מה השורש הרוחני של החשיבות העצומה של אימא? למה לאישה כל כך חשוב להפוך לאם? ואיך אפשר להרגיש את אימא גם כשגדלים?

בני ברוך


כוחות של העולם העליון

חוכמת הקבלה אשר קבוצת לומדיה בימינו נקראים בני ברוך, מסבירה כי יש בתוך כל אישה כוחות שדוחפים למימוש, אלה כוחות שמעבר לפיזיולוגיה, אשר מגיעים מהעולם העליון. ברגע שאישה לא פועלת על פי הכוחות האלה, היא חשה סבל, כי הכוחות האלה מכוונים אותנו למימוש והשלמת תפקידנו, ואם אין מימוש יש סבל.

הכוחות האלה נקראים לאמיתו של דבר "אמא עילאה". הם הכוחות שיצרו אותנו ודואגים לנו באהבה רבה. תמיד. הם הכוחות שמגדלים אותנו עד שנגיע לשלב העצמאות. הכוחות האלה ממומשים בעולמנו על ידי האם, האב, בני המשפחה, היחס של הסביבה... כאשר אנו צעירים היחס שמגיע מהם הוא לרוב חם, מטפח, מגדל.

אימא משתנה?

אולם פתאום, באיזשהו שלב בחיים, חלקנו בשלב מוקדם יותר וחלקנו מאוחר יותר, אותה האמא עילאה משנה את יחסה אלינו. פתאום היחס הופך לפחות מפנק, פחות חם. מה רוצה אמא ממני? שואל את עצמו בן השנתיים שאמו מורידה לו את החיתול, מה רוצה אמא ממני, שואל בן השבע כשאמא שולחת אותו להכין שיעורים בעצמו... מה רוצה אמא ממני שואל בן העשרים כאשר אמא שולחת אותו ללמוד בעיר אחרת, לגור בדירה משלו...

שלב השאלות

פה בדיוק הנקודה שבני ברוך נכנסים ומסבירים שדווקא השלב הזה בו הבן מרגיש שינוי ביחסה של האם אליו, הוא שלב חשוב ועמוק. זה השלב שבו הבנים (והבנות) אמורים לשאול את עצמם שאלות? מה אמא רוצה ממני? זה מה כוחות הבריאה רוצים ממני? והם תמיד רוצים אותו דבר: שנתבגר, שנתפתח, שנכיר את העולם, שנכיר אותם, את הכוחות שבראו אותנו, שנכיר את אמא עילאה. 

ברגע שהאדם שואל את עצמו שאלות על העולם, על החיים, ומגיע לחוכמת הקבלה, דרכם של בני ברוך, הוא מתחיל להרגיש חיבוק של הבריאה, זהו חיבוקם של כוחות אימא עילאה ששמחים שאנו על המסלול הנכון.

לשמח את אימא

 

האימא הזו שמחה שאנו הגענו "לאוניברסיטה הנכונה" שעוד מעט נכיר את הטבע שלנו, נבין מה אנו צריכים לשנות בעצמנו על מנת להתאזן עם הכוחות העליונים, שמחה שאנו הולכים לקראת היכרות איתה, עם האימא האוהבת, שכדרכה של אימא טובה, חסכה מאתנו תענוגים ופינוקים כל עוד הלכנו בדרכים פתלתלות, אך עתה כשאנו בדרך הישרה, היא מבטיחה לפנק ולענג עד שנגיע לסוף המסלול. גן העדן.