הסיפור הזה התחיל לפני כמה שנים: לין סלייטר, היום בת 63, פרופסור לרווחה חברתית ומלמדת בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת פורדהאם, עמדה לתומה מחוץ למרכז לינקולן והמתינה לחברה. פתאום הופיעו שני עיתונאים יפנים. התלבושת המסוגננת שלה - חליפה של יוהג'י ימאמוטו, יחד עם תיק שאנל - גרמה להם לחשוב שהיא עובדת בתעשיית האופנה והשניים התחילו לצלם אותה. הטעות שלהם שיגרה את סלייטר לתחילתה של קריירה חדשה.  

 

"פתאום הצלמים אלה התקבצו סביבי והתחילו ולצלם אותי", נזכרת סלייטר, "בעקבותיהם ניגשו אליי כמה עיתונאים מיפן ושאלו שאלות. תיירים ראו אותם וחשבו לעצמם "וואו, זאת חייבת להיות אישה חשובה ממש בעולם האופנה!" אז גם הם התחילו לצלם אותי. תוך כמה רגעים היו המון אנשים מסביב".

 

לין סלייטר

 

לין סלייטר

 

לין סלייטר

 

הפרופסור, שעיקר עבודתה הוקדשה לחקר וטיפול בהתעללות בילדים ואלימות במשפחה, מצאה עבודה חדשה לאחר המפגש יוצא הדופן הזה. בעידודו של חבר קרוב, היא יצרה את הבלוג שלה, אקספידנטל אייקון, שמתעד את העניין שלה באופנה ומראה שאנשים מכל הגילאים יכולים להתלבש נהדר. מספר העוקבים אחרי הבלוג צמח במהרה והגיעה לאלפים ומשם לעשרות אלפים, נשים וגברים מכל הגילאים.

 

"אני מקבלת הרבה מיילים מאנשים צעירים שכותבים לי 'את גורמת לנו להרגיש שלהזדקן זה כיף ומגניב, ושכל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה בכל גיל, "היא מספרת, "הרבה תגובות שאני מקבלת באינסטגרם שלי הפכו למטרת חיי".

 

לין סלייטר

 

לין סלייטר

 

בתעשיית האופנה נתפסו על הסגנון שלה ובינואר השנה, סלייטר הוחתמה בסוכנות הדוגמנות עלית בלונדון.היא כבר דיגמנה עבור מספר מותגים נחשבים כולל Comme Des Garcons, מנגו וולנטינו.

 

באמצעות התמונות האופנתיות שלה, סלייטר נלחמת באייג'יזם של תעשיית האופנה וברעיון שאנשים צריכים להפסיק ללבוש מה שהם רוצים אחרי שהם מגיעים לגיל מסוים.הדוגמנית סיפרה בגאווה שהיא בוחרת להתעלם מכל הכללים המרכיבים את הקונבנציות המקובלות בתחום זה.

 

לין סלייטר

 

לין סלייטר

 

לין סלייטר

 

"אל תלבשי חצאיות מיני, אל תלבשי חולצות בטן, אל תלכי עם מחשוף, אל תלבשי ג'ינס נמוך... אני מתעלמת מהם. גיל הוא לא פקטור שאני מתייחסת אליו בדרך כלל כשאני מקבלת החלטות לגבי מה ללבוש".

 

במקום לתת לכללים להכתיב את הסגנון האישי שלה, סלייטר נחושה ללבוש את מה שהיא מרגישה בו בנוח – ולטענתה הבחירה הזו השפיעה לטובה על אישיותה.  

 

"יש מחקרים מדעיים שמוכיחים איך [מה שאתה לובש] משפיע על היכולות והרגשות שלך", הוסיפה. "זה נקרא enclothed cognition (בתרגום חופשי: קוגניציה מקושטת הלבוש) ובשבילי, האופן שבו אני לובשת בגדים וממציאה את עצמי מחדש בזמן זה של חיי הופך אותי לצעירה.