כלפי חוץ, שרמיין לאקוק היא אישה שגרתית: בת 38, אם לשלושה ילדים שחיה בגלזגו. אבל כמו כל גיבורי העל, גם הכוחות העל-טבעיים שלה הם נסתרים מהעין. ולאמא הזו יש כוח על מדהים למדי: לאקוק מייצרת ותורמת מדי שבוע 10 ליטר של חלב אם.

 

 

האישה שעוררה סערה בגלל חלב אם

בתמונה אחת אם צעירה הצליחה להוכיח את מה שהמדענים טוענים כבר שנים

חלב אם

לכתבה המלאה

כשבתה הצעירה ביותר, פייג', נולדה לפני שלושה חודשים, לאקוק החליטה לאסוף את עודפי החלב שהתינוקת לא אכלה ולתרום אותם לבנק החלב של סקוטלנד. תוך כמה שבועות, השאריות הללו הפכו לתעסוקה של ממש – האם מבלה עד ל-6 שעות מדי יום בייצור החלב בעזרת משאבה. אחרי השאיבה, החלב מוקפא בבקבוקים ומועבר לבנק – שם מעבירים אותו לתינוקות הזקוקים לו.

 

 

 

הנדיבות המדהימה של לאקוק, שבאמת קשה להאמין כיצד פיזית היא תיתכן, הובילה את בנק החלב של סקוטלנד לנסות ולהשיג עבורה הכרה. הם בדקו בספר השיאים של גינס, וגילו שהשיא של תרומות חלב כיום עומד על 9 ליטר בלבד – ושלאקוק שוברת אותו בלי שידעה כבר מדי שבוע. כעת הם פונים אל נציגי ספר השיאים כדי להכניס אותה לרשימותיו כשיאנית הראויה.

 

אמא תורמת 10 ליטר חלב אם מדי שבוע

 

"שרמיין היא תורמת יוצאת דופן", אמרה נציגה מבנק החלב של סקוטלנד, דבי ברנט. "התורמת הממוצעת מעבירה 10 ליטר לתרומה בסך הכל – שרמיין מספקת את הכמות הזו מדי שבוע". השיאנית הנוכחית היא אליס אוגלטרי מארה"ב, שבין ינואר 2011 למרץ 2014 תרמה 1,570 ליטרים של חלב, או 16 ליטר לשבוע בממוצע. בשלושת החודשים שחלפו מאז הלידה, לאקוק תרמה כבר 118 ליטרים.

 

עם לידתה של בתה האמצעית, שרה, לאקוק החלה לשאוב את חלבה במקום להניק ישירות את התינוקת. "לא נהניתי מההנקה אבל אהבתי את היתרונות של חלב אם, אז התחלתי לשאוב חלב ולהאכיל אותה מבקבוק". כששרה, בת שנתיים היום, הפסיקה לינוק, ללאקוק היה מקפיא מלא בחלב שלצערה היא נאלצה לזרוק. בשנה החולפת, לפני לידת התינוקת הטרייה, היא קראה על בנק החלב והתעניינה בלתרום לו מיידית. וכך, עם לידתה של פייג', היא הפכה את ייצור החלב לתעשייה שלמה של בת אדם אחת.

 

שרמיין לאקוק

 

לאקוק שואבת חלב כל ארבע שעות, ומתעוררת כל לילה ב-2 כדי לשאוב חלב לפני שפייג' מתעוררת למנה הלילית שלה, ב-3 לפנות בוקר. "אני יודעת שזה נשמע מטורף, אבל זה יהיה נפלא אם נשים אחרות יקראו את זה ויחשבו, 'טוב, אני לא יכולה לשאוב חלב שש שעות ביום, אבל אני בהחלט יכולה לשאוב כל יום שעה!'".

 

ובאשר לשבירת השיאים – באותה קלות בה שברה את השיא היא מתייחסת לנושא כולו, אותו היא מוצאת משעשע. מה שחשוב לה הם התינוקות והאמהות להם היא תורמת, כשרק בסקוטלנד נולדים מדי שנה 4,000 תינוקות פגים, שאיבריהם לא הספיקו להתפתח במלואם – וחלב אם הוא לרוב הפיתרון היחיד שתינוק פג יכול לקבל ולהשתקם בעזרתו. "אני אמשיך לתרום כמה שאוכל ולעודד כל אחת אחרת לעשות את אותו הדבר", אומרת לאקוק. "זו הרגשה נהדרת לדעת שאת עוזרת".