בתור תושבת תל אביב למעלה מ-3 שנים מעולם לא דמיינתי את עצמי נופשת בעיר שלי. נראה לי די מוזר ואף מיותר לנפוש באחד המלונות המפוארים בתל אביב. איפה לראות דברים שלא ראית בבית? איפה הנופים השונים? את הכל אני מכירה היטב, מה מחדשים לי?
אך החוויה במלון מרגוזה בשוק הפשפשים ביפו גרמה לי להבין כי גם במרחק כמה דקות מהבית אפשר להרגיש בחול וכך היה.

איך לומר,טעיתי.

טוב,חיבה מוגזמת ליפו תמיד הייתה לי. משהו באויר,באנשים,במבנים העתיקים,בשוק ובמוזיקת הרקע ששומעים מבעד לכל טברנה בשוק הפשפשים הצבעוני.

בתוך כל האושר הזה, בקצה של רחוב מרגוזה אחד הרחובות המרכזיים בשוק הפשפשים ובמרחק כמה רגעים מנמל יפו העתיקה  ממוקם לו מלון בוטיק (מונה כ 35 חדרים בגדלים)מיוחד להפליא -

מלון מרגוזה.

המלון שימש במשך 15 שנה בניין מגורים להשכרה שכלל 12 דירות ולפני כשנתיים התחיל תהליך הסבת הבניין למלון. עיצובו המוחד של המלון מדגיש את השילוב בין עיצוב מסורתי שכל כך מזוהה עם יפו לעיצוב מודרני ונקי.

 

 

החדר היה מדהים, מיטה  גדולה ומפנקת, איבזור מלא ונוח אך גולת הכותרת הייתה המרפסת הקטנה והכה מיוחדת ממנה ניתן להשקיף על כל שוק הפשפשים ואפילו על הים.

 

לאחר התרעננות מתבקשת במקלחת בעלת 2 ראשי הדוש החלטנו לרדת לטיול קצר בשוק לפני ארוחת הערב.

במקרה הזה,אין צורך בהיערכות ומחשבה מראש.מיקומו של המלון מאפשר לך הליכה של דקות ספורות לאיזור הברים והמסעדות של השוק.

 

 

 

בערבים השוק מתמלא בבליינים ובתיירים אשר נהנים ממגוון המסעדות הברים ובתי הקפה באזור בזמן הטיול. ברגעים אלה ממש שכחתי כי אני במרחק 10 דקות מביתי והרגשתי בחופשה של ממש.

 

הצלחתי להתנתק ולהעריך כל דקה בחוםשה הזו,לא משנה כמה קרובה היא לבית.

אחרי שנכנסנו לאווירה היפואית והתמקמנו באחת המסעדות המיוחדות והטובות שיש לשוק להציע- מסעדת ה"פלי מרקט". שתינו יין אדום מדהים ונהנינו ממגוון מנות אשר העצימו את החוויה של האיזור המיוחד. להשלמת האוירה קינחנו בקנאפה שהיה  מ ד ה י ם. לאחר הבילוי במסעדה ולמרות שהיינו מפוצצים לא הצלחנו לוותר על דרינק טוב לפני השינה באחד הברים המגניבים והתוססים שיש לשוק להציע.

 

 

לא יכולנו לבקש יותר טוב.

 

בבוקר קמנו לבופה ארוחת בוקר ישראלי עשיר ומפנק שמלון מרגוזה מציע לאורחיו.
את החופשה סיימנו ביום כיף בשוק הפשפשים המיוחד והצבעוני וכמובן איך אפשר בלי סיור בנמל יפו העתיקה.

 

 

מלון מרגוזה הוא ללא ספק מלון סופר מיוחד אינטימי ומיקומו בלב שוק הפשפשים גורם לחוויה להיות נדירה מיוחדת ונוחה (הכל קרוב להכל) צוות המלון היה מאוד נחמד נדיב ואדיב. 

 

 

מסקנה שלי, חופשה היא חופשה בכל מצב ברגע שאנו נגדיר אותה ככזו וכמובן שכל האלמנטים מסביב מאפשרים לנו את זה. אני הצלחתי.