתוח את החשבון לנערות ונשים שצריכות להרגיש יותר טוב עם עצמן". ג'יאבסיס מספרת שהיא לא לגמרי הבינה את ההשלכות של מה שהיא עשתה, "אבל אז הרבה צעירות כתבו לי הודעות בנוסח 'שינית לי את החיים, יש לי הרבה יותר ביטחון עצמי עכשיו'. זה ממש פתח לי את העיניים כי לא ציפיתי שיהיה לחשבון כזו השפעה". 

 

 

בניגוד לתמונות המשופצות והזוהרות שיש בדרך כלל באינסטגרם, אלו שבחשבון The Naked Diaries כוללות סימני מתיחה, צלוליט, קמטים, כתמים, צלקות, שיערות ושאר הדברים שגורמים – ושלא בצדק - לנשים להרגיש חסרות ביטחון.

 

 

ג'יאבסיס עדיין מצלמת בעצמה, ועכשיו היא גם מגיעה לנשים שלאו דווקא קרובות אליה. "אנחנו מדברות על החיים וזה ממש כמו צילום שהוא גם תרפיה. לפעמים במהלך הצילומים אני בוכה, בגלל שהן מתחילות לשתף אותי בסיפורים שלהן ואני לא יכולה שלא לחשוב 'איך את לא רואה כמה את יפה?'".

 

כיום עומד החשבון על קרוב ל-50 אלף עוקבים וג'יאבסיס מספרת כי היא מתכננת לערוך ספר שיהיה מורכב מהסיפורים והתמונות שנשים שולחות לה, או שהיא מצלמת. "התמונות הן חזקות, אבל אלו הסיפורים שמאחוריהן שהופכים אותן לכל כך אמתיות וחזקות. כל אחת יכולה להתחבר אליהן בדרכה שלה".

 

 

על רקע כל החשבונות בהם כל תמונה עשויה בקפידה, כמו החשבונות של הסלבריטאיות הצעירות או חשבונות ממומנים (כמו זה של אוסנה אוניל, עליה כתבתי לאחרונה שהחליטה לחשוף את האמת מאחורי חשבון האינסטגרם הממומן שלה), אין ספק שהיוזמה של ג'יאבסיס היא יותר ממבורכת, והיא באמת יכולה לעזור לנשים בכל הגילאים להבין שאפילו מה שרואים ברשתות החברתיות, רחוק מלשקף את המציאות כפי שהיא. ושבסופו של דבר כולנו מושלמות, גם בלי ריטוש.