אם לקום מהמיטה בבוקר עם כאבי מחזור זה קשה ומבאס, אז נשאר רק לנסות לדמיין איך מרגישה מי שקיבלה אותם באמצע תחרות הספורט החשובה בעולם - האולימפיאדה.

 

עוד באון לייף:

 

אבל לא צריך לדמיין כי האירוע הזה בדיוק קרה לשחיינית הסינית פו יונאהוי שקיבלה מחזור בלילה שקדם למשחה האולימפי 4x100 מעורב שליחים לנשים בו השתתפה ודיברה על כך בפתיחות ובכנות רגע למעוררים הערצה.

 

לאחר שסיימה את המשחה במקום הרביעי עם חברות הצוות שלה, שאל אותה עיתונאי בתמימות מדוע בתום המשחה היא סבלה מכאבים, כשנראתה לופתת את בטנה בעודה שרועה על האדמה. 

 

פו יונאהוי. מחזור באולימפיאדה

 

"אני מרגישה שלא שחיתי טוב היום – אכזבתי את חברות הצוות שלי," היא השיבה בנונשלנטיות. "קיבלתי מחזור אתמול בלילה ואני באמת עייפה עכשיו. אבל זה לא תירוץ, לא שחיתי טוב כמו שהייתי צריכה".

 

חלק מהאנשים מיהרו למחוא כפיים לפו על הכנות שלה, בעוד שאחרים התווכחו אם זה כן או לא "היגייני" עבור אישה להיכנס לבריכת השחייה בזמן מחזור. הסיפור של פו גם עורר דיון רחב בוויבו, הרשת החברתית  הפופולרית בסין המקבילה לפייסבוק, על טמפונים, היות ונשים סיניות ממעטות להשתמש בהם.

 

"מישהי האשימה את פו בשקר ושאלה איך היא מלכתחילה היא בכלל הצליחה להיכנס למים בזמן המחזור", כך על פי דיווח ב- BBC. "לעם הסיני יש דעות קדומות על טמפונים ומרבית הנשים בורות לגמרי בכל הנוגע לשימוש בהם וליתרונות הטמונים בהם. דיון דומה צץ בטביליסי, גאורגיה, לאחר שאישה הזדעזעה לראות שלט בבריכה ציבורית המורה לנשים לא לשחות בעת המחזור החודשי. אישה בעלת מינוי לבריכה העלתה תמונה של השלט לפייסבוק תחת ההאשטג מיזוגיניה #mysogynyinaction #mysogyny".

 

שלט בבריכת שחייה בגאורגיה

 

"מאחר שעל פי הכללים שלכם אסור לנו להשתמש בבריכת השחייה 5-6 ימים בכל חודש, האם אנחנו גם מקבלות הנחה במחיר בהשוואה לגברים?" תהתה בפוסט שהפך לוויראלי ועורר ויכוחים סוערים תוך שעות ספורות. אנשים שצידדו בשלט טענו שזה לא היגייני לדמם תוך כדי שחייה. כותבת הפוסט הגיבה שמדובר בשלט סקסיסטי שרק מחזק את הסטריאוטיפים המטופשים על נשים בזמן מחזור.

 

ד"ר ג'ן גונטר, גינקולוגית וחברת הקונגרס האמריקני למיילדות וגניקולוגיה, טוענת כי לטענה שהווסת מזהמת בריכות, אין שמץ של אמת. "זה לא מהווה כל סוג של סיכון לבריאות הציבור, המים בבריכה לא באים במגע עם דם הווסת בזמן שנשים שוחות. כמובן שזה אפשרי שמשהו ידלוף החוצה, אפילו מעבר לטמפון, אבל מדובר בכמות דם זעומה ממש. לקשקש על דם הווסת בבריכה זה מגוחך. יש גם זיעה, שתן וצואה שעלולים לבוא במגע עם מי הבריכה. לבני אדם יש הפרשות וזו הסיבה ששמים כלור בבריכות".

 

קבלת מחזור חודשי בזמן המשחקים האולימפיים בכלל ובשחייה בפרט היא נושא שאיש אינו שש לדבר עליו. בהתחשב בכך שמדובר בטאבו, פו אמנם לא זכתה במדליית במירוץ הזה, אבל היא בהחלט זוכה בזהב בהעצמת נשים אחרות.