נמוך או גבוה?

נתחיל את מורה הנבוכים בעולם ה"דנים" בחלק שרובנו לא מחבבות – היכן שהמכנסיים נסגרים. מעבר לטרנדים תקופתיים, גובה המכנסיים על המותן חייב להתאים למבנה הגוף שלך. גזרה גבוהה או בגובה אמצעי (עד הטבור), מקנות מראה 'ארוז' ומחטב ויכולות להתאים לנשים רבות. מכנסי ג'ינס בגזרה נמוכה, לעומת זאת, לא מחמיאים לכל אחת. הם עלולים להבליט את האזורים השופעים יותר בצדי האגן והבטן ובנוסף כאשר תתכופפי, עשוי להתגלות קוו התחתונים או המחטב. גזרת הבויפרנד יוצאת מן הכלל משום שהחלק העליון מאד רופף כך שהמכנסיים לא צמודים בבטן.

 

סקיני

גזרה אהובה בישראל, והיא כאן כדי להישאר. בין אם מדובר בסופר סקיני, קפרי סקיני או כל הגדרה בסגנון – אלו מכנסיים בעלי מותן גבוה או נמוך, עם מפתח רגל מצומצם. בעיניי, סקיני מתאים לכולן. כשהתחלתי לעבוד בעונות, לפני עשור, נאמר לי שנשים במידה 42 ומעלה לא הולכות עם סקיני. אבל לדעתי ההפך הוא הנכון: הסקיני מאפשר צללית ארוכה יותר. אני ממליצה לקפל את המכנסיים שני קיפולים מעל הקרסוליים, טריק קטן שמשדרג את ההופעה ומשווה מראה  מלא שיק  המאפשר לראות את הנעליים.

סטרייט

מכנסיים בעלי מפתח רגל ישר, בעלי גזרה מחויטת וקלאסית. זוהי בחירה בפריט על זמני ורב סגנוני המתאים לכל אירוע, ומתאימה למי שלא מחפשת להתבלט, היא גם מעט משועממת.

 

 

בוט קאט

גזרה המעניקה מראה של רגל ארוכה. החלק העליון צמוד ומעט גדל לכיוון מטה, כשהאורך כמעט מטאטא את הרצפה. גזרת הבוט קאט, כשמה כן היא, משתלבת מצויין עם מגפיים ומתאימה מאד לגבוהות, אבל לא רק. מי שמחליטה ללכת על הבוט קאט, צריכה לשים לב לפרופורציות מבחינת הנעליים איתם היא הולכת ומבחינת החלק העליון שהיא בוחרת.

 

 

בויפרנד

גזרה נעימה בהשראת הג'ינס הרפוי של הגברים: יש בויפרנד שהוא יותר סקיני ואחר בעל מכפלת רחבה – כך או כך, הגזרה הזו סופר נינוחה. הבויפרנד אמור להיות יותר גדול ו'ליפול' על הגוף. הוא מתאים לרובנו, כאשר הגזרה הכי מחמיאה שלו היא הסקיני – שמציעה מראה של רגליים צרות ובד שאינו נצמד יותר מידיי באזור האגן, כאילו ירדת מידה בג'ינס. עם טי שירט תחובה רק בחלק הקדמי. מדובר בלוק מצוין החותך את הגוף באופן מדויק.

 

 

מאמ'ז ג'ינס

בקאמבק משנות השמונים, 'ג'ינס אמא' הפך ללהיט החדש והמתוחכם – עדיין מעט קשה לעיכול עבור רובנו. הוא ישר, רחב ומעט קצר, בד הדנים של הדגם האייקוני אינו גמיש במיוחד ולכן אינה מתאימה לכל אחת.