לפני כשנה הדהימה הזמרת אלישיה קיז את העולם כשהגיע לאירוע רשמי ללא איפור. מאוחר יותר היא כתבה טור אישי במגזין של לנה דנהאם, בו תיארה שהחליטה להפסיק להתאפר. קיז שיתפה בשנים בהן הרגישה חוסר ביטחון והתעסקה רבות במראה החיצוני שלה וכיצד כעת היא מעוניינת להפסיק לבזבז עוד אנרגיות על זה והיא מוכנה להתחיל לקבל את עצמה כפי שהיא.

 

עוד באון לייף: 

 

המעשה האמיץ שלה הוביל לפתיחה של "התנועה ללא איפור" ( NoMakeup Movement), שכללה נשים נוספות שהחליטו לפרוש ממשחקי ההצללות וההבהקות וללכת נטורל. גם קיז עצמה, בניגוד לתחזיות, נשארה נאמנה להחלטה שלה, ובכל הזדמנות – בין אם תמונת פפראצי ברחוב ובין אם על השטיחים האדומים - היא צולמה יפה, גאה ונקייה מצבעים מלאכותיים.

 

אלישיה קיז

 

לאחרונה צולמה קיז לראיון עבור המגזין allure. דווקא על השער ניתן לראות את הפנים החשופות והיפות שלה, אבל בתוך הראיון עצמו יש מספר תמונות בהן נעשה שימוש באיילינר צבעוני ובמריחות מסקרה. למרות שהשימוש באיפור נעשה יותר בצורה אומנותית מאשר ליופי, כמובן שהיתה מי שמצאה לנכון להתעצבן ולבקר את ההחלטה של קיז להשתמש באיפור. אבל קיז, בדרכה האלגנטית, הסבירה בראיון ל-Glamour שהיא "לא עבד של איפור ואני גם לא עבד של לא להתאפר בכלל".

 

בנוסף, במהלך הראיון סיפרה קיז מה היא למדה מאז שהחליטה לוותר על המייק אפ, הקונסילר, הסומק והאודם: "עכשיו אני מבינה שאיך שאת נראית זו הצהרה, בגלל שזו הדרך שבה את מציגה את עצמך. את כאילו אומרת 'תראה, עולם, זו אני. תאהב אותי או תשנא אותי, זה באמת לא אכפת לי".

 

 

אלישיה קיז

 

נראה שהנקודה שקיז מנסה להעביר לא עוסקת רק בהאם להתאפר או לא, אלא שהיא בעד לעשות את מה שמרגיש לך הכי נכון ונוח. היא גם מתנגדת לצאת בהצהרות מפוצצות וארוכות טווח ועל ידי כך להיות כבולה גם להן. "אני חושבת שמה שקורה היום בעולם - ונראה לי שחלק מזה נובע מהטבע האנושי וחלק מזה בגלל שאנחנו מתוכנתים ככה – זה שאנחנו הופכים להיות חיקוי אחד של השני. אנחנו הופכים להיות שיבוטים. ויש משהו מאוד מעצים בלהשתחרר מזה ולהגיד 'רגע, אני מחליטה להיות מי שאני רוצה להיות וזה לא נראה כמו משהו שאף אחד אחר עשה קודם". יש משהו כל כך חזק בלהיות את המהממת, היפה, האינדיבידואלית והמיוחדת". הוסיפה קיז לגלאמור, ושוב הוכיחה שהיא אישה חזקה שמצליחה לעמוד בגבורה בפני לחצים שמופעלים עליה לא רק בעצם היותה אישה, אלא בעצם היותה אישה מפורסמת, ובכך להוות מודל לכולנו.