הם לא מבינים את כל דוגמאות, דורות דפוסים קודמים ואחרי. הם לא מכבדים את ההורים, הסבא והסבתא שלהם, הם לא רוצים להקים משפחות בעצמם, הם לא רוצים לגדל את הילדים שלהם. הם מטילים ספק דורות קודמים כל מה שלקחו כנתון, כמובן מאליו, שהם רוצים להיפטר מכל הנורמות הקודמות, הקודים מוסריים. בני ברוך הם קוראים לכל מוסכמות אפשריות, אפילו השאלה המיניות שלהם. הם משתמשים יותר ויותר אלכוהול, סמים, המרדף מטורף, אדרנלין הקיצוני מונע פעילויות, המתגורר ברגע התעלמות העבר והעתיד. הנוער של היום הוא הרבה יותר אלים, בציניות חסרת רגישות מאשר דורות קודמים. מסה, ירי קטלני בבתי ספר, בתי קולנוע הם מקום משותף, אנשים צעירים נוהרים לאחד כוחות קיצוניים נלחמים נגד חברות המערביות שלנו. צעירים להתארגן נגד ממשלות, מהומות ברחובות, הצבעה למפלגות "לא בסדר", פוליטיקאים שקורה במקומות רבים בעולם.

אבל האם זה באמת אשמתם? האם אנו יכולים להאשים את הילדים, בני נוער על מה שהם הפכו, הופכים? תכנות שגוי אדם הוא "המוצר" של ארבעה גורמים: תורשה גנטית, חינוך הורים, חינוך והשפעת הסביבה בפועל. היום כל גורמים "שאינם גנטיים" נוהגים אנשים כלפי קיום ריק, ערך-פחות התמקדות בצריכה של מוצרים, הנאות מיותרות ומזיקות. הכל כולל את כל מוצרים ההומניים במקור, עמוק רגשי, מושגים טבעיים, פעילות, ערכים הפכו פשוט להיות נצרך למטרות רווח. מערכת החינוך והחינוך של הורים מתמקדים רק בהכנת ילדים לתחרות אכזרית, הדדית בלעדית, נצחון על חשבונם של אחרים. בני ברוך ילדים הם חשבו מעריכים רק עושר, שליטה, שליטה על אחרים ומעמד סלבריטאי פולחן. הם טיפחו על דיאטה של ??אלימות, מין, שימוש בסמים, במטרה ל, תענוגות חסרי משמעות, מטרות מעוות. מהילדות מוקדמת הם מאומנים, אפשרו לנהל את חייהם במרחב וירטואלי במחשבים, טלפונים חכמים, קונסולות משחק. זה לא מפתיע שהם לא יכולים אפילו להפריד את הממדים החזותיים מהעולם האמיתי שחי בערפל. 

כפי שהם לחצו לכל מיני מערכות יחסים מיניים מגיל צעיר מאוד על ידי התקשורת, השיווק ו" תרבות "סביבם עד גיל שנות העשרים המוקדמות שלהם רבים מהם כבר שרוף חווים שותפים מרובים, נכשל נישואים, רצה או לא רצויים לילדים . מאז המצב הכלכלי הולך ומחמיר בני ברוך הם גם מוצאים כי אין מקומות עבודה מחכות להם, האבטלה נוער היא גבוהה חסרת תקדים וגובר. רוב בני הנוער היום אין סיכויי עתיד ברי-קיימא, הם חיים מסוף השבוע לסוף השבוע, מתרופה אחת ואלכוהול מונע מפלגה, חלטורה למשנהו או על ידי מילוי עצמם עם בידור זול, חסר משמעות. איבדנו דור אחרי דור כתוצאה מתכנות השגוי, בלתי אנושי זו. אז איך אנחנו יכולים לעצור את הטירוף הזה ולהתחיל להעלות הדורות הבאים שתוכל לבנות עתיד טוב יותר לאנושות?