יסמינה רוסי הוא הוכחה שאנחנו לא צריכים לפחד להזדקן או סתם אישה עם גנטיקה משובחת והרבה מזל. היא כבר בת ה-61 עדיין עובדת בדוגמנות- אחת התעשיות האכזריות בעולם עבור נשים מבוגרות- ומשדרת בריאות וביטחון עצמי מרשימים.

 

 

רוסי היא מה שנהוג לכנות "לייט-בלומר". את קריירת הדוגמנות שלה היא התחילה בגיל המופלג 28 כמודלית של מותגים נחשבים, ביניהם YSL ודיור. בגיל 45 הקריירה שלה נכנסה להילוך גבוה והיא הישגה קמפיינים עם מרקס אנד ספנסר ו- JD Wiliams. כעת, בעשור השישי בחייה, היא מקווה לפרוץ בתחום המשחק.

 

היא גדלה באי קורסיקה וכילדה חוותה גזענות וחשה לעתים קרובות מבודדת ולא מקובלת בגלל שהילדים הרבו ללעוג לה על שמה הערבי-איטלקי. אבל הבדידות, כך היא מאמינה, הולידה אצלה יצירתיות והקנתה לה תחושה שהיא יכולה לסמוך רק על עצמה.

 

 

אז מה הם סודות היופי של הדוגמנית בת ה-61? ובכן, כדי לטפל בשיער שלה - שהחל להאפיר כשהייתה נערה - היא משתמשת בשמפו אורגני עם קנבוס. היא נמנעת כמעט לחלוטין ממזון מעובד וממוצרים קוסמטיים מלאכותיים. פעם בשבוע היא מורחת על עור הגוף והפנים שמנים אורגניים - כגון שמן ורדים או שמן ארגן – ומקרצפת עם ליפה יבשה.

 

ודאי לא יפתיע אתכם לגלות ששגרת יומה היא לא בדיוק התשע-עד-חמש שאנו מכירים היטב. רוסי, שמתגוררת כיום בבית על החוף במליבו, קליפורניה, מתעוררת כל יום בשעה 6 בבוקר, מתיזה מים קרים על פניה ושותה מים חמים מהולים בחומץ לימון או תפוחים. לאחר מכן היא מתפנה לקריאת מיילים במיטתה, מתקשרת למשפחתה בצרפת ומשוחחת עם הסוכן שלה. בשעה 8:00 היא עוזבת את המיילים והטלפונים ומתפנה לתרגול יוגה ומדיטציה שנמשך שעה, בסופו היא תשתה כוס מים נוספת ותיכנס למקלחת.  

 

 

"אני מאוד נוכחת ברגע הזה, בו המים שוטפים את הגוף שלי. אני מתחברת לזיכרון ילדות של מי הנהר שבו גדלתי בקורסיקה. אני מסיימת כל מקלחת במים קרים. כך אני מתחברת לזכר הכביסה בנהר בילדותי. לא היו לנו מים זורמים עד כשהייתי בת 10".

 

בסביבות 9:30 היא מסדרת את ביתה ורק ב-10:30, ארבע וחצי שעות לאחר ההשכמה, היא מתיישבת לאכול ארוחת בוקר. הארוחה תכלול עגבניות, שומר, יין לבן, או פשוט ביצים רכות מבושלות לצד אבוקדו, טוסט מלחם חיטה מלאה וחמאת צרפתית. כל הכבודה הזו תישטף עם כוס קפה, חלמון ביצה וחמאת קוקוס. כן, זה לא נשמע טעים במיוחד.

 

 

לאחר הארוחה היא עובדת על הפרויקטים שלה עד 1 אחה"צ. במהלך היום היא מנשנשת פירות טריים או מיצי ירקות, ומקפידה להשתזף בעירום מלא במשך חצי שעה במרפסת דירתה. "במהלך חצי שעת השיזוף שלי אני עושה מעין מדיטציה על העבודה שהרגע סיימתי או שאני פשוט חושבת על רעיונות חדשים שמעניקים לי השראה", היא אומרת.

 

 

ב-16:00 היא מתחילה להכין את הארוחה השנייה (והאחרונה) של היום וההכנה הזו לוקחת לה כשעה. לאחר מכן היא יוצאת לסיבוב הליכה על החוף. 18:00 הוא זמן הארוחה עצמה. בסופה מגיעה עוד קצת עבודה שנמשכת לרוב עד 19:30.

 

בין השעות 20:00-22:00 היא מתקלחת או עושה אמבטיה חמה עם מלחים ששומרים על עורה ולאחר מכן קצת תרגילי מתיחות. "לפעמים אני עושה מדיטציה או קוראת ספר או צופה בסרט באייפד שלי". בסביבות 22:30-23:00 היא הולכת לישון. "אני אוהבת להירדם לקול הגלים".