אני מקנאה בנשים שאומרות שלהן זה לא יקרה. אלו שיודעות בוודאות שהן יקומו וילכו ברגע שדברים יסתבכו. אולי אפילו מראש לא יכנסו למצבים האלו. אני, לעומתן, לא יכולה להגיד את זה, פשוט כי אני מכירה את עצמי, מכירה את ההיסטוריה שלי, ויודעת עד כמה בקלות אני יכולה שוב להיכנס לקשרים בהם כל הנורות יהבהבו, ואני עדיין אתעקש שמדובר בכדור דיסקו.

 

עוד באון לייף: 

 

רק לפני כמה שנים ניצלתי בשיניים מקשר משפיל, מקטין והרסני. יש משהו ממכר בלהיות בקשר מתעלל, ברגעים הטובים – אין טוב מזה. לא משנה כמה פעמים הגיעה המכה (במקרה ההוא מילולית ונפשית, אבל מניחה שגם במקרה שזה היה כולל מכות פיזיות זה היה אותו הדבר), בכל פעם שפניו התרככו שוב, והוא שוב חייך ואמר מילים יפות – יפות יותר מכל המילים שאי פעם אמרו לי ואולי יאמרו  – הרגשתי סיפוק, והייתי בטוחה שהנה, הוא השתנה.

 

אהבתי אותו מאוד, גם כשאף פעם לא ידעתי איך אני אפגוש אותו – באחד ממצבי הרוח הטובים שלו, כשהוא מתוק ומלאכי ורומנטי להפליא, או אולי דווקא כשהוא מצוברח ואז נוטה להאשים אותי, להשפיל אותי ולזלזל בכל עצם קיומי. אהבתי אותו מאוד, גם כשהוא אמר לי שאף פעם הוא לא פגש מישהי כמוני ואיך הוא חייב אותי כדי לשרוד בעולם, וגם כשהוא הסביר לי שהוא לא מאמין בנאמנות, ולכן התעקש לספר לי עם מי הוא נפגש ומה היה. אהבתי אותו מאוד, גם כשכל פעם בדיוק נגמר לו הכסף בארנק ואני נאלצתי לשלם על שנינו. אהבתי אותו מאוד, גם כשלבסוף עשיתי טעות כל כך חמורה (שמקורה, כמובן, באי הבנה) עד שהוא נאלץ לאיים בפגיעה פיזית ולבסוף הודיע שהוא מפסיק את הקשר  באופן סופי, קשר שלדבריו גם ככה היה רק כי הוא ריחם עלי.

 

וכנראה שזה הדבר הטוב היחידי שהוא עשה למעני.

 

סביר להניח שאם הוא לא היה מנתק את הקשר, הייתי ממשיכה להתחנן שיסלח. ואם היה סולח, אולי עד היום הייתי נשארת בקשר המתעלל הזה. אולי עד היום הייתי מנסה לגרום לו לשמוח. ואולי הוא היה רק הולך ומקצין בתגובות שלו כלפיי. לפעמים אני תוהה עד כמה הייתי יכולה עוד לספוג, אבל למען האמת, התשובה קצת מפחידה אותי, כי אני זוכרת את האהבה, ואת ההתרגשות בכל פעם שהוא חיוך, ואת הרגעים האלו, שראיתי ילד שפגעו בו כל החיים ועכשיו הוא מוצא מקלט בי, מכל הנשים. ואני יודעת שבקלות אני יכולה למצוא את עצמי שוב, מתמכרת לקשר מסוג כזה.

 

אז זו אני: עיתונאית מהמרכז, משכילה ועצמאית, שבכל פעם שקוראת על עוד אישה שנרצחה, יודעת היטב שגם לי זה יכול לקרות.