אז בואו נודה באמת - כן, המטבח הוא אחד החדרים החשובים בבית אם לא החשוב ביותר. בין אם אצלכם בבית המטבח פעיל ואתם עובדים בו הרבה, ובין אם אתם מתרחקים מבישולים, היום ישנה מודעות גבוהה מאוד לעיצוב  המטבח והקפדה על דברים כגון תאורה, משטחי מטבח, חיפוי זכוכית למטבח ועוד.

אם בעבר בימי העת העתיקה נהוג היה להחביא את המטבח, ולהרחיק אותו מבני הבית ואורחיהם, היום המטבח הוא אחד המקומות המרכזיים בבית, ויש לתכנן אותו יפה ופרקטי.

גם עידית שוורץ, האדריכלית והמעצבת טוענת שאנחנו נוכחים לעובדה כי ביותר ויותר בתים אזור המטבח חשוף ופתוח לחלל המרכזי של הבית. לכן, לעיתים קרובות היא תמליץ ללקוחותיה לתכנן "מטבח פתוח", עם אזור אחד נסתר לפחות.

מטבח בעיצובה של עידית שוורץ

כדי לקבל את מטבח החלומות בביתכם, מטבח שתוכלו לבלות בו שעות ארוכות חשוב גם מעבר לעיצוב ולאסתטיקה שיהיה פרקטי ובנוי מחומרים טובים ואיכותיים.

השקיעו בפרזול איכותי, בחברת מטבחים טובה - או נגר פרטי מקצועי, ובמשטח עבודה יפה וטוב. לא צריך לבחור את החומרים היקרים ביותר בשוק, אך אם תבחרו להשקיע מעט יותר ייתכן שבעתיד תודו לעצמכם ותחסכו הוצאות מיותרות גם בעתיד הרחוק.

הכניסו צבע למטבח - נכון היום נהוג לראות את רuב המטבחים החדשים בצבעי הלבן, אך דווקא תוספת של צבעוניות משדרגת את מראה המטבח.

ארונות צבועים באפור- אוריתא נגרית

סגנון עיצובי - שימו לב ותחשבו איך תרצו את מטבח החלומות בביתכם. לא תמיד כדאי להיכנע לאפנות וטרנדים. אם אתם מתחברים לסגנון קלאסי-פרובנס כפרי או דווקא לסגנון הייטקי מודרני, וכמובן תבחרו להתאים את המטבח לסטייל הכללי של כל הבית.

תאורה נכונה במטבח - בשביל זה קיימים אנשי מקצוע שידעו בדיוק איזה תאורה תתאים למטבח שלכם. מומלץ להתייעץ עם האדריכל/ית המעצב/ת או יועץ תאורה מקצועי לפני שמחליטים על התאורה בביתכם.

משטח מטבח- היום קיימים המון סוגי משטחים- אבן קיסר, קוריאן, גרניט, שיש, עץ טבעי, בוצ'ר בלוק,נירוסטהועוד.לכל משטח יש את היתרונות והחסרונות שלו וכדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שמחליטים.

משטח גרניט בצבע מעניין לאי שיש דן

היפה (לדעתנו) והפרקטי ביותר יהיה משטח הגרניט. משטח אבן קיסר שהיום הוא אולי המשטח הנפוץ ביותר הוא טוב בעיקר למי שמחפש את המראה החלק ללא הטקסטורה. כיום ישנם המון סוגים שמדמים אבן קיסר. עצה שלנו - אם זה משטח סינטטי אל תשתמשו בסוג אחר כי האיכויות מאוד ירודות.