לדברי מומחים, אם את רוצה לשמור על החלקים האינטימיים שלך בריאים לגמרי ישנם שלושה דברים שאת חייבת להקפיד עליהם אחרי קיום יחסי מין.

עוד באון לייף:

נכון, יכול להיות שהצצה ברשימה של דברים שאת צריכה או לא צריכה לעשות אחרי סקס היא לא ממש הדרך הכי מלהיבה לסיים ערב (או בוקר) עמוס תשוקה אבל ככל הנראה מדובר במידע חיוני ממש ומדוע? במהלך משגל רקמות הנרתיק משומנות, נפוחות, ונמצאות בחיכוך אינטנסיבי. כתוצאה מכך משתנה האופן שבו הרקמות מגיבות לסביבה. בראש ובראשונה, גובר הסיכון לזיהום.

הנה שלושה דברים שאסור לעשות מיד אחרי:

לשטוף את האיבר בסבון
אם את מרגישה צורך להתרענן אחרי סקס הקפידי לא להשתמש בסבון. למרות שסבון אולי נשמע כמו רעיון טוב, האמת היא שהקצפת האזור האינטימי מביא הרבה יותר נזק מתועלת. לא רק שאת יכולה לפתח תגובה אלרגית אם העור שלך יגיב באופן שונה לכימיקלים המוכרים, אלא שסבון עשוי לגרום לעקצוץ בנרתיק או לייבש אותו" אומר רוברט וול, רופא נשים.

אם את רוצה להתקלח עלייך לוודא שאת משתמשת אך ורק במים. "הנרתיק הוא איבר שמנקה את עצמו וצריך לטפל בה בעדינות מירבית.  אם לא היית שם את זה בפה שלך, את לא צריכה לשים את זה בנרתיק שלך", הוא מוסיף.

לשכוח להשתין
מתברר שהצורך העז של לא מעט נשים לבקר בשירותים אחרי מין מבוסס מחקרית. במהלך קיום יחסי מין חיידקים עלולים להידחף לתוך שלפוחית ??השתן, "החיידקים הללו יכולים לגרום לזיהומים בשלפוחית ??שתן לאחר משגל," אומר וול, "את כמובן יכולה להתכרבל קצת אחרי סקס אבל הקפידי לרוקן את שלפוחית ??השתן שלך תוך מקסימום שעה אחרי שהסקס נגמר".

לטבול בג'קוזי
טבילה בג'קוזי או באמבטיה חמה נשמעת כמו פעילות מושלמת פוסט סקס אבל מדובר בפעילות ממש גרועה לחלקים האינטימיים שלך. המשמעות של לשרוץ באמבט חם עם הפרטנר שלך היא שאת חושפת את עצמך לחיידקים על העור ובפי הטבעת שלו בזמן שחשיפה נרחבת למים חמים מפחיתה את יעילות ההגנה המיקרוביאלית של העור שלך. "כאשר הפות שלך מתנפח בתגובה לגירוי מיני, הוא חושף את פתח הנרתיק, כלומר חד משמעית יש לך סיכוי גדול יותר של זיהום".