אחרי שילדה את שני בניה, במרחק של 15 חודשים זה מזה (הקטן בן 6 חודשים והגדול בן שנה ותשעה חודשים), האצנית האולימפית סטפני רוטשטיין ברוס, הבינה כי שרירי הבטן שלה טרום הלידות לא יחזרו להיות כפי שהיו.  

 

האצנית שעומדת להתחרות באולימפיאדה בקטגוריית ריצת 10,000 מטר כחלק מנבחרת ארצות הברית, החליטה לפרסם את התמונות של הבטן שלה לאחר שתי הלידות.

במהלך הלידות היא סבלה מהיפרדות בטנית - היפרדות של שני חלקי השרירי הישר הבטני. מרבית מקרי ההיפרדות מתרחשים במהלך הסמסטר השלישי שאז היקף הבטן הוא הגדול ביותר וכך גם המתח והעומס על שרירי הבטן האורכיים הוא הגדול ביותר.

"זה היה מאוד קשה מבחינה פיזית ומנטאלית וניסיתי לחזור לאימונים ותהיתי אם זה קורה לכל הנשים", סיפרה רוטשטיין ברוס בת ה-32 למגזין people.

 

 

"כשחזרתי להתאמן, הצלחתי לרוץ 9 דקות בלבד וזה היה מלווה בהרבה בעיות רפואיות. כך לדוגמא, היה לי קשה לשלוט על השתן. לא הרגשתי כמו ספורטאית. יותר מזה, הרגשתי כמו אדם שמאבד את התפקוד על הגוף שלו וזה היה מייאש ומשפיל, שאני אפילו לא יכולה לשלוט בצרכים שלי".

 

 

זו הסיבה, לדבריה שהחליטה לפרסם את התמונות שלה בפומבי. "זו הייתה תחושה מדהימה לקבל תגובות מנשים רבות. אני לא חושבת שאני כזו מעוררת השראה, ואני מקווה שאימהות אחרות יפרסמו תמונות שלהם לאחר הלידה, מבלי שיתביישו. המציאות היא שאף אחד מאתנו לא קם בבוקר עם ריבועים בבטן, גם הספורטאים שביננו, והיה לי חשוב שכולם יהיו מודעים לכך".