כמו שעוטפים את האתרוג שלא יפגע ולא יפצע, עוטפים אותו בצמר גפן, ככה בדיוק, הייתי רוצה לעשות לנסיכים שלי, שיסתובבו מוגנים מול כל העולם.. שאף אחד לא יוכל לפגוע בהם לא מבחוץ או מבפנים, אבל, לצערי, זה לא מציאותי והאמת שגם לא הכי יעיל, איך יצליחו לראות מסביב, איך יקומו מנפילה, איך יגנו על עצמם כשהצמר גפן לא יהיה סביבם? ובכלל איך יחיו בכיף ובהנאה כשיש סביבם משהו שלא מאפשר להם לחוות גם את הנפילות, ובעיקר את ההתרוממות והעליה מנפילה? מפגיעה?

לכן אני חיה במין קונפליקט, אבל חיה ובעיקר נותנת להם לחיות את חייהם.

אז אני לא יכולה לשלוט בריבים שלהם, בהצקות, ואני גם לא תמימה – רוב ההורים כלל לא יודעים על בעיות חברתיות שיש לילדים בבית הספר ומחוצה לו. אבל אני כן מאמינה שאני יכולה להגן עליהם בכל מה שקשור לבריאות שלהם. אני עוטפת אותם בצמר גפן של אוכל טעים ומזין, שיאפשר לי להיות רגועה יותר – לפחות בגזרה אחת. לא באתי להרצות על מגוון המזונות והסופר-פוד'ס שמשוטטים להם אי שם על מדפי הסופר. דווקא באתי להציע לכם לאמץ משהו שכולכם ודאי מכירים, אבל בטח שלא חשבתם בהקשר של ילדיכם ובריאות - מיץ חמוציות.

צילום: shutterstock

מיץ חמוציות, תתפלאו, עשיר בנוגדי חמצון וערכים תזונתיים גבוהים. למשל זה של Ocean Spray(אושן ספריי) המכיל 1,100 חמוציות בכל בקבוק משקה. זה מטורף, אם חושבים על המינונים שנכנסים לכל כוס שתיה.

הבעיה היא, שאותו דבר מכל דבר בסוף נמאס. ואם בהתחלה נהגתי לתת להם לשתות כוס מיץ חמוציות אחת ביום, לפתע גיליתי שהם מתחילים לסרב, ומחפשים את המשקאות המוגזים המסורתיים.

הבנתי שאני חייבת לגוון. בתזונה, אם לא מגוונים או ממציאים מחדש, סף הריגוש והטעם פשוט נשחק, וקיבלתם ילדים שלא מסיימים מהצלחת או מדלגים על ארוחת הבוקר. בבית שלי זה לא יקרה.

בכל פעם אני מגישה את מיץ החמוציות באדפטציה אחרת, ואני אחלוק אתכם 2 מהזמן האחרון:

פעם אחת עם פירות בפנים: פותחת בקבוק מיץ חמוציות של אושן ספריי ומרוקנת אותו לכד. חותכת לקוביות קטנות פירות – תפוחים, אגסים, אפרסקים, ענבים ובעצם כל פרי מה שיש במקרר ומכניסה לכד. לפני המזיגה לכוס אני מערבבת היטב על מנת שהפירות ימלאו את כל חלל הכוס ולא רק את הקצה העליון שלו.

לפעמים אני מגישה את המיץ בתור ברד: שופכת את מיץ החמוציות לתוך תבנית קרח ומקפיאה. להגשה זה נהדר כתוספת לכד מים, ולאורחים – כתוספת למנת ערק צוננת על בסיס מיץ אשכולית אדומה .

*בסדרת המוצרים של Ocean Spray  ניתן למצוא את משקה החמוציות הקלאסי ואת הגרסה הדיאטטית שלו – ללא תוספת של סוכר, ומעולה לאלו מאיתנו ששומרות על הגזרה אבל רוצות לשתות משהו מתוק עם האוכל.