זה לא מפתיע שהם מבלים את רוב השינה היום שלהם. אבל גם בחיי האדם שלנו איך הרבה עבודה, כסף אנרגיה לעשות אנחנו מבלים להנאה קצרה שאנו מקבלים מטוב, סקס, ספורט, וכו 'שבו ההכנה יכולה להימשך ימים, חודשים או אפילו שנים ואילו ההנאה נגמרה תוך שניות, דקות ! אם עשינו חישוב כנה בסוף חיינו להשוות את המאמץ, סבל, כישלונות השקיעו והנאות שקבלנו בני ברוך בתמורה רובנו היה להסיק שזה היה יותר טוב לא להיוולד לעולם הזה בכלל. אבל מה אם יש הזדמנות לשים את הכל בסל אחד? מה אם כל מה שאנחנו עוברים בחיים, שאנו רואים שליליים או חיוביים היום יכולים להראות ב, הקטגוריה החיובית בחישוב סופי כזה? היום כולנו לקבל את העובדה שיש לנו התפתחו למערכת גלובלית מקושר, משולבת ותלויות זה בזה.

דרך האירועים היומיים של המשבר העולמי העמקה, מחקרים מדעיים שאנו חשים מבחינה אינטלקטואלית והן מבחינה רגשית גם שההישרדות שלנו כיחידים וכעם תלויה באופן בו אנו משתמשים בקשרים בלתי נמנעים אלה. אז הוא מוכן להתחיל, להקל הבנה כללית באמצעות חינוך נפרד שכדאי להשעות הפרדיגמה הנוכחית שלנו של תחרות יוקרתית, הצלחה על חשבונם של אחרים בני ברוך להישרדות קולקטיבית. אחרי הכל כולנו יושבים על אותה סירה, הישרדות פרט שוקעת ושגשוג הוא שלוב ישירות עם ההישרדות ושגשוגה של קולקטיבי. אנחנו צריכים הדדיים משלימים שיתוף פעולה על מנת לשרוד. צעד ראשון זה בתהליך הזה הוא פשוט הכרת אבולוציה טבעית. האנושות צריכה לקבל חוקי הטבע, כיוון מראה לנו שיש לי אורגניזמים רב-תאיים, קולקטיבים הדדיים משלימים סיכוי גדול יותר לשרוד מאשר תאים בודדים, בן אדם נפרד מכל. אבל קבלת חוקי טבע כזה היא רק ההתחלה. כפי שאנו מקבלים משוב חיובי מכזה גומלין הדדי משלים, רואה שדרכם אנחנו יכולים לפתור את הבעיות, אנחנו יכולים להפוך את החיים שלנו הרבה יותר קלים, ללא מאמץ אנחנו יכולים להתחיל להעריך את הקשר עצמו. המעשה של חיבור, המצב של אינטראקציה הדדית, הדדי משלים אחד את השני הופך מהנה, נעים מאז שאנו יודעים כיום כי הוא מביא תוצאות מועילות. במקום פשוט להתמקד בהישרדות, שכן הוא עכשיו מאובטח באמצעות האינטראקציה החיובית שאנחנו יכולים עכשיו להתחיל להתמקד בקשרים עצמם. בתוך חיבורים אלה, אינטראקציות אנחנו מתחילים למצוא אמון הדדי אחד כלפי שני במקום קודמת חוסר האמון הדדי, הדחייה. אנחנו מתחילים ליהנות, משתוקקים לקשרי מתן רגשות חיוביים אחד כלפי שני. 

לאחר מכן דרך שהאמון הדדי, רגשות חיוביים הדדיים פתאום הכל מתהפך במהופך. אנחנו מתחילים להבין שבכל מערכת נפרד יש לי הספציפית, התפקידים ייחודיים, תרומתם. ואנחנו גם מתחילים להבין שכל צורך, כאב או סבל הוא רק פתיחה, הזדמנות להתממש, כהשלמה חלק אחר של המערכת באמצעות הערבות ההדדיות, האינטגרציה. לדוגמא במדינה שמתעוררת עם כאב שיניים נותן אושר שיש לי סיבה, הזדמנות לבקר חבר הנאמן שלי, האהוב של רופא השיניים שיכולים להקל עליי מהכאב נותנת שנינו שביעות רצון. אנו יודעים כי כאב מדינה חופשית לאחר פתרון כאב קודם היא הרבה יותר מתוקה ממדינה ללא כאבים בלי להרגיש כאב מראש. ויותר הכאב גדול יותר השמחה והעונג אחרי הכאב הוקל. בני ברוך כך כל כאב, סבל, הכרח הופך להיות מקור של שמחה גדולה ואושר לשניהם "נזקק" ו" מספק ". אנחנו מתחילים לחיות במערכת שבה כל מה שקורה, כל מדינה שאנחנו עוברים הופכת ניצוץ אחר הצית את התחושה של אהבה והנאה דרך האינטראקציות ההדדיות שלנו, ערבות הדדית מכיוון שאנו לא צריכים לדאוג להגשמה כפי שהוא נתון ב מתפקד בצורה מושלמת מערכת נפרד. כך, בעוד בתחילה אנו הסכימו לקישוריות כדי לשרוד עכשיו אנחנו רוצים לשרוד ולהשתמש בכל מצב של חיינו לחיזוק הקשרים שלנו שכן הוא נותן לנו את התחושה ותכלית קיומנו. הכל "טוב או רע" פשוט הופך סימן חיים. החיים שלנו שבמרכזו הישרדות, המבוסס על מתח, פחד של כאב וסבל הופך לחגיגה מתמדת. לבסוף אנחנו מגיעים למצב שבו אנחנו יכולים באמת, בכנות לתת הכרת תודה על שנולד, שבו אנחנו יכולים להצדיק את הקיום שלנו ואת התהליך, האבולוציה שהביאה אותנו אליו באופן מלא.