טקס הגראמי שהתקיים במהלך הלילה הביא איתו לא מעט רגעים מרגשים וחזקים, כמו המחווה של ליידי גאגא לדיויד בואי, או הקאבר של דמי לובאטו ל"הלו" של ליינול ריצ'י. אבל נראה שהחלק העוצמתי ביותר היה שייך דווקא לטיילור סוויפט. הזמרת המצליחה שוב לבשה את פרצוף ההפתעה המזויף שלה, כשעשתה היסטוריה והפכה לאישה הראשונה שזכתה פעמיים בפרס אלבום השנה. אבל אפילו המשחק הגרוע נסלח לה ברגע שנשאה את אחד הנאומים העוצמתיים בתולדות הטקס. אבל על מנת להעריך אותו באמת, צריך לעבור דווקא לאלו שבשנה שעברה כיכבו בטקס ואילו השנה נעדרו ממנו באופן מביש – משפחת ווסט קרדשיאן.    

 

עוד באון לייף: 

 

בזמן שקים קרדשיאן עסוקה בעיקר בהנקות ומאמצים לחזור לגזרה במהירות שיא לאחר לידת בנה סייט, בעלה קנייה ווסט עסוק בעיקר בהולדת פרובוקציות מביכות. השבוע הוא השיק גם אלבום וגם קולקציה חדשה לאדידס, אבל נראה שכולם, כולל הוא עצמו, עסוקים בעיקר בכל מה שמסביב.

 

תמונה: Shutterstock

 

בשבועיים האחרונים הוא הצליח לעצבן כמעט כל קבוצה בארצות הברית, ואולי בעולם כולו. זה התחיל מהציוץ מעורר המחלוקת על כך שביל קוסבי חף מפשע למרות עשרות העדויות של נשים על כך שהוא התקיף אותן מינית ואף אנס אותן. שלשום הוא עיצבן אנשים בגלל פניה שעשה ברשת אל מארק צוקרברג וביקש ממנו כסף, בגלל שהוא נמצא בחובות של מיליונים. אתמול הוא הגיב לכך ואמר שהוא בסך הכל רוצה לצאת נגד הנטייה של אנשים עשירים להרשים אחד את השני, אבל אל דאגה – לא באמת חסר לו שום דבר "ואני יכול לקנות פרוות ובתים למשפחה שלי". עכשיו נרגעתם, נכון?  

 

אבל לא פה נגמרו השערוריות של ווסט. לא מעט נשים התעצבנו עליו בימים האחרונים בגלל שבאחד משיריו החדשים הוא התייחס לקלטת הסקס שתעדה את יחסי המין בין אשתו לבין זוגה לשעבר ריי ג'יי וכתב את המילים הנפלאות (בתרגום חופשי, כמובן): "אני חושב שאני וריי היינו יכולים להיות חברים, אם לא היינו מאוהבים באותה הכלבה". אין ספק שמדובר בגבר רומנטי.

 

כמובן שאשתו בינתיים לא פצתה את פיה, אבל לעומתה יש אחת שהחליטה לא לשתוק. מסתבר שלמרות ההתנצלות הפומבית והזרים הענקיים שהוא שולח לה מדי פעם, לווסט עדיין יש עניין לא פתור עם טיילור סוויפט, והוא ממשיך לחבוט בה מפעם לפעם. גם סוויפט זכתה להיכנס לאלבומו החדש, ועליה הוא כתב: "אני מרגיש שטיילור ואני עדיין יכולים לשכב. למה?כי בזכותי הכלבה הזו מפורסמת".

 

טיילור סוויפט וקנייה ווסט בגראמי 2009

 

ווסט מתכוון לאותה תקרית מפורסמת בטקס הגראמי של 2009, אז עלה לבמה בזמן נאום הזכיה של סוויפט על פרס הקליפ הטוב ביותר, וטען שעם כל הכבוד לכוכבת הצעירה, הפרס הזה היה צריך ללכת לביונסה. כאמור, מאז ווסט התנצל כמה וכמה פעמים על התקרית, אבל כעת מתברר שלמעשה הוא חושב שהיא זו שהביאה לסוויפט את הפרסום הגדול (כמובן שהוא שכח להתייחס לעובדה שכבר בזמן התקרית, טיילור היתה כוכבת גדולה, שהרי אחרת היא לא היתה זוכה בפרס).

 

מה שווסט לא לקח כנראה בחשבון זה שסוויפט של 2016 היא ממש לא אותה הסוויפט של 2009, שגמגמה על הבמה במבוכה ובהלם. הפעם מדובר באישה החזקה ביותר בתעשיית המוזיקה, שכבר הוכיחה שהיא פה לא כגימיק חד פעמי אלא לגמרי כדי להישאר. אישה שיודעת לצחוק על עצמה לא מעט, אבל גם מלאה בביטחון עצמי, ובעיקר אישה שלא פוחדת להגיד את מה שהיא חושבת, מתי שהיא חושבת – ואת המסר הזה היא גם מעבירה לנשים אחרות.

 

 

 

את נאום הזכיה שלה בחרה סוויפט לנצל כדי לסגור חשבון עם ווסט אחת ולתמיד. "אני רוצה להגיד לכל הנשים הצעירות שם בחוץ, שלאורך כל הדרך יהיו אנשים שינסו להפחית בהצלחה שלכן או לקחת קרדיט על ההישגים או התהילה שלכן", אמרה בהתרגשות. "אבל אם אתן נשארות מפוקסות על העבודה ולא נותנות להם להסיח את דעתכן, יום יבוא ותגיעו למקום שבו אתן רוצות להיות ואתן תדעו שזה בזכותכן ובזכות האנשים שאוהבים אתכן, וזו תהיה התחושה הטובה ביותר בעולם".

 

מלבד לתשואות ידיים רמות, הנאום הזה הצליח לייצר לא מעט כותרות באתרים היום, ולקבע את סוויפט כאחת הנשים הפמיניסטיות בתעשייה. על הדרך היא שוב גרמה לווסט להיתפס כאמן שאולי יודע לעשות מוזיקה לא רעה בכלל, אבל לא פחות מזה לעשות מהומה רבה על לא דבר.