כמדי שנה, נבחרו הערב בטקס "מוצר השנה" - המוצרים המובילים והמנצחים של שנת 2017. התפישה של פרס "מוצר השנה" גורסת כי את הפרס מעניקים בעצם הצרכנים. את הסינון הראשון של המוצרים עורכת ועדת מומחים אשר בוחנת את המוצרים על פי מדדים שונים. לאחר מכן נערך סקר צרכניות גדול בו משתתפות מעל ל-1000 נשים, הבוחרות את המוצרים המצטיינים ביותר של השנה.
 

COLOUR CATCHER .1

דפים ייחודיים למכונת הכביסה הלוכדים צבעים, מונעים תאונות צבע בכביסה וחוסכים את הצורך למיין את הכביסה לפי צבעים.

 

דבר נסיינית "מוצר השנה", ליאורה:

ליאורה אדטו: "מוצר השנה שלי הוא -COLOUR CATCHER.

יש לי 3 ילדים, ומה שאני לא אעשה- תמיד תשתרבב לי לכביסה גרב צבעונית. תמיד!

 

ואז מתחילות הטענות- "למה חולצת ביה"ס שלי ורודה במקום לבנה? למה החולצה החגיגית אפורה? " רק תלונות! עם ה-COLOUR CATCHER הבעיה הזו נפתרה. אפילו אם אני מפרידה כביסות אני מונעת טעויות פטאליות. עכשיו רק נשאר למצוא מוצר שנה שמקפל לבד את הכביסה ומחזיר אותה לארון".

 

דבר היצרן:

שרון ישראל מנהל השיווק: "קולור קאצ'ר דפים למכונת הכביסה למניעת מעבר צבעים בין הבגדים. מכניסים דף לתוך מכונת הכביסה והוא לוכד את כל הצבעים שהשתחררו מהבגדים למים ומונע הכתמת בגדים אחרים.

 

הילה אריאל, מנהלת מותגים בחברת הנקל: "כביסה ומיון ערמות הבגדים הם חלק בלתי נפרד מכל בית. במחקרים שערכנו גילנו ש-87% מהאנשים חוו תאונת כביסה, כאשר בגד סורר קלקל והכתים את שאר הפריטים במכונה. דפי קולור קאצ'ר שמוסיפים למכונת הכביסה שמים סוף לתאונות הכביסה וסוף למיון האינסופי של הבגדים הצבעוניים. קולור קאצ'ר הם הצלחה עולמית והתקבלו בארץ בהתלהבות רבה בקרב הצרכנים משום שהצורך הוא אדיר ואת התוצאה ממש רואים על הדף.  בעזרת קולור קאצ'ר ניתן לערבב בגדים צבעוניים, בהירים וכהים וכמובן בגדים המשלבים צבעים יחד שעד כה הצרכנים לא ידעו באיזו מכונה לכבס אותם. הדף נכנס לבן ויוצא צבעוני על פי הצבעים שהוא לכד. למדנו שצרכנים מתייחסים לדפי קולור קאצ'ר כמו אל תעודת ביטוח ששומרת על הבגדים האהובים שלהם מפני תאונה שלא תאפשר להם ללבוש אותם יותר ולכן הוא הפך לחלק מהרגל הכביסה שלהם, בדיוק כמו אבקה ומרכך".

 

מוצר השנה

 

2. ליין אוזניות ספורט אלחוטיות Jabra

סדרת אוזניות ספורט אלחוטיות המיועדות לריצה ולאימון גופני, המאפשרות מדידות דופק וחמצן לצד איכות סאונד נפלאה.

 

דבר נסייניות "מוצר השנה", רוני וערן:

רוני: "בתור מכורה לחדר כושר שאוהבת להתאמן במיוחד אימוני כח, תמיד היה מבאס הקטע של האוזניות כשהמשקולת נתפסת בחוט של האוזנייה ומוציאה מריכוז. מאז שהכרתי את האוזניות ספורט פשוט התאהבתי בהם."

 

דבר היצרן:

רונן ברקוביץ', מנכ"ל ביקונקט: "חברת JABRA  הדנית מהמובילות בעולם בתחום הסאונד מפתחת ומייצרת מוצרים בתחומים שונים ביניהם מכשירי שמיעה ומערכות שמע מתקדמות לתקשורת V.O.I.P.

 

מוצרי הצריכה של המותג ידועים בכל העולם ובישראל ומהווים פריצת דרך בתחומם

קו הספורט אשר זוכה להצלחה משלב איכות שמע יוצאת דופן ותכונות תומכות אימון המאפשרות לאתגר את המשתמש ולשפר את ביצועיו, חלק מהמוצרים משלבים מד דופק מובנה ומערכת שמע תומכת אימון (מאמן אישי)...

 

כל המוצרים תוכננו לתנאי עבודה קשים (זיעה וכיו"ב...)  ועוצבו בצורה ארגונומית לנוחות המרבית".

 

מוצר השנה

 

3. עגלת +YOYOBABYZEN

עגלה קומפקטית וקלת משקל המצטיינת ביציבות ונוחות להורה ולתינוק. בנוסף, זו העגלה הראשונה בעולם שמותר לעלות מקופלת לתא הנוסעים במטוס.

 

דבר נסיינית "מוצר השנה", שירן סבג:

"ממליצה מאוד על עגלת + BABYZEN YOYO  אני כבר שנה אחרי לידה, הפעם זאת הלידה השנייה כך שלא רציתי לטעות שוב, אחרי הלידה הראשונה עם הבכור קניתי עגלה כבדה מסורבלת שנפטרתי ממנה מהר מאוד לאחר מספר חודשים, זרקתי המון כסף וזה היה פשוט מיותר וסתמי, הפעם הייתי יותר חכמה, מהתחלה קניתי עגלה שידעתי שתהיה לי מאוד נוחה, הוספתי ערכת ניו בורן (לא תוספת משמעותית כספית) ואני מרוצה עד הגג, זאת העגלה הכי קלה בעולם, מתקפלת באופן מושלם , נכנסת לבגאז' הקטן של הקיה פיקנטו שלי, אני יכולה ביד אחת להרים את התינוקת וביד השנייה להרים את העגלה וכך לעלות את כל המדרגות עד לדירה שלנו, שלא נדבר על טיסה לחו"ל- בקיץ אנחנו מתכננים נסיעה משפחתית ואני כ"כ רגועה שיש לי את העגלה הזאת ולא צריכה לשבור את הראש סופר מרוצה וסופר ממליצה!"

 

דבר היצרן:

דפי גירון מנהלת שיווק  + BABYZEN YOYO: "יויו+ של בייביזן עם השיק הפריזאי, העגלה שיצרה קטגוריה חדשה בתחום העגלות ומספקת להורים ולילדים חוויה אחרת קומפקטית וקלת משקל יותר מכל עגלה אחרת שאי פעם הכרתם.

 

היחידה שמורשית עלייה למטוס (ע"פ חוקי יאט"א)-מתאימה לאחסון בתא העילי במטוס

יויו+ ניתנת לקיפול ופתיחה ביד אחת כיחידה אחת ולנהיגה ביד אחת מתקפלת לממדים קומפקטיים במיוחד וניתנת לנשיאה כמו תיק באמצעות ידית נשיאה מרופדת מלידה ועד פעוט- יויו+ מתאימה לשימוש מגיל לידה עם ערכת ה 0+ וכטיולון מגיל 6 חודשים עם ערכת ה 6+ השיק הפריזאי בששה צבעים שונים ועכשיו, שני צבעים חדשים-ג'ינג'ר ומנטה  עוד חדש- טרמפיסט ישיבה/ עמידה האידאלי לשימוש לאח הגדול, כמו העגלה, גם הבורד קומפקטי וקל משקל, מתחבר לעגלה באופן מושלם ללא צורך במתאמים."

 

מוצר השנה

 

4.סדרת שואבי אבק אלחוטי Athlet

סדרת שואבי אבק אלחוטיים, ללא כבל חשמלי, מאפשרת גמישות מרבית ועוצמת שאיבה חזקה במיוחד.  

 

דבר נסיינית "מוצר השנה", יעל צור

"סדרת שואבי אבק אלחוטיים, ללא כבל חשמלי מאפשרים גמישות מרבית ועוצמת שאיבה חזקה במיוחד. מאז שרכשתי את שואב האבק, אני יכולה לזוז מקצה לקצה בבית מבלי בעיית קרבה לחשמל עם כבל,  הוא שואב את כל הפסולת והאבק במהירות רבה, נוח, כיפי ומומלץ בחום!"

 

דבר היצרן:

עינת הולנדר מנהלת שיווק בוש: "האתלט בא לתת מענה לקצב החיים המהיר שלנו והצורך לשאוב בקלות ובמהירות ללא תלות בכבלים!העובדה שהוא אלחוטי מאפשרת לקחת אותו לכל אזור בבית ללא תלות בנקודות חשמל או חפצים שהכבל עלול להסתבך בהם. האתלט עוצמתי וגמיש במיוחד, ניתן לשאוב אתו בכל מקום בבית ללא מגבלות– מסביב ומתחת לרהיטים, מדרגות, ספות, מזרנים ואף פינות ומסילות. התענוג האמיתי בשימוש בשואב הוא הקלות והזמינות שלו. כבר לא צריך לאחסן את השואב במחסן–הוא מגיע בעיצוב אלגנטי להפליא ובמשקל של 3 ק"ג בלבד כבר לא נשבר הגב. הוא גם מאפשר שאיבה רציפה במשך כשעה ללא טעינה ובנוסף זמן הטעינה שלו קצר. לא סתם קוראים לו אתלט. תודה, עינת."

 

מוצר השנה

 

5. שוקו נטול לקטוז שופרסל

שוקו המאפשר לילדים רגישים ללקטוז ליהנות מכוס שוקו טעימהעם מתיקות טבעית וללא תוספת סוכר.

 

דבר הנסיינית "מוצר השנה", ספיר:

"שוקו נטול לקטוז של שופרסל התגלה כהמצאת השנה ממש.

הבת שלי אובחנה כרגישה ללקטוז עם הרבה כאבי בטן והרגשה לא טובה. התפריט שלה השתנה והיא צמודה לתפריט כמו שצריך, אך מה עושים עם שוקו? יש את השוקו הנהדר הזה. היא נהנית ממנו ולא מחסירה מעצמה את ההנאה הזו."

 

מוצר השנה

 

6.מטחנות מלח ותבלינים מבית מלח הארץ

סדרת מטחנות ייחודיות המכילות תערובות טבעיות ועשירות של מלח ותבלינים, שמשדרגות כל מנה בטעם עשיר וארומה נפלאה.

 

דבר נסיינית "מוצר השנה", מור:

"אני בחרתי בסדרת מלח ותבלינים מבית מלח הארץ מאז שגיליתי את הסדרה התאהבתי בה והבישולים נהיו קלים וטעימים יותר.

מה יותר פשוט זמין וקל לקחת סטייק אנטרקוט, סיבוב קטן מאחד התבלינים והופ למנגל.

סיימתי עם המלח הפשוט ועברתי בכל בישול לסובב את אחד  המלחים .התבשיל השתדרג ב100%אין על התבלינים האלה."

 

דבר היצרן:

רויטל בן שחר מנהלת שיווק מלח הארץ:"אני מודה לצרכנים שבחרו בסדרת המטחנות של מלח הארץ כמוצר השנה, לאורך שנים רבות מדף המלח לא הציע מוצרים חדשים, הצרכן  ראה בקטגורית המלח "קומודיטי" ותו לא.

 

הזכייה במוצר השנה מעידה על כך שהצלחנו לשנות משהו ו"להעיר" את מדף המלח המנומנם עם סידרת מטחנות שהוסיפה צבע, עניין ואנינות-טעם לקטגוריה.

 

אני גאה מאוד שאחרי פחות משנה מההשקה, הסדרה החדשה כבר תורמת לגידול מצטבר משמעותי במכירות המלח בישראל ומצליחה לחולל שינוי בהרגלי הצריכה ההיסטוריים. 

הסדרה פותחה מתוך הכרה בחשיבותו של המלח בעולם הבישול, ומאידך בטרנד הקולינרי הישראלי החזק  : תכניות הבישול בפריים טיים, אתרי המתכונים, ציוד המטבח וגיבור התרבות החדש  .

 

סידרת המטחנות מכילה תערובות עשירות טבעיות של מלח-ים ותבלינים  הנטחנים במקום ומשמרות ארומה נפלאה, ומתאימות להעשרת טעמו של כל מאכל המטחנות ב"לוק" טרנדי מעוצב, מעניקות לצרכן חווית שימוש ולייף סטייל שלא הייתה במלח מעולם וכל זה (וזה לא פחות חשוב) במחיר אטרקטיבי לצרכן.

 

היום אני כבר יכולה סופסוף לומר שמתפתחת בישראל  תרבות מלח חדשה – תרבות של מוצרי מלח שהם לייף סטייל  "הרבה יותר ממלח".

 

מוצר השנה

 

7מכבי קידס - שיחה עם רופא הילדים

מכבי שרותי בריאות מאפשרת שיחת וידאו או טלפון עם רופא הילדים האישי של הילד לאחר שעות פעילות המרפאה, למתן מענה מדויק לכל בעיה.

 

דבר נסיינית "מוצר השנה", שרי:

"אני רוצה לציין לשבח את מכבי קידס! מניסיון שעברנו החורף הזה על בשרינו.

באמצע הלילה הבן שלי עם חום סובל מכאבים ולמזלי מכבי שלחו במייל את הידיעה על המוקד החדש שמעניק שירות לחברי מכבי בשעות שאין מענה בדרך כלל.

 

השירות היה מהיר, ענתה לנו מהמוקד אחות שהחלה באבחון ושאלה את הבן שלי שאלות כלליות ואז הפנתה אותנו מיד ליחידת החוץ של איכילוב לקבלת טיפול.

 

הפרטים שלנו חיכו בקבלה וכשהגענו כול התהליך היה מהיר מקצועי ועזר לנו מאוד.

נכוןשבמכבי התשלום גבוה יותר אבל ברגעי האמת זה שווה כל שקל".

 

דבר היצרן:

טוני כהן מנהלת השיווק : "'מכבי קידס' הוא פריצת גבולות השרות הרפואי. בעולם הישן שיחה בין מטופל לרופא שלו יכולה הייתה להתקיים אך ורק בתוך המרפאה ובשעות הפעילות המוגדרות שלה בלבד – העולם הזה השתנה.

 

'מכבי קידס' מאפשר להורה לשוחח עם רופא הילדים הקבועשל ילדיו גם בשעות בהן המרפאה סגורה. הרופא ממשיך לעבוד במרפאה שלו ובנוסף הוא מגדיר עוד שעות עבודה בזמינות טלפונית מלאה.הורה שסבור כי הילד זקוק לשרות רפואי, נכנס לאפליקציית מכבי ונרשם בתור לשוחח עם הרופא (שיחת וידאו או שיחה טלפונית). האפליקציה תחבר בין ההורה לרופא מיד כשהרופא יתפנה."

 

בזמן השיחה, מופיע בפני הרופא התיק הרפואי של הילד וגם את השיחה עצמה יתעד הרופא בתיק האישי. כמובן שאם בסיום השיחה עולה צורך במתן מרשם לתרופה או הפניה לבדיקות, הרופא יכול לשלוח את המסמכים האלה להורה בקלות מתוך האפליקציה.

 

"הילד שלי אף פעם לא מתאם את עלית החום או את הפריחה מול שעות הפתיחה של רופא הילדים שלו. מעכשיו, אוכל לקבל שרות גם כשהמרפאה סגורה" זה ה"פיין פוינט" המרכזי שמכבי קידס נוגע ופותר עבור ההורים. הזמינות גוברת, השרות משתפר ורמת הרפואה עולה מכיוון שהילד ממשיך לקבל שרות מהרופא הקבוע שלו ולא מרופא אחר.

 

לצד הקשר הישיר בין הרופא להורה, הקימה מכבי גם מוקד טלפוני ייעודי לילדים. המוקד פועל 24/7 ומעניק מעטפת שרות חשובה ומרגיעה להורים מסביב לשעון. הרובד השלישי בשרות הוא אפליקציית הילדים אשר בה יש תיעוד מלא לפנקס החיסונים של הילדים (שביננו, תמיד הולך לאיבוד), למעקב הגדילה של הילד ועוד."

 

מוצר השנה

 

8. מברשת חשמלית נטענת לילדים של אורל-בי

מברשת חשמלית נטענת לילדים, המסירה עד פי 2.5 יותר רובד חיידקים ומעודדת צחצוח ממושך יותר.

 

דבר נסיינית "מוצר השנה", שושנה"

"עושה את העבודה, העתיד של השיניים, תלוי בניקוי וטיפול השיניים בדור הצעיר".

 

מוצר השנה

 

9. ממרחי הטחינה שלאחוה

סדרת ממרחים מתוקים מבוססי טחינה משומשום מלא ובעלי ערךתזונתי גבוה במיוחד, עם סידןסיבים תזונתיים, ברזל וחלבון.

 

דבר נסיינית "מוצר השנה" רותי:

"סדרת ממרחים מתוקים מבוססי טחינה משומשום מלאו בעלי ערך תזונתי גבוה במיוחד, עם סידן, סיבים תזונתיים, ברזל וחלבון איתם הכנו אוזני המן, כריכים, ומה לא בעצם. הם נפלאים. לעוגות שמרים, לכריך בריא לבצפר ולעבודה.

 

גם הטחינה עם הסילאן שטעמו כטעם חלבה, טחינה עם שוקולד והשוס- טחינה עם שוקולד ללא סוכר."

 

תגובת היצרן:

יובל מלאך, מנהל שיווק: "הרקע לפיתוח סדרת ממרחי הטחינה הוא הגידול החד שחל בצריכת טחינה גולמית בישראל, גידול מעל ל - 15% בכל שנה ב - 5 שנים האחרונות.

הישראלים, כמו גם מרבית מדינות העולם המערבי גילו את החשיבות בצריכת מזון בריא. טחינה גולמית, כמו גם שמן זית למשל, נחשבים למובילי מהפכה תזונתית זו.

 

בשנים האחרונות הטחינה הגולמית של "אחוה" הלכה והתבססה בראש מותגי הטחינה הנמכרים בישראל. תחקיר הטחינה של כלבוטק, שהציג את הטחינה של "אחוה" כאחת הטחינות בעלת הערכים התזונתיים הגבוהים ביותר, טרם לכך רבות.

 

ידוע כי טחינה גולמית יכולה לשמש כחומר גלם למגוון מאכלים מתוקים ומלוחים כאחד.

חשבנו רבות על כך שבעולם אין ממרח מתוק בעל ערכים תזונתיים גבוהים. מרבית הממרחים המתוקים עתירי סוכר ושמנים מסוגים שונים, שהמרחק ביניהם לבין ערכים תזונתיים רב מאוד. במשך כשנתיים פיתחנו סדרת ממרחים מתוקים מבוססי טחינה גולמית. לא סתם טחינה גולמית, אלא טחינה גולמית משומשום מלא.

 

ידוע ששומשום מלא נוטה להיות מריר וכהה ולא מתאים לחך של ילדים וכאן היה האתגר העיקרי, שכן ידוע גם שטחינה משומשום מלא עשירה בערכים תזונתיים רבים ומגוונים.

עם גמר הפיתוח, שנמצא בהליך של רישום פטנט, קיבלנו ממרח מתוק המזכיר בטעמו ממרחים מתוקים אחרים, אך בעל ערכים תזונתיים חריגים: תכולת סידן, סיבים תזונתיים, חלבון, ברזל גבוהים בכל קנה מידה, ודאי אל מול ממרח מתוק סטנדרטי.

 

כל זאת ללא שימוש במשמרים, ללא צבעי מאכל, ללא כולסטרול, ללא טרנס ודל מאוד בנתרן

סדרת ממרחי הטחינה של "אחוהממרח טחינה עם שוקולד, ממרח טחינה עם סילאן וממרח טחינה עם שוקולד ללא תוספת סוכר  היא סדרה פורצת דרך, חדשנית בקנה מידה עולמי, שמביאה את בשורת הבריאות והתזונה גם לקטגוריות שמסורתית לא נחשבו ככאלה

ככל מוצרי "אחוה", גם סדרת מוצרים חדשנית זו, תימכר במחיר נוח ומשתלם לצרכן."

 

מוצר השנה

 

10. סדרת לזניה וקנלוני של פסטה נונה

ארוחה איטלקית חלבית מעולה בהכנה מהירהלזניה וקנלוני מוכנים במגשית המתאימה למיקרוגל ולתנור, ללא חומרים משמרים. רק לחמם ולהגיש.

 

דבר נסייניות "מוצר השנה", שירן:

"מאד נהנית להשתמש במוצרים שלהם כי הם טבעיים ובלי כל מיני תוספות כימיות למיניה."

 

מוצר השנה

 

לרשימת כל מוצרי השנה 2017