בשנים האחרונות העם הנבחר זכה לתגבורת מרשימה של נשים שבחרו להחליף את ג'יזס קרייסט באחד אלוהינו,והשמות שמפארים את הרשימה הזו לא היו מביישים את שער הגיליון של המגזין פיפל. על איוונקה טראמפ לא נרחיב הפעם, גם לא על מדונה, אבל על ג'נה ג'יימסון, היהודייה הכשרה החדשה שהצטרפה לשורותינו לפני כשנתיים דווקא נרחיב הפעם – ולו רק משום שסיפור חייה יהפוך בוודאות מתישהו בשנים הקרובות לסרט הוליוודי מצליח.

 

עוד באון לייף:

 

הילדה שגדלה להיות כוכבת פורנו

ג'יימסון, כיום בת 43, נולדה כג'נה מארי מסולי ב-1974 בלאס וגאס, בתם של שוטר ורקדנית אקזוטית שנפטרה מסרטן כשג'יימסון הייתה בת שנתיים בלבד. ג'נה ואחיה גדלו בצילה של אם חורגת שהתעמרה בהם וסבלו מילדות בלתי יציבה ומלאת תהפוכות.

 

את ההתנסות המינית הראשונה שלה חוותה בגיל 12, ואת בתוליה איבדה כעבור מספר שנים, כשהייתה מחוסרת הכרה לאחר שהשתכרה ונוצלה מינית על ידי נער שחיבבה. בתיכון הותקפה על ידי חבורת נערים שרגמו אותה באבנים ואנסו אותה, ובאותה השנה חוותה גם אונס מצד דודו של מי שהיה אז בן זוגה.

 

רבים תהו האם נעוריה הרצופים בתקיפות מיניות מחרידות הובילו אותה לבחור כבר בגיל 16 ללכת בעקבות אימה ולהפוך לרקדנית אקזוטית, ומאוחר יותר לכוכבת סרטי מבוגרים. אולם ג'יימסון ידעה לענות לכל אותם פסיכולוגים בגרוש שהתעקשו לפרק את סיפור חייה לגורמים: "האם אני עוסקת בתחום מרצוני החופשי או משום שהייתי קורבן לתקיפה?", כתבה בביוגרפיה שלה. "האם זה משום שפשוט רציתי להצטיין במשהו? חשבתי על כך רבות ותמיד הגעתי לאותה מסקנה: האונס לא השפיע על החלטתי. הוא התרחש בשלב מאוחר מדי מכדי לעצב את אישיותי. הייתי הופכת לכוכבת פורנו בכל מקרה. ביליתי אצל מספיק פסיכולוגים כדי להיות בטוחה בזה".

 

ג'נה ג'יימסון

"הייתי הופכת לכוכבת פורנו בכל מקרה". צילום: Shutterstock

 

ב-1993 ג'יימסון החליטה לשדרג את מעמדה מרקדנית/חשפנית לשחקנית, בין היתר לטענתה כאקט נקמה בבן זוגה הראשון, אותו חבר שקעקע על ישבנה את שני הלבבות שמאוחר יותר הפכו לסמל המסחרי שלה, ואז בגד בה.

על ביתוק בתולי הפורנו שלה הייתה אחראית כוכבת סרטי המבוגרים הידועה ניקי טיילר, שהיתה בת זוגה באותה תקופה. "לעשות סצינות סקס עם נשים היה ממש קל וטבעי", אמרה בראיון למגזין פייפר, "אבל אז הציעו לי הרבה כסף לעשות סצינות סקס עם גברים. זה קצת הגעיל אותי כי הבחור הזיע עליי". למרות נתוניה הטבעיים המרשימים בזכות עצמם וכוללים עיניים תכולות, חזה שופע ושפתיים בשרניות, ג'יימסון צייתה לספר החוקים של כוכבת הפורנו בשאיפה, ובגיל 20 עברה את הגדלת החזה הראשונה שלה. מאז הספיקה לעבור עוד שני ניתוחי חזה, השתלה בסנטר, ניתוח בלחיים וכן גם ניתוח הצרת ואגינה.

 

אמנם, בהשוואה לשחקניות אחרות בתחום היא לא ממש עברה במיטה עם כל העולם ואחותו – מדובר במספרים נמוכים בהרבה ממה שהיה נדמה. כשלא הייתה בעבודה, מספר הנשים שזכו להצמיד איברים עם ג'יימסון מסתכם לדבריה בכמאה, אליהן מצטרפים גם כשלושים גברים.

 

לאורך השנים היא דאגה לעשות ניים דרופינג לשמות מוכרים שידעו אותה במובן התנ"כי. היא טוענת ששכבה עם ג'ני מקארתי, אך זו מכחישה וטוענת שהיחסים ביניהם הסתכמו בנשיקה. על הדרך הייתה גם איזו שמועה על רומן לסבי עם בריטני ספירס, אך ג'יימסון מתעקשת שלא רומן ולא סיליקון. לפריס הילטון לעומת זאת היא דווקא מאד התקרבה, והשתיים היו חברות טובות שנצפו לא אחת "קורעות" את העיר בבילויים סוערים. רשימת הגברים שבילו לילה לצידה כוללת את הרוקר הפרוע מרלין מנסון, טומי לי (כן, האקס של פמלה אנדרסון) דייב נבארו ונישואים כושלים לשני כוכבי פורנו: בראד ארמסטרונג וג'יי גרדינה.

 

ג'נה ג'יימסון בגיל 19\

ג'יימסון בגיל 19. צילום מתוך עמוד האינסטגרם שלה

 

גרדינה, בעל מספר שתיים, היה גם זה שהקים יחד עם ג'יימסון את"Club Jenna” – אתר פורנו שהיה בית חם לא רק לג'נה, אלא גם לכוכבי פורנו נוספים שהשניים לקחו תחת חסותם, והפך את החלום הרטוב של השניים לאימפריה שמגלגלת עשרות מיליוני דולרים בשנה. ב-2005 ג'יימסון אף נכללה ברשימת 100 הסלבס העשירים ביותר של מגזין פורבס.

 

"אני מנהלת בעצמי את ההצגה"

בחלוף השנים, ג'יימסון הפכה לדמות הנשית השולטת והחזקה ביותר בתעשיית סרטי המבוגרים, וזכתה בתואר האדם עם הכי הרבה הורדות באינטרנט. היא היתה לכוכבת הפורנו הראשונה שזכתה שבובה בדמותה תוצב במוזיאון השעווה, כיכבה במשחק המחשבVirtually Jenna  וכמו כל כוכבת עם חוש עסקי מפותח הבינה שהכסף הגדול באמת מגיע מכל המרצ'נדייז מסביב. היא החלה לשווק ליינים של בובות, תיקים, הלבשה תחתונה, בשמים וכמובן אביזרי מין ממותגים, לצד שיתוף פעולה עם המגזין פלייבוי שהקים ערוץ שכולו היה על טהרת ג'יימסון.

בין לבין, ניסתה למצוא את מקומה גם באפיקים השייכים יותר למיינסטרים, הופיעה בסרטו של האוורד סטרן "פרטים אינטימיים", הנחתה כמה תוכניות של "בילוי פרוע" בערוץ E!, דיבבה את דמותה ב"איש משפחה" והופיעה בעוד כמה סדרות ופרסומות. האוטוביוגרפיה בת 600 העמודים שכתבה יחד עם עיתונאי הניו יורק טיימס ניל שטראוס, "איך לעשות אהבה כמו כוכבת פורנו", כיכבה בראש רשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס במשך כמה שבועות, תורגמה לשפות נוספות ואף היה משא ומתן על הפיכתה לסרט בכיכובה של סקרלט ג'והנסון.

 

ג'נה ג'יימסון

עטיפת הספר פרי עטה של ג'יימסון

 

לכל אורך הקריירה שלה, ג'יימסון סירבה להיות מתויגת כקורבן או להיות מוצגת כדמות הנשית הטראגית שהפכה לבובת מין כנועה, שחוטיה נמשכו על ידי אסופה של גברים חרמנים שניצלו אותה. היא הקפידה להציג חזות בטוחה עם מסר ברור: "אני קורעת את התחת כדי להגיע למרכז אמריקה ולהתנגד לקביעה שפורנו זה דבר מלוכלך. כולם חושבים שפורנו זה גרוע, שהבנות על סמים, הן צריכות למצוץ לגברים אפילו בשביל להגיע לסרטים האלה מלכתחילה", אמרה ג'יימסון, "אבל אני שוברת את הסטריאוטיפ הזה. אני נוהגת לומר: 'היי, זה דבר בריא, ואני מאושרת. אני מנהלת בעצמי את ההצגה, ואף אחד לא אומר לי מה לעשות. אני לא אומרת שלכל הבנות יש אותן הזדמנויות, אבל אני מנסה לשנות את המצב".

 

למרות תדמית אשת הברזל, גם לג'יימסון היו רגעי משבר רבים. מאחורי התדמית המוחצנת והפרובוקטיבית, היא נאבקה בשדים פנימיים מסרסים שאיימו להכריע את נפשה וגופה. הגירושים שלה מגרדינה היו קשים במיוחד, והכניסו את ג'יימסון ללופ של התמוטטות פיזית ונפשית שגרם לה לירידה דרסטית במשקל – מה שהוביל לשמועות על התפרצות מחודשת של מחלת האנורקסיה וההתמכרות לסמים, מהן סבלה בגיל 17. היא הגיעה לתת משקל של 34 ק"ג, רותקה לכיסא גלגלים וכמעט איבדה את חייה, שניצלו הודות לאשפוז שלה במכון גמילה.

 

יש חיים אחרי הפורנו

 

ב-2008, לאחר 17 שנים של פעילות בין הסדינים, ג'יימסון הכריזה על פרישתה מעולם הפורנוגרפיה. (שלוותה בסוג של קאמבק ב-2013, לאחר שנקלעה לחובות קשים). "לעולם לא אפשק יותר את הרגליים בשביל התעשייה" הכריזה אז בדרמטיות. "החיים שלי מדהימים. יש לי גבר יפה שדואג לי. תודה על התמיכה שלכם".

 

ג'נה ג'יימסון וטיטו אורטיס

ג'יימסון ואורטיז. צילום: Shutterstock

 

אותו גבר יפה ש"דאג" לה היה אמן הלחימה טיטו אורטיז, עימו ניהלה מערכת יחסים סוערת במיוחד, שכללה גם שמועות על אלימות פיזית מצדו והסתיימה בפרידה סופית ומכוערת מאד של השניים ב-2013. אורטיז התעקש שג'יימסון מכורה לסמים ואף צרכה אותם במהלך הריונה עם התאומים בני ה-7 של השניים, תבע וזכה במשמורת מלאה עליהם במאבק המשפטי. ג'יימסון מצידה הכחישה שימוש בסמים, ולא חסכה במילים קשות ועלבונות מתוקשרים כלפי אורטיז ובת זוגו, מולם היא דואגת להתנצח ברשתות החברתיות בחילופי ציוצים ופוסטים עצבניים גם כיום.

 

"יש לי משיכה מטורפת לביבי"

בכלל, ג'יימסון אוהבת לעשות שימוש ברשתות החברתיות כדי להביע את דעתה על העולם ולמרות שב-2015 החליפה את הצלב במגן דוד והתגיירה, נראה שבכל הקשור להתנהלות שלה אין לה באמת אלוהים. אולי מלבד ביבי נתניהו.

 

 "לשרה יש המון מזל", הוא בין האמירות שניתן למצוא בין ציוציה של ג'יימסון, כמו גם "העיניים שלי נשואות רק לביבי" ו-"אני חייבת להודות שיש לי משיכה מטורפת לביבי".

 

ג'נה ג'יימסון על ביבי

 

בעוד פרץ האהבה המשתפך של ג'יימסון ודאי גרם לביבי להחליף צבעים במקומות שאינם שיער ראשו, אפשר להניח שבן זוגה הנוכחי, היהלומן הישראלי ליאור ביטון, כנראה קצת פחות מתלהב מהקראש של ארוסתו על ראש הממשלה.

 

אך מאז שנכנסה לזוגיות עם ביטון (גרוש ואב לשלושה מנישואיו הראשונים), נראה כי ג'יימסון מנסה להפוך ליידשע מאמא טובה וחסודה, כולל לידה של יורשת עצר משותפת ראשונה, שזכתה לשם בת אל לו ביטון.

 

ג'נה ג'יימסון

משפחת ביטון-ג'יימסון. צילום: אינסטגרם

 

היא אופה חלות, שומרת כשרות, מצטלמת כשדגל ישראל מצויר על גבה, מקפידה על קיום מצוות ולא תכניס לפיה טריפה מכל סוג. אך לפעמים בת ישראל הכשרה החדשה לא מצליחה להתנתק לחלוטין מג'נה של פעם, ואז הו אז, יוצאת לה השיקסע הפרועה ששולפת תותחים ויורה לכל עבר.

 

"אני לחלוטין לא מסכימה עם כל מה שהם מייצגים, ואני לא מפחדת להביע את דעתי", צייצה ג'יימסון בעצבים לאחרונה בטוויטר על תופעה אותה כינתה "מגפת האונס המוסלמי" וגינתה חריפות. במקרה אחר הואשמה על ידי גולשים בתמיכה בארגון הגזעני הידוע לשמצה ה-KKK והגיבה בתשובה תמוהה: "האם הקו קלוקס קלאן מצייתים לדת שמצווה עליהם להרוג כופרים? מתי ראינו בפעם האחרונה חבר בקלאן שמפוצץ כופרים?". ומי שמגיב לדבריה בטוויטר ולא בא לה בטוב סופג ממנה לעיתים קרובות תשובות לא מעודנות כלל, בלשון המעטה. על הדרך, הספיקה גם לקחת חלק בגרסת הסלבס של "האח הגדול" בבריטניה, שם נקלעה לעימות מילולי סוער עם שופטת הריאליטי והסופר מודל בדימוס ג'ניס דיקינסון, לאחר שזו העזה לחדור לטריטוריה הכשרה שלה בבית האח.

 

ג'נה ג'יימסון אוהבת ישראל

מתוך עמוד הטוויטר של ג'יימסון

 

נראה שג'נה נהנית לשחק אותה אמא של שבת, אבל עוד לא צריך למהר לקנות לה סט שביס מהודר ולפנות לה מקום של כבוד בעזרת הנשים. עד שהשמועות על מעבר שלה ושל ביטון לישראל יהפכו למציאות, אנחנו מפרגנים לה בתפילה לזכר ימים עברו: ברוך שלא עשני.