אנחנו עושים לא מעט דברים כדי שנוכל להסתכל במראה ולהיות מרוצים. חלק מהמאמצים האלו שלנו נראים אפילו לנו מגוחכים, אבל כבר למדנו להשלים איתם ובעיקר עם הרצון שלנו להראות טוב. אבל לפעמים גם אנחנו עוברים את הגבול, והצורך שלנו להרגיש טוב עם איך שאנחנו נראים הופך לאובססיה ממש. ובתקופות כאלו, כדאי שיהיה לצדנו מישהו שישים לנו את הגבול, לא?

 

אין ספק שגם פיקסי פוקס צריכה מישהו כזה, כי ככל הנראה הרופאים לא הולכים לעשות את זה למענה, זאת למרות שהאובססיה שלה לגבי המראה התחילה לסכן אפילו את איבריה הפנימיים, ובמיוחד את הטחול ואת הכבד.

 

פוקס, בת ה-25, היא דוגמנית שוודית שמתגוררת בלוס אנג'לס. לדבריה, היא אף פעם לא היתה מרוצה מאיך שהיא נראית, למרות שתמונות ישנות שלה חושפות בחורה יפה עם גוף בריא. כעת כבר לא ממש ניתן לזהות את הבחורה ההיא, זאת אחרי שפוקס הוציאה למעלה מ-100 אלף דולר על ניתוחים פלסטיים, בהם גם הוצאה של שש צלעות מגופה. כן, מסתבר שאלו הפריעו לפוקס לאחוז במותניים צרות בצורה קיצונית, כפי שהיא רצתה אותן. העובדה כי הצלעות עוזרות לנשימה ומגינות על האיברים הפנימיים היתה שולית עבורה, ומשום מה גם עבור המנתחים שהסכימו להסיר את הצלעות עבורה.

 

 

בעוד שהתרגלנו כבר לבחורות ולבחורים שעוברים עשרות ניתוחים במטרה להראות ברבי וקן האנושיים, החלום של פוקס הוא דווקא להדמות לדמות מקומיקס, ובעיקר לג'סיקה ראביט. "דמויות הקומיקס האלו מייצגות עבורי את הגוף הנשי האידיאלי", היא הסבירה. "אני רוצה מותניים צרות, תחת מורם, חזה גדול, עיניים גדולות ופנים מאוד יפות. הסרת הצלעות היתה רק עוד צעד כדי להשיג את זה".

 

לטענתה, ואולי להגנתם של כלל הרופאים, פוקס מספרת כי הסרת צלעות היה חלום שלה במשך שנים אבל היא התקשתה למצוא את המנתח שיסכים לעשות את זה. "הסיבה היחידה שבגללה הצלחתי לעשות את זה, היא בגלל שהרופאים סוף סוף ראו שאני רצינית. שאני לא איזו משוגעת ושאני לגמרי מודעת למה שאני עושה". הניתוח הזה בלבד עלה לה 9,000 דולר ולמרות שזמן ההחלמה ממנו הוא שישה שבועות, פוקס חזרה לשגרה שלה, הכוללת לבישת מחוך במשך 24 שעות ביממה, תוך יומיים בלבד. כעת היא מתגאה בכך שהיא יכולה ללבוש את המחוך כמעט מבלי שזה יכאב לה (שימו לב - זה רק כמעט. כלומר עדיין כואב לה בכל יום כל היום) ושהיא מתקרבת לשיא העולמי במותניים צרות, העומד על 37 ס"מ בלבד, בעוד שהמותניים של פוקס הן 40.60 ס"מ.

 

כפי שאולי אתם יכולים לנחש, המותניים והמחוך לא מאפשרים לפוקס לאכול יותר מדי, והיא ניזונה בעיקר משייקים של פירות, ירקות ואגוזים. אלו אמורים לתת לה כוח לשגרת אימונים תובענית ויומיות. אגב, פוקס לגמרי מודעת לסכנות שטמונות במצב שלה, והיא יודעת שכל מכה קשה באזור הבטן יכולה לפגוע לה בטחול או באיברים אחרים, אבל מבחינתה זה שווה את המחיר – הפיזי, והכלכלי.     

 

כך היא נראתה לפני הניתוחים

 

פוקס מספרת שבילדותה היא דווקא היתה טום בוי, ורק לפני כמה שנים, בעידוד בן הזוג הראשון שלה, היא עשתה ניתוח אף. מאז שהשניים נפרדו, ב-2013, היא התחילה לרדוף אחרי החלום שלה להראות כמו דמות קומיקס. מאז עברה עשרות ניתוחים ופרוצדורות, בהם שאיבות שומן, ניתוח עפעפיים, לסת, חזה וגם עיצוב מחדש של הווגינה. הסרת הצלעות היה הניתוח האחרון שהיא עברה – אבל ממש רק עד לרגע זה, כי היא כבר מתכננת על הניתוחים הבאים, בהם גם הרמת ישבן, עיצוב הלחיים והשתלת ריסים.

 

למקרה שתהיתם, את הניתוחים ממנת פוקס בעזרת חסכונות ובעיקר בעזרת מעריצים שעוקבים אחריה ברשתות החברתיות – ומסתבר שיש לא מעט כאלו. פוקס מקבלת מדי יום עשרות הודעות מאנשים ונשים שרואים בה – תאמינו או לא – מודל לחיקוי. בין השאר הם כותבים לה "הגוף שלך מעורר בי השראה ללכת לחדר הכושר ולחסוך כסף לניתוחים", או "תודה שאת כזו מדהימה ושאת משתפת בטרנספורמציה שאת עוברת. זה מעורר השראה".   

 

 

לצד התגובות האלו יש גם כאלו הרבה פחות חיוביות, אבל פוקס לא מתייחסת אליהן. "אני לא רוצה לגרום לאנשים לעבור ניתוחים פלסטיים...מה שאני מנסה לעשות זה להעביר את המסר שאם יש משהו שאתה רוצה לעשות, אתה צריך ללכת על זה ולהקיף את עצמך באנשים שיתמכו במי שאתה בפנים" – כן, משפט קצת אירוני ממי שהוציאה מאות אלפי דולרים על המראה החיצוני. עם זאת, לפני שממהרים לשפוט אותה לחומרה או סתם לטיפשות, היא מביאה את הטענה הלא רעה הבאה: "יש הרבה אנשים שם בחוץ – כמו לדוגמא טרנסג'נדרים – שמרגישים שהמראה החיצוני שלהם לא משקף את מי שהם באמת. גם מבחינתי מי שהייתי בחוץ לא הציג את מי שהייתי בפנים".

 

עם הטענה הזו באמת קצת קשה להתווכח, אחרי הכל אנחנו (או לפחות רובנו) תומכים בטרנסג'נדרים שמעוניינים שהחיצוניות שלהם תשקף את מי שהם, וכולנו התלהבנו כשקייטלין ג'נר הנשית והשיקית יצאה לעולם מתוך ברוס האלוף האולימפי, אז למה שלא נתמוך גם באישה שמרגישה שהיא צריכה להראות כמו ג'סיקה ראביט? באופן אישי, אני בטוחה שיש איזשהו גבול שעובר בין מהפך חיובי לשלילי, אם כי פחות ופחות ברור לי איפה הוא בדיוק עובר. וכשכמעט בכל ערוץ טלוויזיה שמכבד את עצמנו יש תוכנית שמציגה מהפכים קיצוניים יותר או פחות, מה הפלא שכולנו חולמים להראות כמו מישהו אחר, ובטוחים שזה סופר לגיטימי להגשים את החלום וללכת על זה?