המשבר הוא בעיקר תחת הכותרת על ידי צרות כלכליות, פיננסיות, אבל למען אמת זה שוטף את כל הפעילות האנושית, מוסדות. ובעוד מנהיגים, מומחים מנסים נואשים להבין את הסיבות, מנסים להנחות את תוכניותיהם כל החשובות הכלכליות, הבריאות של מוסדות פיננסיים בחזרה להרבה אנשים "נורמלים" מתחילים לשאול שאלות שונות מאוד. הם מתחילים לשאול שאלות על מטרת חייהם, על היסודות, ערכים החברות אנושיות מודרניות בנויות על במיוחד במדינות מערביות מפותחות. צרכני החלפת בני אדם נראה כי עד עכשיו צמצמנו חיי אדם, המטרה שלנו של קיום למשוואה כלכלית, פיננסית פשוטה. הכל נמדד על ידי גידול כמותי, עושר, שיעורי בורסה, נתוני תמ"ג. אנשים הם צעדים בהתאם למצב האשראי שלהם, אפסים על חשבונות הבנק שלהם. כאשר מישהו הופך מפורסם, "מעמד הסלבריטי" מומר מייד לשווה במונחים חומריים, הם נשפטים על ידי איך הם הפכו להיות סחירים. בני ברוך הם עצמם הפכו למוצרים שניתן להשתמש בי, עשו ולאחר מכן נזרקו משם.

אנחנו הפסקנו להיות בני אדם שהפכנו לצרכנים רובוטית. כולנו מוגדרים על ידי מוצרים, הנאות שאנו צורכים, כמה אשראי שלקחנו ואם אנחנו עדיין "אמינים", מסוגלים לצרוך יותר תוך שימה עקבית בחזרה את חובותינו מבלי לוותר התחייבויותינו כלפי הבנקים. אנחנו אפילו הפכנו צרכי טבעיים בסיסיים, רצונות למוצרים או הנאות רווחיים יצירת פטישים, אלילים מהם כשל כל מוצר אחר שניתן לרכוש עבור רווח. כך מין ומזון לדוגמא הפכו מוצרים מתכלים פשוטים, פטישים מנותקים מהקשרם המקורי טבעי או חברתי, רגשי. ננעל "מטריקס" ללא מטרה  האינטרנט פשוט אפילו האישיות שלנו הפכה, אנחנו להסתתר מאחורי פרופילי מדיה חברתיים מזויפים, ניהול האישי שלנו, אפילו משפחה מתגוררת דרך פייסבוק, סקייפ וטלפונים חכמים. אנחנו חיים ב" מטריקס "מלאכותי לחלוטין נטול כל הערכים, המסגרת האנושית או אפילו מוסרית הקודמת שלנו. אנו נשלטים על ידי שיווק מתוחכם, תקשורת המונים ולחץ חברתי חברתי, אנו בני ברוך משנים את דעות, רצונות, כיוונים בהתאם לשיגעון, האופנה האחרונה או העגלה "הולך ויראלי". אנחנו הפכנו את עובדי האלילים החדשים לסגוד לאלילים ופטישים מרובים, לחיות את הרגע ללא כל רעיונות אנושיים אמיתיים, מטרה. 

מגלה מחדש את כל אחר אבל כתוצאה מהמשבר מלאכותי זה "מטריקס" התחיל להראות סדקים. כשטיפת המוח המושלם בעבר הפכה פחות יעילה, וככל שיותר ויותר שכבות של החברה לא יוכלו להמשיך להיות מרוץ העכברים, הגדלת מספר אנשים התחילו לתהות על מטרה כוללת. אנשים מתחילים לראות איך חסר טעם, חסר תועלת מרדף מתמיד לאובייקטים, פטישים, אלילים חסרי משמעות הוא באמת. הם התחילו להתעורר לריקנות עצומה, דיכאון. הם הבינו עד כמה הם מנסים לדכא את הרגשות האלה, עם כל מיני שאלות של שימוש בסמים או על ידי לקיחת חלק ב" קרקס ולחם "הזול בידור. וכמו הקרומים מלאכותי, צרכנות מונעים התחילו ליפול מלא אנשי ברירה אחרים החל פונה לעבר אחד את השני שוב. הם נאלצים לבנות מעגלי תמיכה הדדית כמו ממשלות, חברות הפסיקו טיפול בם, שכן אין להם שימוש עבור לפני שלא בני ברוך יכול, למעשה, להשתתף במעגל ייצור / הצריכה. יש סיכוי אמיתי של יצירת תנועת שורש דשא חדשה מגלה מחדש את החיים, זרימה של אנרגיה חיובית במגעים אמיתיים, ישירים אנושיים. ותנועה כזה יכול להיות מחוזק, הקל אם מלבד המוטיבציה השלילית, לחץ כואב מאחור אנשים קיבלו מוטיבציה חיובית, קדימה מושכת גם כן.