כבר התגרלנו לכך שאנשים יעשו דברים הזויים ומופרכים על מנת לרדת במשקל, אבל הפתרון החדש שעליו עובדים בימים אלו הצליח לשבור את כל גבולות ההגיון ולהפתיע גם אותנו.

 

עוד באון לייף: 

 

מדענים מבית החולים הכללי של מסצ'וסטס מפתחים בימים אלו גלולות מיוחדות לטיפול בהשמנת יתר העשויות – שימו לב, זה עלול קצת לעורר בכם חלחלה – מצואה של בני אדם. כן, כן.

 

כבר מזמן נמצא שהחיידקים שחיים להם בתוך המעיים שלנו יכולים להשפיע על המשקל, ושינוי באיזון שלהם יכול לגרום להשמנה ולאגירת שומן בגוף. עוד נמצא שהחדרת צואה של אנשים בריאים יכולה לשפר את האיזון הביקטריאלי ואי לכך את מערכת העיכול אצל אלו שסובלים מחוסר איזון, למשל כתוצאה משימוש ממושך באנטיביוטיקה וכדומה. אם כך, אתם כבר יכולים להבין מדוע המדענים עשו אחד ועוד אחד והגיעו למסקנה שאין שום סיבה שהחדרת צואה אנושית לא תעזור גם לאלו שסובלים מהשמנה קיצונית.

 

ממש בקרוב יתחילו הנבדקים לקבל גלולות העשויות מצואה קפואה למשך שישה שבועות, ובמהלך הזמן הזה, כמו גם השנה שאחר כך, ייבחנו החוקרים את השינויים במשקלם. אבל לפני שאתם רצים לרופא שלכם ומבקשים גם כן חפיסה של גלולות, כדאי שתדעו שרק לאחרונה מדענים החלו להבין את המשקל שיש לבקטריות על הבריאות שלנו, ועדיין חלק מההשפעה שלהם עלינו הוא בגדר תעלומה. לכן המחקר הזה אמור לספק מידע לא רק על האופן שבו הבקטריות משפיעות על המשקל שלנו, אלא גם לבחון באופן כללי האם אפשר להחליף את מושבות החיידקים שנמצאות בגופנו באחרות, בריאות יותר.

 

אז בינתיים אם אתם מעוניינים להוריד ממשקלכם, כנראה שאין מנוס מהדרך הישנה והמעצבנת של אכילה בריאה והתעמלות. או לחילופין – מנה גדושה של אהבה עצמית.