הודו שוב עולה לכותרות בתקשורת העולמית בהקשר של אלימות מינית: שני מקרי אונס מזעזעים את המדינה ומפנים זרקור לטיפול הלקוי של האומה בכל הנוגע לעבירות מין.

 

במקרה הראשון מדובר בילדה בת 10 הנמצאת בשבוע ה-20 להריונה. הילדה, ממדינת הריאנה שבצפון הודו, נושאת את בתו של אביה החורג. השבוע סוף סוף אושר לה להפסיק את הריונה וזאת אחרי ש- 10 רופאים שונים בדקו אותה ואישרו את ההפלה. מדובר בהחלטה שאינה מובנת מאליה כיוון שחוק ההפלות הקפדני הידוע לשמצה בהודו שולל הפסקת היריון אחרי השבוע ה-20, אלא אם כן הרופא יכול להוכיח שחיי האם בסכנה.

 

במקרה זה, הרופאים שיערו כי הנערה נמצאת סביב השבוע ה-20 להיריון, אולם ייתכן 21 וייתכן 19 - מספר קריטי בהתחשב בקשיחות חוק השבוע ה-20 ההודי. "הטכנולוגיה לא כל כך מתקדמת, כך שאנחנו לא יכולים להגיד בדיוק באיזה שבוע היא נמצאת", הסביר אחד הרופאים.

 

אונס בהודו

 

הסיפור נחשף לראשונה בכלי התקשורת בהודו בשבוע שעבר, לאחר שהרשויות קיבלו הודעה טלפונית שהשאירה אמה של הילדה בקו סיוע מיוחד המיועד לדיווח על עבירות נגד נשים. היא לקחה את בתה לרופא וגילתה שהיא בהיריון, ואז סיפרה הילדה המבועתת שנאנסה שוב ושוב על ידי אביה החורג שאיים עליה לא לספר דבר לאיש. אמה של הילדה דרשה שבתה תהיה רשאית לבצע הפלה.

 

"מצאנו את הנערה במצב קשה מאוד, "אמר אחד מחוקרי המשטרה שבחנו את התיק. החוקר אמר כי הנערה "נאנסה שוב ושוב על ידי אביה החורג במשך תקופה ארוכה". לדברי ד"ר דאטרוואל, ראש המחלקה לרפואה משפטית ב- Posth ובוגר המכון למדעי הרפואה של Rohtak, גם אמה של הילדה וגם אביה החורג עובדים מחוץ לבית, אף על פי שלאף אחד מרשויות המדינה לא ברור בדיוק מה טיב העבודה. מה שאין לגביו ספק, כך לטענת החוקרים, הוא שהאם באמת הלכה לעבודתה והאב החורג, שאמור להיות בתחילת שנות ה -20 לחייו, ניצל את היעדרויותיה כדי לאנוס את בתו החורגת שוב ושוב."היא בטראומה ולא מסוגלת לדבר כמו שצריך", אומר דהטרוואל, שבדק את הילדה. "היא לא מצליחה להבין מה קורה איתה. הוא כפה עליה מין מספר רב של פעמים".

 

ה- BBC דיווח כי בית המשפט המקומי בעיר Rohakak קיבל את המלצת הרופאים כי יש לאפשר את ההפלה וכי ההליך ייעשה באופן מיידי. האב החורג נעצר.

 

סירבה להינשא ובתגובה נאנסה ונרצחה

במקרה השני, אישה בת 23 המתגוררת במחוז סוניפאט בהודו נאנסה ונרצחה באכזריות וגופתה המרוטשת הושארה בשדה פתוח. לפי החשד, מדובר ב"פעולת תגמול" של גבר שהציע נישואין לצעירה ונענה בשלילה. על פי נתוני ה- International Business Times, דו"ח נתיחה גילה כי האישה נחטפה, נחדרה בחפצים חדים וגולגולתה נשברה. ב -11 במאי נמצאה גופתה יומיים לאחר שנעלמה.

 

ה"טיימס אוף אינדיה" מדווח שהקורבן משתייכת לקסטה דלית, הנחשבת לנמוכה ביותר בהודו. בינתיים המשטרה עצרה שני גברים בחשד לביצוע הפשע, אחד מהם גם משתייך אותה הקסטה. משפחת האישה חושדת כי לפחות שישה אנשים נוספים היו מעורבים בפשע.

 

נשים בהפגנת מחאה נגד אלימות מינית בכלכותה

נשים בהפגנת מחאה נגד אלימות מינית בכלכותה

 

בני המשפחה סיפרו כי הקרבן פנתה למשטרה בחודש שעבר כדי להתלונן על הטרדה מצד אחד החשודים בתיק, אך לא נעשתה כל פעולה מצד המשטרה. מפקח המשטרה של סוניפאט, אשווין שנבי טוען כי "אכן הועברה תלונה מילולית לפיה הנאשם העיקרי בתיק ביקש מהצעירה ממנה להינשא לו ומשזו סירבה החל לאיים עליה ולהתנכל לה אולם זו היתה תלונה מילולית בלבד, לא היתה שום תלונה בכתב לתחנת המשטרה.מאוחר יותר המתלוננת ואמה הגיעו שוב לתחנת המשטרה ואמרו כי הגיעו לפשרה, ואין צורך בפעולה משטרתית".

 

פעילי זכויות אדם בהודו הצביעו על קווים מקבילים בין מקרה האונס והרצח המחריד של הסטודנטית לרפואה שאירע ב-2012 והצית מחאה המונית במדינה. כזכור, אישה צעירה בשם ג'ויטיסינג עלתה עם חבר שלה לאוטובוס בדלהי, עברה אונס קבוצתי אכזרי במיוחד ומתה מפצעיה מאוחר יותר. מוקדם יותר החודש, בית המשפט העליון של הודו אישר את גזר דין מוות שניתן לארבעת הגברים שהורשעו באונס הברוטאלי וברצח של סינג.

 

ב -2014 דיווחה סוכנות הפשע הארצית של הודו כי 93 נשים נאנסות מדי יום. לדברי ניוזוויק, בהודו, נכון לשנת 2015, כל 15 דקות אישה נאנסת.