זהו זה, אנחנו מתקרבים לסוף. 5 שנים אחרי שנכנסו לחיינו, האנה, מארני, ג'סה ושושנה עומדות לחזור אל המסכים שלנו לעונה אחת אחרונה לפני שהן סוגרות את הבאסטה. בליל יום ראשון, 12.2, ישודר הפרק הראשון של העונה השישית והאחרונה בסדרה, ואנחנו לא יכולות שלא להיזכר בכל הרגעים היפים, או בעצם הקשים, או בכלל ההזויים – ואולי ההכי אמיתיים ונוגעים, שעברנו עם החבורה הזו. אז לקראת הסיבוב האחרון של החבורה, אפסנו לכם ולכן כמה מהסצנות הבלתי נשכחות של "בנות" עד היום. קשה להאמין שכל כך הרבה קרה בחמש שנים, לא?

 

ההורים של האנה מפסיקים לממן אותה (פרק 1, עונה 1)

זוכרים את הרגע בו לינה דנהאם נכנסה לחיינו במלוא תפארתה (ושפלה)? השיחה הזו של האנה (אותה דנהאם מגלמת) עם אמא ואבא שמבשרים לה כי הם "לא יכולים לשפוך עוד כספים על סגנון החיים ה'גזעי'" שלה במסעדה היתה הרגע בו מבחינת האנה הכל התערער ומבחינתנו הכל התחיל, בסצינה שפחות או יותר מגדירה מה הוא "דור ה-Y". עוד באותו פרק הגיע המשפט האלמותי של האנה – "אני חושבת שאני קולו של הדור שלי, או לפחות קול כלשהו, של דור כלשהו".

 

 

השלישיה של ג'סה ומרני (עונה 1, פרק 8)

אם יצמידו אקדח לראשנו וייאלצו אותנו להניח את האצבע על דבר אחד שהפך את "בנות" לסדרה המבריקה והכל כך מציאותית שהיא (ולמרות שזה ממש לא נעוץ בדבר אחד בלבד), התשובה כנראה תהיה "סצינות הסקס". בלי התייפייפות, בלי אידאליזציה ובלי להסתיר דבר - הדמויות ומערכות היחסים שלהן בסדרה נחשפות במערומיהן וכך גם הסקס שהן חוות, מה שהופך אותן לכל כך הרבה יותר מעוררות הזדהות.

 

בלתי אפשרי לבחור סצנה אחת שתסמל את כל זה, במיוחד כי יש כל כך הרבה שונות ומגוונות. אבל דווקא הסצנה הזו, בה היחסים המתוחים בין מרני וג'סה מגיעים לרתיחה מינית שנקטעת בגסות הגברית הכי אבסורדית ומגוחכת שניתן להעלות על הדעת ונגדעת באיבה, מדגימה היטב איך כל פנטזיה מינית וכל דבר שנחשב ל"סקסי" הצליח לקבל ביטוי ארצי וממשי בסדרה הזו. אבל עזבו שטויות, פשוט תגידו לנו שלא בא לכם לראות את 3 הדקות המדהימות האלו שוב ושוב ושוב: 

 

 

הלידה הביתית של אחות של אדם (עונה 4, פרק 10)

לאיזו תוכנית טלוויזיה מיינסטרימית יש מספיק ביצים להראות לידה ביתית – בלי טיפת צנזורה, בצורה הכי טבעית, כואבת ואמיתית שיש? כנראה שרק ל"בנות". גבי הופמן, שמשחקת את אחותו של אדם (ולחלקנו זכורה גם כאלי – האחות הצעירה לבית פפרמן בסדרה המצויינת לא פחות Transparent), הצליחה לגלם אם יולדת בסיטואציה הלא נוחה בצורה כל כך אמינה ומציאותית שקשה להאמין שהיא לא באמת ילדה שם על הסט, אבל ההיריון אמיתי לגמרי – וגם במציאות הופמן בחרה ללדת בבית. אנחנו מקוות שהלידה האמיתית היתה קצת פחות היסטרית.

 

 

העירום של האנה (בכל זמן, בכל מקום)

איכשהו לנה דנהאם מנצלת כל הזדמנות להתפשט על המסך, גם כשאין סיבה טובה נראית לעין. ופייר? אנחנו מתות על זה. על העובדה שמהרגע הראשון ועד היום האנה הראיתה לנו מה זה אומר להרגיש בנוח בעור שלך ומחקה את המושג "בושה" מהלקסיקון. כי תכל'ס, אם בנות שנראות כמו מרני לא צריכות תירוץ כדי להתפשט על המסך, למה שהאנה תצטרך? עם המשקל העודף, התסרוקות הלא ברורות ותלבושות כמו חולצת רשת צהובה בלי חזיה מתחת, לעולם ללא פוטושופ ולעולם ללא צנזורה, דנהאם היתה הכי חשופה שיש לאורך כל הדרך ולא חסכה מאיתנו דבר - ואנחנו רק מעריכות אותה יותר על זה. 

 

 

אדם בא להצלתה של האנה (עונה 2, פרק 10)

מה לעשות, לא משנה כמה "בנות" היתה חתרנית וחסרת גבולות ועד כמה לפעמים היא תפסה אותנו המומים ולא מוכנים – בסופו של דבר, אלה הרגעים של שיא הרגש שהפילו אותנו שדודות לרגליהן. כזו בדיוק היתה הסצנה שהגיעה בסופה של העונה השנייה, אחרי עונה של חיפושים בכל מיני מקומות לא ברורים ותהיות בלתי פוסקות מה יעלה בגורל הקשר ההזוי שלהם, אדם והאנה חזרו לזרועות זה של זה. בסוף, עם כמה שהאהבה שלהם היתה אינטנסיבית, מוזרה וכואבת, היא היתה הדבר הכי אמיתי בסדרה – וכשאדם ידע בדיוק מתי לבוא להצלתה של האישה שהוא אוהב ולהיות שם בשבילה, הוא הצליח לשנות את כל מה שחשבנו עליו, ועליהם, ולהוכיח שאפילו כשהכל עקום, אהבה יכולה להיות כל כך נכונה. הכי נכונה שיש. מי יודע, אפילו ששניהם כבר נפרדו והתקדמו זה מזה בסדרה, אולי עוד נמצא את אדם והאנה חוזרים זה אל זה. אחרי סצנה כזו, ואהבה כזו, אף פעם לא נהיה מופתעים.

 

 

הריב הנורא של אדם וג'סה (עונה 5, פרק 10)

לכל מי שלא הספיק או הספיקה להשלים פערים לפני העונה הקרובה - זה הזמן לפרוש. הפגישה האחרונה שלנו עם החבורה הותירה טעם מר בפה כשאחד הריבים הכי קשים ואלימים של הסדרה הפך להיות גם הכואב ביותר. כולנו היינו שם, נקרעים בין מי שאנחנו אוהבים לבין החברים הכי קרובים ונאמנים, מנסים לשמור על כל אחד מהצדדים ועל השפיות שלנו שמונחת לה באמצע. מתברר שלא משנה כמה אדם וג'סה ניסו להוציא את האנה מחוץ לתמונה היא תמיד תהיה שם ברקע - ודווקא היא זו שזכתה להשתחרר משניהם במכה אחת. האם זה באמת הסוף המכוער של שניים מהקשרים הכי מיוחדים ואוהבים שהכרנו? בקרוב מאוד נגלה.