מכירים את הסיפור על פורץ מנעולים שעם הזמן הצטברו עדויות נגדו כי נוהג הוא לבקש כוס מים לאחר עבודתו ומנצל את הזמן עד שכוס המים מגיעה כדי לגנוב חפצים יקרי ערך מהבית בו תיקן רק לפני רגע את המנעול? הגיעו העדויות לידי המשטרה, הוגש כתב אישום ואו אז הוחלט שיש להתחשב בו- הוא ימשיך לעבוד במקצועו כפורץ מנעולים ויגיע לבתי א/נשים, אולם כדי לוודא שהוא לא גונב יותר, תתלווה אליו עוד דמות- ככה- ליתר ביטחון.

 

זה סיפור שהמצאתי אך עניינו הוא ההסדר יוצא הדופן לגינקולוג בני שכטר שחשוד באונס מטופלות: ועדה של משרד הבריאות החליטה ששכטר יוכל להמשיך ולעבוד כל עוד איש צוות רפואי נוסף יהיה בחדר במהלך בדיקה גופנית. מיותר לציין את הרגישות הגבוהה הנדרשת ממילא כיוון שמדובר לרוב בבדיקות פולשניות לאיברי מין של נשים, אך איזו סיבה יש לנו לכעוס? כך יוכל הרופא להמשיך לעבוד ופרנסתו לא תפגע.

 

בני שכטר

פרנסתו לא תיפגע. ד"ר בני שכטר

 

לצד החלטה זו, דרשה הפרקליטות מבית המשפט כי לכל הנשים שיחליטו להמשיך להיות מטופלות אצל שכטר,  יוגש, בטרם הבדיקה, מסמך בו יובהר כי מדובר באדם שעומד לדין בגין ביצוע עבירות חמורות. המטרה: שאף אישה לא תוכל להגיד "לא ידעתי".

 

הסדר זה מעביר את האחריות למטופלות. במלים אחרות- אישה אשר תיבדק על ידו, אם תיאנס- זו אשמתה. כך הסדר זה נועץ את חרב האשמה על נשים, ואין לנו אלא לתהות- אם כי התשובה ידועה- האם הסכם כזה היה נחתם אם, למשל, היה מדובר לא באלימות מינית אלא בגניבה או פריצה לבית או לרכב ולא לגוף של אישה.

 

וממש אתמול, בדיוק אותו יום בו נחתם ההסכם המחריד הזה, פורסם גם כי נהגו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הורשע בפשעי פדופיליה שנמשכו כ-20 שנה. 20 שנים של שתיקה והשתקה, הרי ברור כי במהלך שנים כה ארוכות לא נעלמו פשעיו מידיעת חלק מסביבתו. 20 שנה של פשעים נגד האנושות בדמות מעשים מגונים ועבירות מין נגד ילדות ונערות, והוא המשיך בטרור ובשקט מחריש אוזניים עת ילדות שכבר הפכו לנשים חיות טראומה איומה- שהשלכותיה הקשות ילוו אותן כל החיים.

 

אילן שמואל

אונס נשים ונערות. אילן שמואל. צילום מסך ערוץ 2

 

אם מצרפים פרשיות אלה להתנהלות המזעזעת של המשטרה שהודתה אתמול ששכחה לשלוח המלצה לכתב אישום לפרקליטות נגד אב ששרף את בתו ותרצה את המחדל ב"הייתה תקלה", אם מצרפים פרשיות אלה למדיניות המשטרה שמעוררת חשש וחשד של ממש על הקלות ניכרות לעברייני מין בתוכה, אם מצרפים פרשיות אלה לעובדת המשך פעילותו של נתן אשל שהטריד מינית אך המשיך לאחר מכן להיות בא כוחו ושליחו של ראש הממשלה נתניהו, אם מצרפים כל זאת ביחד מבינים שהפשע מתחיל מלמעלה. הרי כל ידיעה שמפורסמת על אונס או תקיפה היא קצה קצהו של היקף התופעה של אלימות מינית נגד ילדות ונשים עד כדי שואה של ממש. המסר של הימים האחרונים הוא שקלות הפעלת השררה המינית נגד ילדות, נערות ונשים מתחיל מבכירים ומקובעי מדיניות, ביניהם לכאורה מפכ"ל המשטרה וראש הממשלה עצמו. הרי עד היום לא זכינו לשמוע מעולם איזו אמירה גורפת שלו נגד אלימות מינית אלא במקרה היחיד בו היה חשד שפלסטיני ביצע עבירת מין באישה.

 

אז המסר הוא ברור- שלא תעזו לגנוב, לפרוץ,  להעלים מסים- או אז תחטפו עונש קשה במיוחד, אך אם תפעילו את עמדת זקפתכם נגד ילדות, נערות ונשים- נו, הכל בסדר, אל דאגה, פרנסתכם מובטחת ואולי עוד תגיעו לתפקיד ממש רם במשטרה או עוזר מקורב לראש הממשלה.