כשיגמרו לדבר על 'זה בגלל שהוא מוסלמי' יעברו לדבר על 'שכל אחד יחיה איך שהוא רוצה, אבל בשביל מה צריך מועדונים מיוחדים לגייז... כל הסדום ועמורה הזה...ראיתם איך הם לבושים שם במועדון???'

אתם שהילדים שלכם להט"ב, דברו עם הילדים שלכם אחרת.
אתם שאתם עדיין לא יודעים אם הילדים שלכם להט"ב, דברו איתם אחרת.
אל תפחדו להגיד להם 'אנשים רוצחים אנשים מכל מיני סיבות. הפעם רצחו להט"בים בגלל שהם... כן, להט"בים'.

ואז דברו על זה. על הומופוביה, הומופובים, בחסות הדת או בחסות הפרעה נפשית חילונית מקבילה. דברו איתם ישר, בלי לגמגם, בלי למצמץ, בלי לטשטש, בלי סמי הרגעה מזויפים. בגובה העיניים.
'
ככה זה' תגידו להם 'אנשים רוצחים אנשים מכל מיני סיבות. הפעם זה בגלל שהם להט"ב'.
וחזקו אותם.
עודדו אותם.
תנו להם כלים.

תגידו להם 'זה בסדר גמור להיות הומו' 'זה בסדר גמור להיות לסבית. בי. טראנס' 'אני איתך' 'החיים האלה מאתגרים, אבל עשויים להיות מעולים' 'כן. אם תרצה\י תהיה לך משפחה. בטח. וילדים. אהבה. וזוגיות.' 'בטח. אני אהיה הסבתא הכי פולניה לילדים שלך. הדוד\ה הכי קולית אבר.' 'אין לך בכלל מה לפחד. אני איתך!'.

ואם הילדים שלכם לא להט"בים ואין סיכוי שיהיו – דברו איתם על איך לדבר בכיתה שלהם, בתנועת נוער, ואיך לא לדבר, כי אולי מישהו מהחברים שלהם...

כי אחרי האסון הזה, יהיו אסונות משנה. שיחות ברשת ובכלל שאוזניהם הרגישות של הצעירים יקלטו מהן כל ניואנס. כל מה שלא ייאמר בפירוש, או כן ייאמר, כל מה שעלול להשתמע ממה שייאמר או לא ייאמר. ברחבי העולם – בעקבות השיחות האלה, עוד צעירים ימצאו את הדרך לפגוע בעצמם. להרוג את מי שהם. את מי שהם יכולים להיות.

אמש הוצאתי את עצמי מכל קבוצה שעלול היה להתפתח בה שיח מייגע וציני 'חחח אובמה-נשק-זמין' 'מוסלמים. מוסלמים. מוסלמים' וכעבור שלושה מסכי ווצאפ להגיע לדיבור ה'שפוי' על 'הייתי בחתונה של הומואים והיה מה זה מוזר שעשו חופה ושברו כוס'. גם בשבילי הרעל הזה הוא יותר מדי לפעמים.

יותר קל כשזה פסיכופת-מוסלמי-נשק-זמין.
יותר קשה כשזה במילים.
כשזה סמוי.
כשזה מסתייג-במידה
כשזה בחסות ההלכה (הא!).

יש לכם ילדים צעירים להט"ב?
דברו איתם עכשיו.
תשמרו עליהם.
כמות הרעל שהם ייספגו בימים הקרובים – לא תאמינו מה זה עושה להם.
הדברים המפורשים והדברים שאוזניים רגילות לא שומעות. פשוט כי מכוונים לתדר אחר.
אל תתנו להם להתמודד עם זה לבד.
לא היום.
ולא בכלל.

 

** נלקח מתוך עמוד הפייסבוק של יעל משאלי