1. הקדישי מאמצים לניסוח משפט הבידול שלך

תשאלי את עצמך: האם את מסוגלת לתמצת במשפט קצר אחד מה מייחד אותך לעומת המתחרים שלך? בדקי אם הלקוחות תופסים אותך כמיוחדת - הרבה פעמים יש פער גדול בין מה שאנחנו בעלי העסק חושבים לבין תפיסת הלקוחות.

 

2. הנהיגי תהליך קבוע לתשאל את הלקוחות

הלקוחות הם מקור בלתי נדלה למשוב על הפעילות שלך, פעילות המתחרים, צרכים חדשים, מגמות חדשות וכמובן שביעות רצון. תטמיעי בעסק שלך תהליך בלתי מתפשר של תישאול לקוחות ותהפכי את התישאול לחלק מהעבודה היומיומית.

 

3. חפשי והגדירי את היתרונות ל"קוטן" של העסק שלך

רוב בעלי העסקים הקטנים מוטרדים מהיתרון הגודל שיש לעסקים הענקיים, אך צריך לזכור שבעסקים קטנים יש יתרון לקוטנו של העסק שמתבטא בעיקר בגמישות ובמהירות שלהם להגיב. בנוסף, תחום השירות וההיכרות האישית והאינטימית שיש לעסקים קטנים ובינונים אל מול לקוחותיהם הוא אחד מהיתרונות המובהקים לקוטן.

 

 

4. הפכי את אפקט ה"וואו" לדרך חיים

חיזוק מערכת קשרים רגשית עם הלקוח והפיכת כל אינטרקציה עסקית עימו לחוויה מרגשת היא דרך מצויינת לבסס נאמנות. הפתעות קטנות בדרך במקומות שהלקוח לא ציפה להן עושות עבודה מצויינת.

 

 

 

5. תכריחי את עצמך להגדיר מטרות ויעדים

2-3 מטרות עסקיות כתובות בסוף כל שנה לקראת השנה הבאה מכריחות אותך לתעדף משימות ולמקד את העסק. זכרי שיעדים חייבים להיות כמותיים במונחי זמן וכסף והם נגזרת של המטרות העסקיות.

 

6. הגדירי את תחום עיסוקך במונחי צורך - ולא מוצר

מוצרים מתיישנים, טכנולוגיה מתיישנת אבל צורך נשאר לעד. כך פירמות המגדירות עצמן בתחום האופנה עונות על הצורך של "להיות באופנה" משלבות מוצרים נוספים העונים על אותו צורך (אביזרי אופנה , בישום וכד'). הגדרת תחום עיסוק במונחי צורך פותחת לך צוהר למימוש הזדמנויות עסקיות רבות.

 

7. עשי מאמצים שלא לשחרר לקוחות מאוכזבים

בעידן הדיגיטלי בכלל והרשתות החברתיות בפרט טמון פוטנציאל נזק עצום לארגונים, מעל 60% מהלקוחות שחוו חוויה עסקית שלילית נוטים לשתף ברשתות. בררי עם הלקוחות את הסיבות לחוסר שביעות הרצון ונסי להפוך את הביקורת להזדמנות שיווקית ללמוד לתקן ולהשתפר.

 

 

8. השקיעי באתר האינטרנט של העסק

זכרי, אתר האינטרנט של העסק הוא בהרבה מקרים נקודת המפגש הראשונה של הלקוח עם העסק. זהו "רגע אמת" מבחינתו של הלקוח האם להמשיך את תהליך הקנייה עמך. עבדי עם אנשים מקצועיים בתחום כך שהאתר יהיה חוויתי ללקוח, מעניין, מעודכן ומקצועי.

 

9. השתמשי בפייסבוק בתבונה

לקוחות מגלים אנטגוניזם כשהם נתקלים במכירה אגרסיבית מעל דפי הפייסבוק. כדי להמנע מכך השתדלי לספר סיפורים והתרחשויות מהעסק: קולקציה חדשה שהגיעה, חגיגת יום הולדת לאחד מהלקוחות בסניף, סיפור אישי . זכרי איש שיווק טוב הוא אומן בלספר סיפור.