מעט מאוד דברים יכולים לנחם אותנו בשעת התמודדות עם הווסת ושלל המכאובים והחולשות שהיא מביאה איתה. שוקולד הוא אחד מהם, לפחות עבור חלקנו. נראה שבקרוב תהיה הצדקה כפולה לזלילת שוקולד במהלך הימים הקשים של החודש, בזכות שוקולד צמחי חדש שמקל על התכווצויות השרירים שתוקפות במהלך הווסת.

 

 

ימי מחלה לעובדות בזמן מחזור

במחוז בסין הנשים מקבלות חופשה בת יומיים מדי חודש כשתוקפים אותן כאבי המחזור. רעיון מדהים או שלא ממש?

כאבי מחזור

לכתבה המלאה

 

המוצר החדש מיוצר בחברת שוקולדים שווייצרית מלוצרן, ונקרא Frauenmond – "ירח של נשים" בתרגום מגרמנית. הוא מכיל 17 עשבים שונים מהרי שווייץ לצד 60% מוצקי קקאו, שיחד עוזרים להרגעת הגוף ולשיכוך כאבי המחזור. לפי הדיווחים על המוצר החדש, השילוב והתגובות הכימיות בין אותם עשבים והשוקולד גורמים לעלייה ברמות הסרוטונין, מה שמעלה את מצב הרוח ומשרה על הגוף שלווה.

 

מחקר שפורסם בשבוע שעבר גילה כי בימים שלפני הווסת, האישה הממוצעת אוכלת 500 קלוריות יותר מהממוצע היומי שלה. אם לא די בכך, הקלוריות האלו לרוב מגיעות מפחמימות, אותן אנו חושקות הרבה יותר לקראת המחזור בגלל ירידה ברמות סרוטונין, שגורמת למצבי רוח משתנים ומעלה אצלנו צורך להתעודד. והרי כולנו מכירות על בשרנו את האפקט המוכח-מדעית של פחמימות, שעוזרות לגוף לשחרר סרוטונין ומקפיצות את מצב הרוח, כך שלפעמים זה מרגיש כאילו אין ברירה אלא להתנחם בפיצה עסיסית או בקופסת גלידה.

 

אם כך, השוקולד החדש מבית היוצר השוויצרי הוא מתנה משמים. אם לא די בפחמימה שגם ככה מצליחה לספק נחמה רגעית לגוף, הצמחים שמשולבים בו אמורים ליצור אפקט כפול ולהגביר משמעותית את רמות הסרוטונין, יחד עם אפקטים נוספים שאמורים להשרות רוגע על הגוף הדואב בעת מחזור. ומה לגבי גברים? לדברי היוצר של השוקולד החדש אין שום בעיה שגם הם יהנו ממנו. חבילה של מאה גרם מהתענוג עולה 12.5 פרנק שוויצרי, או כ-50 שקל. 

 

שוקולד לכאבי מחזור

העטיפה של שוקולד הפלא

 

שוקולד לכאבי מחזור

וככה הוא נראה מבפנים

 

כבר ידוע שאכילת שוקולד, רצוי עם 65% קקאו או יותר, יכולה להפחית ישירות את כאבי המחזור – לא רק בגלל התרומה ההורמונלית לייצור הסרוטונין ואנדורפינים, אלא גם בזכות המגנזיום שבשוקולד, שעוזר לשכך התכווצויות שרירים. עם זאת, המומחים טוענים שחשוב להגביל את השימוש התרופתי בשוקולד לכמויות קטנות – לא רק בגלל הדיאטה, אלא גם כדי לא לשחוק את האפקט שלו. שתי קוביות שוקולד או רבע מחטיף שוקולד הן בדיוק מספיק כדי לעשות את העבודה.