כבר מילדות הרגישה פריידי מרגלית שהיא לא טובה מספיק. למרות שגדלה בסביבה תומכת ואוהדת, החוויה הפנימית שלה היתה שונה לחלוטין, והיא נמשכה ככה גם אל תוך חייה הבוגרים. אבל דווקא מתוך התחושות הקשות, הצליחה מרגלית להתרומם והיום היא משתמשת בניסיון הקשה שלה לסדנאות בשיטה אותה פיתחה – מטא פסיכולוגיה.

 

 

מרגלית זוכרת במיוחד תמונה שצולמה בילדותה, לפני שיצאה לחתונה של דודתה. "אני אמנם לבושה ומתרגשת ומסורקת, אבל בפנים מרגישה נורא, מרגישה שמנה ומכוערת", היא משחזרת. "חוויה פנימית, של דחיה. מישהי שלא אוהבת את מה שהיא רואה".

 

היא מספרת כי מגיל קטן היא התמודדה עם הרגשות השליליים לגבי איך שהיא נראית, שהשפיעו על כל האופן שבו היא תפסה את עצמה. "הנושא הזה אמנם נשמע שטחי, אבל תדמיינו שכל החיים שלי אני במלחמה. אני בתוך גוף של מישהי שמנסה להוריד את המשקל. מגיל שמונה הייתי בכל מיני מסגרות וכל שנה עשיתי דיאטה תורנית", היא מספרת.

 

מרגלית מספרת על שנים של התעסקות אובססיבית, בהן תמיד היתה במרדף אחרי ההגדרות של החברה - "איפה אני ביחס לבנות שמקיפות אותי? איך חיים כשיש מודל של איך אישה צריכה להיראות?".

 

רק לפני כמה שנים חוותה תגלית אישית ששינתה את חייה "הבנתי שקודם כל אני לא מרוצה מעצמי וככה אני מעצבת את הגוף שלי. זה לא שאני שמנה ובעקבות זה אני לא מאושרת, אני קודם כל לא מאושרת ולא אוהבת את עצמי, וזה מה שגורם להכל".

 

לדבריה, עשו את הטוב ביותר עבורה לאותה תקופה, "אבל היתה כאן בורות מצדם או חוסר מודעות". היום היא מנסה גם להסביר להורים איך להתייחס לילדים שלהם שסובלים מעודף משקל. "המסר שלי להורים זה שילמדו לא רק להגיד לילד כמה הוא יפה, אלא שישלימו עם עצמם קודם כל, כי זה מה שבאמת עובר לילד. אמא שלי כל הזמן החליפה דיאטה, וזה כמובן עבר אליי. אז הורים צריכים קודם כל ללמוד לאהוב את עצמם".

 

סטיילינג: גאלה רחמילביץ'. בגדים: טלי אימבר