סיני

נראה שבכל הנוגע לסיני נאמר כבר הכל. מחירי הלינה המגוחכים, חופי הים השלווים ורגועים, אתרי הצלילה היפים בעולם, הדיונות האינסופיות, הסמים המעולים והזולים, הקרבה והנגישות, האפשרות לבחור בין מלונות פאר לחושה מתפרקת עם מזרן דק בלי חיבור לגנרטור והשקט, הו השקט. בזכות כל אלה סיני נחשבת לאחד מיעדי הנופש האהובים ביותר על ישראליים.  אבל מה שאנחנו מאוד אוהבים, לאו דווקא מחזיר לנו אהבה.

 

הרומן בין התייר הישראלי לחופי הסיני נפצע אנושות בפיגוע במלוןהילטון טאבה באוקטובר 2004. מאז ועד היום הכניסה לסיני מלווה באזהרת מסע שנעה מחמורה לחמורה מאוד. בחגי תשרי ובפסח מתחדדות האזהרות כי, כצפוי, תמיד יהיו כאלה שיצפצפו עליהן. כך לדוגמא, באוקטובר האחרון הגיעו לסיני בין 17 ל-20 אלף תיירים ישראלים.

 

סיני

 

לפני כשבועיים הוחלט לחדד את האזהרה בשל "איום חמור ועדכני למימוש פיגוע טרור כנגד תיירים בסיני, לרבות ישראלים, בטווח הזמן המיידי" ויש מצב שאפילו ייסגרו את הגבול, מה שלא נעשה מעולם. ראש המטה ללוחמה בטרור אמר כי "אנחנו עוקבים אחר המתרחש, אין לנו רצון לצעוק 'זאב זאב', אנחנו באמת מאמינים בזה - האיום הוא חמור. אם נחשוב שיש בידינו מידע כזה או אחר שבעטיו נצטרך לסגור את מעבר טאבה למספר שעות או ימים, האופציה הזו קיימת".אין איך להגיג את זה בצורה נעימה, נסיעה לסיני זה עסק די מלחיץ נכון לתקופה הנוכחית וכנראה שעדיף לוותר.  

 

דובאי

השווה והמעניינת ביותר מבין שבע האמירויות המרכיבות את איחוד האמירויות הערביות במפרץ הפרסי.דובאי היא האמירות השנייה בגודלה באיחוד, אחרי אבו דאבי ויש סיכוי טוב שזהו במקום היפה ביותר בעולם. מדובר בעיר מתויירת ועשירה לתפארת שמשלבת תרבות מודרנית עם היסטוריה, חידושים טכנולוגיים מרהיבים ובידור להמונים. לחובבי הקניות מבינכם מחכה (או יותר נכון, לא מחכה) חווית קניות ברמה עולמית. אם הייתם יכולים לבקר, היינו ממליצים על תצפית מבניין בורג' חליפה הגבוה, ביקור באופרה, קפיצה לפארק השעשועים המטורף IMG Worlds of Adventure וטיול לאורך הנחל. אם העובדה שאתם מנועים לבקר בה מבאסת אתכם ממש, נרומם את רוחכם עם העובדה שבקיץ הטמפרטורה בדובאי לא הגיונית בעליל- 39 מעלות בממוצע ויותר מ-80% לחות.

 

דובאי

 

מלזיה

* בגדול, אתם יכולים להיכנס למלזיה באמצעות דרכון ישראלי אבל רק למטרות עסקים ורק

בהנחה שאיזשהו גורם מקומי הזמין אתכם. לא ניתן להיכנס באמצעות ויזת תייר רגילה.

 

מלזיה נחלקת לשני חלקים: האחד באי בורנאו אותו היא חולקת עם אינדונזיה, והשני הוא החלק המערבי שמחובר ליבשת אסיה. בין שני החלקים: ים סין. למה אנחנו לא יכולים לבקר במלזיה שממוקמת בדרום מזרח אסיה ואנחנו ממש לא מצויים בסכסוך איתה? בעיקר כי מדינות ערב מונעות ממלזיה לקיים קשרים דיפלומטיים עם ישראל.

 

מה אנחנו מפספסים? את עיר הבירה קואלה למפור עם גורדי השחקים המרהיבים, את שמורות הטבע המרהיבות, את האיים הטרופיים, את יערות הגשם, את החופים ואת אתרי הצלילה המרשימים.מבאס.

 

 

מדבר סהרה

מדבר סהרה הוא המדבר החם הגדול ביותר בעולם והוא משתרע על שטח של תשעה מיליון קמ"ר. בתחום המדבר העצום הזה מצויות, בצורה מלאה או חלקית, 11 מדינות: אלג'יריה, צ'אד, לוב, מאוריטניה, סהרה המערבית, ניז'ר, סודאן, תוניסיה, מצרים ומרוקו. למרבה הצער, סביר להניח שתחמיצו ביקור בפלא הזה כי למרבית המדינות האלה אתם לא יכולים להיכנס וגם אם כן, סביר להניח שאתם לא רוצים. 10 מתוך המדינות נמצאות תחת אזהרת מסע שנעה מדרגה 3 (איום קונקרטי בסיסי), דרך דרגה 4 (איום קונקרטי גבוה) ועד דרגה 5 שהיא הגבוהה ביותר (איום קונקרטי גבוה מאוד). המדינה היחידה שיש מצב לבקר בה היא מרוקו שגם היא נמצאת תחת אזהרת מסע, רק בדרגה השנייה- איום פוטנציאלי.