כבר די הרבה זמן שרופאים משבחים (ולפעמים אפילו בצורה אגרסיבית) את ייתרונות ההנקה וחלב האם. אבל כרגיל, תמונה אחת שווה אלף מחקרים או שכנועים.

לפני כמה ימים, העלתה מלורי סמוט'רס לרשת החברתית תמונה של שתי שקיות חלב אם אותן שאבה. כמו שאתם רואים, אפשר בקלות להבחין שיש להן צבע שונה, ולדעתה של סמוט'רס זה בכלל לא מקרי.

 

מתוך עמוד הפייסבוק של מלורי סמוט'רס

 

"זה מטורף לחלוטין ומדהים", כתבה סמוט'רס מתחת לתמונה. "לפני כמה זמן קראתי מאמר על איך חלב אם משתנה ולא רק מבחינה קלורית כדי להתאים לצרכים של התינוק". לדבריה, במאמר היה כתוב שכאשר התינוק יונק, הרוק שלו "מתגנב" לתוך הפטמה, שם הוא עובר מעין איתור של וירוסים וחיידקים, ואם נראה שמשהו לא בסדר (כלומר התינוק חולה או שהוא נושא איזה זיהום), הגוף של האמא מצליח לשנות את הרכב החלב על ידי ייצור נוגדנים שמותאם לצרכים של התינוק באותו הרגע.

 

 

מתוך עמוד הפייסבוק של מלורי סמוט'רס

 

סמוט'רס הוסיפה שאת הדברים האלו מגבה מחקר שנערך ב-2013, שמצא כי כאשר התינוק חולה, מספר הלויקוציטים (תאי הדם הלבנים) בחלב מזנק. "לא ממש זכרתי את המאמר הזה, עד שהוצאתי היום מהמקרר את שקיות החלב ששאבתי", כתבה סמוט'רס.

סמוט'רס מספרת שהיא שמה לב שהחלב ששאבה בזמן שהתינוק שלה היה מצונן, נראה לגמרי אחרת מהחלב ששאבה רק יום קודם לכן, כשהוא עוד היה בריא. "תסתכלו עד כמה החלב ששאבתי בשישי דומה לקולוסטרום (הסופר חלב שמלא בנוגדנים ובלויקוציטים שאת מייצרת בימים הראשונים שלאחר הלידה) והוא הגיע לאחר שהנקתי את התינוק המקורר במשך כל הלילה". לבסוף היא כתבה "מדהים, אה? הגוף האנושי לא מפסיק להפתיע אותי".

 

עד כה צבר הסטטוס של סמוט'רס למעלה מ-72 אלף שיתופים, לא מעט מהם מצד רופאים ומרכזי לידה שתמכו בדבריה ואף הביאו מחקרים נוספים שמאשרים את העניין. כך שבאמת לא נותר אלא להסכים עם סמוט'רס – הגוף האנושי הוא באמת מדהים.