יום אחד, לפני כשלוש שנים פחות או יותר, אלי טיילור-דיוויס, אז רק בת 25, קיימה יחסי מין עם החבר שלה. בנוסף לכל התחושות הרגילות, היא הרגישה תחושה מוזרה בבטן התחתונה, "כאילו משהו חי שם".

עוד באון לייף:

"הרגשתי שמשהו זז בתוכי וחשבתי שזה ממש מוזר". ההרגשה הזו גברה כשהלכה לשירותים ואז היא גם שמה לב שהיא כל הזמן צריכה להשתין (או לפחות חשה שהיא צריכה להשתין).  בשלב הזה היא עשתה מה שכל אחת הייתה עושה: כתבה בגוגל את הסימפטומים שלה. המחקר המקוון שלה שיכנע אותה שזה שום דבר, לא בגלל מה שבאמת הופיע על המסך אלא יותר בגלל שכך רצתה להאמין. "ראיתי בגוגל שהסימפטומים מצביעים על סרטן אבל שכנעתי את עצמי שזה לא זה" היא אמרה, "פשוט הנחתי שמדובר בעצירות".

כחודש לאחר מכן, טיילור-דייוויס ביקרה אצל רופא הנשים שלה כדי לקבל אמצעי מניעה. היא ביקשה התקן תוך-רחמי. הרופא בדק אותה והבחין בגוש מסוים בתוך הרחם והורה על בדיקת הריון. כשהבדיקה חזרה עם תוצאה שלילית היא התעקש על ביצוע אולטרסאונד, אשר חשף גוש סרטני בגודל שישה אינץ' הצמוד לשחלות. כעת הבינה הצעירה למה היא מרגישה שהיא תמיד צריכה פיפי: הגוש לחץ על שלפוחית השתן ועל האיברים הסמוכים אליה.

"בגיל שלי, את פשוט לא חושבת שאת יכולה לחלות בסרטן בשחלות," היא אומרת, "אחרי שהם אמרו לי שיכול להיות שזה סרטן, זחלתי למיטה. לא הצלחתי לקרוא לאמא שלי, לבן הזוג שלי או לחברים שלי. שכבתי שם במשך חמש שעות הרוסות לגמרי".

למרבה המזל, לסיפור שלה יש סוף טוב: טיילור-דייוויס ביקרה אצל רופא מומחה בלונדון שהסיר את הגידול ואף הצליח להציל את הרחם שלה. (הדבר הגבשושי הזה היה נראה נראה כמו חייזר - זה היה ענק ומוזר למראה. התקשיתי להאמין שהדבר הזה היה בתוכי". בגלל שהמחלה לא התפשטה לבלוטות הלימפה שלה, היא לא הזדקקה לכימותרפיה או קרינה. שלוש שנים לאחר מכן, הסרטן לא שב והיא בריאה. "את אף פעם לא חושבת שתאלצי להתמודד עם משהו כזה," היא אמרה. "לתהות אם אמות בקרוב בגילי היה באמת מחריד".

בדבר אחד טיילור-דיוויס צדקה: סרטן השחלות הוא מאוד נדיר עבור נשים בשנות העשרים לחייהן. "הגיל הממוצע עבור נשים לחלות בסרטן השחלות הוא בשנות השישים לחייהן", מסבירה ג'ניפר קונטי, רופאת נשים וחוקרת באוניברסיטת סטנפורד. "כמובן, זה לא אומר שזה לא יקרה לעולם. ולכן זה תמיד רעיון טוב לראות את הרופא שלך אם את מרגישה שמשהו יוצא דופן קורה באזור האגן שלך".

הקונגרס האמריקאי למיילדות וגינקולוגיה (ACOG) ממליץ לנשים צעירות ובריאות לבצע בדיקת אגן כל שנתיים במהלכה הרופא ירגיש האם יש בסביבה גידולים: זה, בין היתר, מה שהוא עושה כשהוא מחדיר אצבע נתונה בכפפה בתוך הנרתיק שלך ולוחץ על הבטן שלך. גם לפני הכנסת התקן תוך רחמי הרופא שלך ירגיש את הצורה ואת קווי המתאר של הרחם, וזו בעצם הדרך בה הרופא של טיילור-דיוויס שם לב לגוש.

לנו נשמע כאילו הגילוי של הגוש היה מקרי, אולם טיילור-דיוויס מעניקה את כל הקרדיט לסקס. "אני לעולם לא הייתי מודעת לכך שמשהו לא כשורה אם לא הייתי מרגישה את התחושה המוזרה הזו בתוכי במהלך קיום יחסי המין", היא אומרת, "זה הציל את חיי ויש לי מזל להיות כאן".

כלל ברזל: אם את מרגישה משהו מוזר בבטן או באגן שלך, כדאי לקבוע פגישה עם רופא המשפחה או עם גינקולוג. "ביקור חירום חייב להתבצע במקרה של כאבים קשים ו/או דימום נרתיקי כבד", אומרת ד"ר קונטי", בכל מקרה, אם את חשה בחוסר נוחות ובמשהו שונה שפשוט לא היה שם קודם, פשוט קפצי לביקור".

או כמו שטיילור-דיוויס מנסחת זאת, "ידעתי שמשהו לא בסדר. הקלישאה 'את מכירה את הגוף שלך הכי טוב" היא בהחלט נכונה, את צריכה להקשיב לתחושת הבטן שלך".