גבר שרזה 137 ק"ג לא מתכוון לעבור ניתוחים להסרת עודפי העור הגדולים שלו אלא מעוניין לעבוד על קבלת גופו בעזרת ארוסתו.

אדם יוסמיטי, תושב קנטאקי, ארה"ב, הגיע למשקל של 227 ק"ג ואכל כל יום, להערכתו, כ -5,000 קלוריות.

רזה 137 ק"ג

"רציתי לרדת במשקל כל החיים שלי", הוא מספר, "אבל מה שבסופו של דבר דחף אותי לרזות היה כאב חד בחזה. חששתי שאני הולך לחטוף התקף לב. הבנתי שגם אם זה לא התקף לב כרגע, הוא יגיע מתישהו בשנים הקרובות".

"זה הפחיד אותי מספיק כדי לשנות את הרגלי האכילה שלי לתמיד. וזה כל מה שהיה דרוש, כי אני בחור שלומד מניסיון". הירידה במשקל לקחה כ-6 שנים, במהלך הוא איבד, כאמור, 137 ק"ג, משקל של שני אנשים בוגרים בריאים.

עודפי עור גדולים

תהליך ההרזיה של יוסמיטי לא התנהל בצורה בריאה. הדיאטה שלו התבססה על ארוחות דיאטטיות מעובדות, שלא הכילו מספיק קלוריות כדי לקיים את גופו וגרמו לו להגיע לפלאטו- מצב בו המשקל נתקע בנקודה מסוימת ללא ירידה לאורך זמן.

"רק כשהגעתי קרוב ממש למשקל היעד שלי התחלתי לאכול בריא באמת- תזונה נכונה ומאוזנת, אוכל אמיתי שלא מגיע בקופסא עם חומרים משמרים", הוא מספר.

עכשיו כשהוא סוף סוף במשקל היעד שלו, יוסמיטי לא מאמין שהוא יסיר את עודפי העור מגופו. הוא מפחד מהסיכונים הבריאותיים של הניתוחים הללו ובנוסף, מדובר בניתוחים יקרים שאין לו איך לממן אותם. הסרת עודפי עור לרוב לא ממומנת על ידי ביטוחי הבריאות האמריקאים והניתוח עצמו עלול לגרום לזיהומים.

עודפי עור גדולים

"הגוף עצמו לא רופס, הוא קשה מאוד ואפילו שרירי אבל מעל כל זה יש קפלי עור בכל מקום- על הזרועות, הבטן, הירכיים, העור תלוי ומרגיש רפוי" הוא אומר, והוסיף כי העור העודף מציב בפניו אתגרים רבים בחיי היומיום: "כל תרגיל ותנועה פיזית "שונה לחלוטין ממה שאדם נורמאלי חווה".

יוסמיטי לומד כעת להסתגל לגוף החדש שלו, ומקבל תמיכה ואהבה מבת זוגו בתהליך. כדי לסמן לעצמו את ההרזיה שלו, הוא קעקע על גופו את המשקל שהוריד- 500lbs.

קעקוע שמסמל את תהליך ההרזיה

"מאז שארוסתי פגשה אותי היא הורידה 45 ק"ג בעצמה, האישה שאני נישא לה עוד פחות מחודש מקבלת ואוהבת אותי בגלל מי ומה שאני. ככל שעובר הזמן אני עושה צעדים גדולים יותר בלקבל את עצמי".