עיצוב המטבח ,יכול להיעשות בדרכים שונות ומשתנה לפי העדפות בעלי הבית. האחד מעדיף חלל פתוח, כזה שחולק מרחב אחד עם הסלון ללא גבולות ביניהם ועם היכולת להתנהל ולתקשר במקביל. 
האחר יעדיף חלל סגור שיופרד מיתר חללי הבית ויהווה "ממלכה פרטית" עבורו .
יש שיבחרו סגנון כפרי, יש סגנון תעשייתי מינימליסטי, גוונים בהירים ומרגיעים או צבעוניים חמים ותוססים. חשוב להדגיש כי בכל שפע הסגנונות אין יפה יותר או פחות .
המטבח, כמו הבית כולו, הינו טעמו האישי של מתכנן ובעל הבית.
 
 
מטבח מוצלח הוא זה שלצד יופי ואסתטיקה משלב אלמנטים שהופכים אותו לפונקציונאלי , ונוח. כידוע, החלפת מטבח כרוכה בהוצאה גבוהה מאוד ה"נוגסת " סכום לא מבוטל מתקציב השיפוץ הכללי של הבית .
 
לא מזמן נפגשתי עם לקוחה בעלת תקציב מוגבל של 100,000 ש"ח לשיפוץ דירת 3 חדרים, בת 30 שנה, שמעולם לא שופצה.
הלקוחה אמרה שרק עבור המטבח קיבלה הצעת מחיר ממספר נגריות בסכומים של כ-50,000 ש"ח ואין שום דרך להכניס את כל מה שחלמה לבצע בביתה בתקציב "זעום". אז פתחתי את ארונות המטבח ומייד גנזתי את רעיון המטבח החדש. 
במקום הצעתי, שנחדש את הקיים וב"עודף " נצליח להחליף עוד דבר או שניים .
 
חייבת להודות שהלקוחה היתה סקפטית, ובצדק. בינינו מי רוצה לחדש? כולנו מעדיפים חדש. אבל לאחר שהמחשתי לה באמצעות תמונות של לקוחות ש"העזו " לחדש הסכימה ללא היסוס.
 
חידוש מטבח יכלול צביעה של חזיתות המטבח, הוספת אלמנטים, טקסטורה, הוספת יחידות דקורטיביות כגון יחידת תבלינים, אי ומדפים פתוחים.
כמו כן, ניתן להחליף ידיות, לחדש קרמיקה במידת הצורך, להוסיף אלמנטים שאוהבים והעיקר שבסוף התהליך לא תזכרו איך נראה המטבח המקורי שלכם . 
 
בתמונות המצורפות ניתן להתרשם משני מטבחים שחודשו. במטבח הראשון מדובר בזוג צעיר שביקש לעצמו מטבח "שמח " יותר, שיכלול  צבע אך יחד עם זאת ישמור על מראה עדין היות ושטחו מאוד קטן .
 
(המטבח לפני החידוש)
 
כמו כן, ביקשו ליצור "פינת חמד " לקפה וארוחות בוקר זוגיות. המטבח הכהה נצבע בצבע תכלת עדין, הידיות הוחלפו, הרצפה שנבחרה בטון מאוייר שנתנה תחושה של "וינטג'" חמים ונעים וייחודיות לחלל כולו. כמו כן, רכשנו יחידת נגרות פתוחה מוכנה בעלות 400 ש"ח. התוצאה לפניכם
 
(המטבח אחרי החידוש)
 
כמובן, שלצד הצד האסתטי חשוב לא פחות הצד הפונקציונאלי. כלומר, לא רק שהעין תאהב, חשוב גם שההתנהלות בו תהא נעימה ולכן נחדש פירזול מגירות, נגדיל שטח איחסון ונחדש סניטריה במידת הצורך.
 
 
 
במטבח השני בעלת הבית  ביקשה ל"היפרד" מגוון העץ הכהה ול"רענן" את הטוטל לוק הקיים .
 
(המטבח לפני החידוש)
 
בחרנו  להבהיר את המטבח ולצבוע בלבן צחור, הוספנו יחידת נגרות פתוחה ומקסימה , כמובן להשלמת המראה הכללי הוספנו גוף תאורה "מעניין"  הלבשנו את החלל בתמונות, וכלים יפים.
 
(המטבח אחרי החידוש)
 
בסוף התהליך התקבל מטבח חדש, מעוצב ומעודכן בתקציב קטן. אז קדימה, לכו גם אתם לחדש, ותחסכו אלפי שקלים. 
 
***רוצים להתייעץ עם אנשי מקצוע? 
פנו לסטודיו סמפל