בזמן שאנחנו מרגישות זקנות נוכח כוכבי הרשתות החברתיות, יש מישהי שהחליטה לנצח אותם דווקא במגרש שלהם. באדי ווינקל (או בשמה המלא: הלן רות' אלן וואן ווינקל) היא אחת מכוכבות הרשת הכי מרעננות שתמצאו. בגיל 88 יש לה 2.6 מיליון עוקבים באינסטגרם, היא מככבת בקליפ של פרגי, מופיעה בקמפיינים ואורחת מבוקשת על השטיחים האדומים. כעת היא גם הצטלמה לקמפיין של מותג האיפור Urban Decay, שמביא סדרת סרטונים עם אנשים שמוכיחים שיופי יכול לבוא בכל מיני גילאים, גוונים ומינים.

 

עוד באון לייף: 

 

 

במסגרת הקמפיין, שלחו את תושבת טנסי לביקור בעיר האורות, לוס אנג'לס. שם היא מספרת על תחביביה ועל הסודות שעזרו לה להישאר צעירה בגוף ובנפש. "אני חושבת שהדבר שנותן לי יתרון הוא הגיל שלי, אני אישה בת 88, אבל עדיין יש לי גזרה טובה. נראה לי שירשתי אותה מאמא שלי". עוד היא מספרת שהיא אוהבת לרקוד ושהיא מתכננת "לרקוד כל הדרך לגן עדן". אה, ושהיא אוהבת לעשן גראס.

 

 

בקמפיין די דומה שעשתה רק לפני כמה חודשים לחברת האופנה Missguided, ווינקל מייעצת "תעשו מה שבא לכם, תהיו רעים כמו שאתם רוצים להיות, תתלבשו כמו שאתם רוצים, ואל תתייחסו למה שאנשים אחרים אומרים". וכשהיא נשאלת מי אייקון האופנה שלה, היא עונה באופן מפתיע "מיילי סיירוס. למעשה, אנחנו לובשות את אותם הבגדים".

 

 

אבל מאחורי הצחוקים והבגדים הזרחניים, מסתתר – כרגיל – סיפור חיים לא קל: ווינקל, שנולדה ב-1928, בדיוק בתקופת השפל הכלכלי בארה"ב, איבדה את בעלה בתאונת דרכים שהתרחשה בדיוק ביום נישואיהם ה-35. בנה נפטר בגיל 46, אחרי מאבק ממושך במחלת הסרטן. "במשך שנים נלחמתי להתמודד עם המוות של הבן שלי ושל בעלי", היא אמרה בשנה שעברה לטלגרף. "חייתי חיים עצובים מאוד, אבל הייתי מוכרחה להמשיך הלאה ולהיות חזקה למען הבת שלי, חמשת נכדי ושלושת הנינים שלי".

 

על השטיח האדום של הגראמי

 

בראיון ל-refinery 29 היא סיפרה שלמעשה הדמות של באדי ווינקל נולדה כדי לעזור לה להתמודד עם האבל. "זה פרק חדש בחיי", היא אמרה. "אני מאוד מצפה לראות מה הוא יביא לי. למעשה, זה נהיה יותר ויותר מעניין. אבל עמוק בפנים, לא נראה לי שהשתניתי עד כדי כך".

 

בטקס פרסי ה-MTV

 

ווינקל מספרת שהפרק הזה התחיל ב-2014, כשהנכדה בת ה-17 החליטה לצלם אותה יום אחד, כשראתה אותה עם ג'ינס קרוע וחולצה של גרייטפול דד. אחרי שהתמונה עשתה אלפי לייקים ושיתופים, באדי ווינקל נולדה. היום היא לא רק מודל עבור אנשים שמתמודדים עם טראומות, אלא גם מעוררת השראה לכאלו שלא מעוניינים להתנהג לפי איך שמצפים מהם בגלל הגיל שלהם. "אני לא מרגישה זקנה. מעולם לא הרגשתי זקנה. מעולם גם לא התלבשתי כמו אישה זקנה". לבסוף היא עונה מה היא רוצה לעשות כשתהיה גדולה, ולזה היא עונה "באדי ווינקל".